szukaj:
zaloguj:
Zapowiedzi

W Sanktuarium św. Jana Marii Vainney’a w Mzykach przez cały rok trwa modlitwa przed Najświętszym Sakramentem za powołanych do służby w Kościele i o nowe powołania. Szczególnego wymiaru nabiera ona w Tygodniu Modlitw o Powołania.

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że 15 kwietnia 2021 r., po krótkiej i ciężkiej chorobie, zmarł śp. ks. mgr Jerzy Majchrzak, proboszcz parafii pw. Narodzenia NMP w Waleńczowie. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

Referat Katechetyczny serdecznie zaprasza na Ogólnopolskie Sympozjum Katechetyczne, które odbędzie się w formie online 16 kwietnia br. o godz. 17.00.

Tygodnik Katolicki "Niedziela" - żywym świadectwem wiary Kościoła Częstochowskiego.

Już 18 kwietnia 2021 r. Biskup Antoni Długosz będzie świętował swoje 80. urodziny.

Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Tradycyjnie w tej intencji będziemy się modlić w trzeci czwartek miesiąca, 15 kwietnia 2021 r., w sanktuarium św. Jana Marii Vianney'a w Mzykach.

"Dar Bożych powołań i odpowiedzialność" - List Księdza Arcybiskupa Wacława Depo, Metropolity Częstochowskiego, na IV Niedzielę Wielkanocną, czyli Dobrego Pasterza (25 kwietnia 2021 r.)

Kuria Metropolitalna w Częstochowie będzie nieczynna w dniach 12-16 kwietnia 2021 r. z powodu przedłużonych restrykcji sanitarnych na terenie całego kraju oraz potwierdzonego wyniku na obecność SARS-CoV-2 u niektórych pracowników.

Referat Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Częstochowie przypomina o zasadach dotyczących organizacji pierwszej Komunii świętej w czasie pandemii.

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że 4 kwietnia 2021 r. zmarła śp. Irena Nowak, mama ks. mgr. Krzysztofa Nowaka, Proboszcza Parafii pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Mokrzeszy. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

11 kwietnia 2021 r., w 2. Niedzielę Wielkanocną, w Święto Miłosierdzia Bożego, rozpocznie się 77. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem „Jesteśmy wezwani do miłosierdzia”.

11 kwietnia Święto Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy na obchody uroczystości w Dolinie Miłosierdzia.

Rekolekcje rozpoczynają się 4 kwietnia (niedziela Wielkanocna) i potrwają do 7 maja (wspomnienie Maryi, Matki Łaski Bożej). Tytuł Rekolekcji to: "Rozpal na nowo charyzmat Boży - z Maryją ku pełni kapłaństwa".

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że 2 kwietnia 2021 r. zmarł śp. Kazimierz Szczepański, tata śp. ks. prał. dr. Mariana Szczepańskiego, Wikariusza Sądowego Sądu Metropolitalnego w Częstochowie. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

Kuria Metropolitalna informuje, że 1 kwietnia 2021 r. zmarła śp. Anna Dzierżanowska, mama ks. kan. mgr. Grzegorza Dzierżanowskiego, Proboszcza Parafii pw. Św. Anny w Kobielach Wielkich. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

Program obchodów Świętego Triduum Paschalnego w Bazylice Archikatedralnej pw. Świętej Rodziny w Częstochowie.

ARCYBISKUP
DR WACŁAW DEPO METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI
MYŚLI APELOWE
Mijają kolejne lata i pokolenia Polaków, a my ciągle nie zdajemy egzaminu ze stanu wojennego i papieskiego nauczania, że „nie ma wolności bez solidarności”. Ale jeśli solidarność jest w złym, to przynosi ciężary nie do uniesienia. „Jeden drugiego brzemiona noście i wtedy wypełnicie program apostolski”. Bez Boga, ani do proga.

4 lutego 2019 r.
KALENDARIUM
28 X 1925 - ustanowienie Diecezji Częstochowskiej bullą Vixdum Poloniae Unitas
LITURGIA


Kuria Metropolitalna
Al. NMP 54, 42-217 Częstochowa
tel.: +48 34 324 10 44
email: kuria @ archiczest . pl

Sekretarz Księdza Arcybiskupa Metropolity:
ks. Mariusz Trojanowski
tel.: 34 324 33 75

Kuria czynna:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek – g. 9.00 – 13.00;
czwartek – g. 11.00 – 13.00; oraz g. 14.00 – 16.00.
Kuria jest nieczynna w soboty i niedziele
oraz w następujące dni: zobacz.