szukaj:
zaloguj:
Zapowiedzi
Dolina Miłosierdzia w Częstochowie - Msza święta dla zaangażowanych w walkę z COVID-19 oraz w intencji ósmoklasistów

Pallotyni z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Częstochowie chcą podziękować każdej osobie, która włączyła się w bezinteresowną pomoc zarówno zarażonym COVID-19, jak i tym z tzw. grupy ryzyka. „Lekarzy, pielęgniarki, służby medyczne, wolontariuszy i wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób, czy to przy współpracy z naszą Fundacją, czy samodzielnie, pomagali w tym trudnym czasie zapraszamy na wspólną Mszę św., która odbędzie się w niedzielę, 14 czerwca, o godzinie 18:00, w Dolinie Miłosierdzia” – czytamy w zaproszeniu, które skierowali do mieszkańców Częstochowy. Na zakończenie spotkania przewidziano wspólnego grilla.

Już za kilka dni ósmoklasiści staną przed pierwszym ważnym egzaminem w swoim życiu. W przededniu rozpoczęcia pisemnych zmagań pallotyni z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Częstochowie zachęcają ich do wspólnej modlitwy o światło Ducha Św. nie tylko na czas pisemnych zmagań, ale również o dobry wybór szkoły ponadpodstawowej.

Na poniedziałkową Mszę św. sprawowaną o godz. 18 zaproszeni są także rodzice, dziadkowie i nauczyciele nastolatków. Zakonnicy mają nadzieję, że tegoroczne spotkanie rozpocznie regularną doroczną wspólną modlitwę, która odbywać się będzie zawsze w wieczór poprzedzający pierwszy egzamin pisemny.

Tekst: KAI

więcej informacji w serwisie KAI TUTAJ i TUTAJ oraz na stronie internetowej Sanktuarium

 

 

ARCYBISKUP
DR WACŁAW DEPO METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI
MYŚLI APELOWE
W odczytywanym dzisiaj fragmencie Listu Świętego Jana Apostoła słyszymy, że „Bóg pierwszy nas umiłował”. Dlatego przechodzimy ze śmierci do życia przez Chrystusa, Który stał się dla nas ofiarą przebłagalną za nasze grzechy. Wierzymy, że każdą miłość trzeba donieść aż do śmierci, bo przez Chrystusa w Duchu Świętym staje się dopiero wówczas nieśmiertelna.

8 stycznia 2019 r.
KALENDARIUM
28 X 1925 - ustanowienie Diecezji Częstochowskiej bullą Vixdum Poloniae Unitas
LITURGIA


Kuria Metropolitalna
Al. NMP 54, 42-200 Częstochowa
tel.: +48 34 324 10 44
email: kuria @ archiczest . pl

Sekretarz Księdza Arcybiskupa Metropolity:
ks. Mariusz Trojanowski
tel.: 34 324 33 75

Kuria czynna:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek – g. 9.00 – 13.00;
czwartek – g. 11.00 – 13.00; oraz g. 14.00 – 16.00.
Kuria jest nieczynna w soboty i niedziele
oraz w następujące dni: zobacz.