szukaj:
zaloguj:
Zapowiedzi
20. rocznica święceń biskupich Bp. Jana WĄTROBY

            Przed dwudziestu laty, 20 maja 2000 roku, dostojna Bazylika Archikatedralna Świętej Rodziny w Częstochowie była świadkiem święceń biskupich ks. prałata Jana WĄTROBY, dotychczasowego rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie, mianowanego decyzją Św. Jana Pawła II biskupem pomocniczym Archidiecezji Częstochowskiej.

            Choć od tego wydarzenia minęło już 20 lat, żywo w pamięci mamy ten pełen radości dzień. Przez kolejne trzynaście lat Ksiądz Biskup pełnił u boku Metropolitów Częstochowskich ofiarną posługę jako Wikariusz Generalny, członek Rady Kapłańskiej, Kolegium Konsultorów i Rady Duszpasterskiej, a także przewodniczący Rady Ekonomicznej. 14 czerwca 2013 roku Ojciec Święty Franciszek mianował Księdza Biskupa Jan Wątrobę biskupem rzeszowskim.

            Pragniemy złożyć Księdzu Biskupowi najlepsze życzenia z okazji tego pięknego jubileuszu. Niech Jezus Chrystus – Dobry Pasterz, umacnia, uświęca i błogosławi, hojnie obdarzając wszelkimi łaskami, których potrzeba do pełnienia odpowiedzialnych zadań Pasterza Kościoła Rzeszowskiego. Najświętszej Maryi Pannie Częstochowskiej, Królowej Polski, u której jasnogórskiego tronu Ksiądz Biskup przez lata pełnił swą posługę, którą ukochał i do której chętnie wraca, zawierzamy Dostojnego Jubilata i za jej wstawiennictwem upraszamy wszelkich łask.

 

Z wdzięcznością i modlitwą,
wraz z Prezbiterium Kościoła Częstochowskiego

 

Wacław DEPO
ARCYBISKUP METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI

Stanisław NOWAK
ARCYBISKUP CZĘSTOCHOWSKI SENIOR

Andrzej PRZYBYLSKI
BISKUP POMOCNICZY

Antoni DŁUGOSZ
BISKUP POMOCNICZY SENIOR


wątroba1

 

wątroba2

 

wątroba3

ARCYBISKUP
DR WACŁAW DEPO METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI
MYŚLI APELOWE
W tych dniach, w sposób szczególny obchodzimy święto Ordynariatu Polowego, w stulecie jego zaistnienia. Ale jednocześnie trzeba przypomnieć, że ponad 50 lat po zerwaniu Konkordatu ze Stolicą Apostolską „owocowało” to między innymi włączeniem alumnów w szeregi żołnierzy Ludowego Wojska Polskiego. I to nie w celu obrony i budowy jedności w Narodzie, ale złamania ich kręgosłupów moralnych i decyzji opowiadania się za Bogiem i za służbą Ojczyźnie.

5 lutego 2019 r.
KALENDARIUM
28 X 1925 - ustanowienie Diecezji Częstochowskiej bullą Vixdum Poloniae Unitas
LITURGIA


Kuria Metropolitalna
Al. NMP 54, 42-217 Częstochowa
tel.: +48 34 324 10 44
email: kuria @ archiczest . pl

Sekretarz Księdza Arcybiskupa Metropolity:
ks. Mariusz Trojanowski
tel.: 34 324 33 75

Kuria czynna:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek – g. 9.00 – 13.00;
czwartek – g. 11.00 – 13.00; oraz g. 14.00 – 16.00.
Kuria jest nieczynna w soboty i niedziele
oraz w następujące dni: zobacz.