szukaj:
zaloguj:
Zapowiedzi
Dolina Miłosierdzia w Częstochowie - Msza święta dla zaangażowanych w walkę z COVID-19 oraz w intencji ósmoklasistów

Pallotyni z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Częstochowie chcą podziękować każdej osobie, która włączyła się w bezinteresowną pomoc zarówno zarażonym COVID-19, jak i tym z tzw. grupy ryzyka. „Lekarzy, pielęgniarki, służby medyczne, wolontariuszy i wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób, czy to przy współpracy z naszą Fundacją, czy samodzielnie, pomagali w tym trudnym czasie zapraszamy na wspólną Mszę św., która odbędzie się w niedzielę, 14 czerwca, o godzinie 18:00, w Dolinie Miłosierdzia” – czytamy w zaproszeniu, które skierowali do mieszkańców Częstochowy. Na zakończenie spotkania przewidziano wspólnego grilla.

Już za kilka dni ósmoklasiści staną przed pierwszym ważnym egzaminem w swoim życiu. W przededniu rozpoczęcia pisemnych zmagań pallotyni z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Częstochowie zachęcają ich do wspólnej modlitwy o światło Ducha Św. nie tylko na czas pisemnych zmagań, ale również o dobry wybór szkoły ponadpodstawowej.

Na poniedziałkową Mszę św. sprawowaną o godz. 18 zaproszeni są także rodzice, dziadkowie i nauczyciele nastolatków. Zakonnicy mają nadzieję, że tegoroczne spotkanie rozpocznie regularną doroczną wspólną modlitwę, która odbywać się będzie zawsze w wieczór poprzedzający pierwszy egzamin pisemny.

Tekst: KAI

więcej informacji w serwisie KAI TUTAJ i TUTAJ oraz na stronie internetowej Sanktuarium

 

 

ARCYBISKUP
DR WACŁAW DEPO METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI
MYŚLI APELOWE
Dzisiaj w całym Kościele Święty Paweł Apostoł w Pierwszym Liście do Koryntian przypomniał nam przymioty miłości: „miłość nie szuka poklasku, nie unosi się gniewem, nie dopuszcza się bezwstydu, współweseli się z prawdą, wszystko znosi, wszystkiemu wierzy...” Streszczeniem tych przymiotów jest Ukrzyżowany i Zmartwychwstały Chrystus, który swoją miłością miłosierną zwycięża.

3 lutego 2019 r.
KALENDARIUM
28 X 1925 - ustanowienie Diecezji Częstochowskiej bullą Vixdum Poloniae Unitas
LITURGIA


Kuria Metropolitalna
Al. NMP 54, 42-217 Częstochowa
tel.: +48 34 324 10 44
email: kuria @ archiczest . pl

Sekretarz Księdza Arcybiskupa Metropolity:
ks. Mariusz Trojanowski
tel.: 34 324 33 75

Kuria czynna:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek – g. 9.00 – 13.00;
czwartek – g. 11.00 – 13.00; oraz g. 14.00 – 16.00.
Kuria jest nieczynna w soboty i niedziele
oraz w następujące dni: zobacz.