szukaj:
zaloguj:
Zapowiedzi

Zmarła śp. Maria Romańska, mama ks. kan. Edwarda Romańskiego, Proboszcza Parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Harvey (USA). Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży i Siostry Honoratki rozpoczynają wieczorne, środowe, drogi krzyżowe ulicami Częstochowy w intencji wynagrodzenia za grzechy Polaków.

W Rzymie - Stacja u Najświętszej Maryi Panny na Zatybrzu, a w Częstochowie kościół pw. Św. Kazimierza Królewicza

3 marca 2021 r. przypada 27. rocznica śmierci biskupa Miłosława Kołodziejczyka.

Odpowiadając na prośbę Ojca Świętego Franciszka, włączamy się w światową inicjatywę modlitewną „24h dla Pana”. W tym roku szczególnym miejscem adoracji eucharystycznej i sprawowania sakramentu pokuty i pojednania będzie kościół pw. Św. Ireneusza BM w Częstochowie.

 

Referat Katechetyczny proponuje rekolekcje szkolne online dla dzieci i młodzieży.

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że 26 lutego 2021 r. zmarł śp. Henryk Melak, tata ks. mgr. Rafała Melaka, Proboszcza Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Łysinach. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

W odpowiedzi na zaproszenie Ojca Świętego Franciszka, by w obecnym roku, kiedy doświadczamy wielu trudności i wyzwań w związku z panującą pandemią, zwyczajem obchodzenia jubileuszy w Kościele, niniejszym ustanawiam kościoły stacyjne Roku Świętego Józefa w Archidiecezji Częstochowskiej

Serdecznie zapraszam na wspólne rozważanie Męki Pańskiej na kalwariach, które nazywam małymi, nie dlatego, że są mniejsze czy mniej ważne, ale są niekiedy trochę zapomniane i mniej uczęszczane.

Kuria Diecezji Sosnowieckiej informuje, że 24 lutego br. zmarł śp. Bogusław Kościk, tata ks. Konrada Kościka, Rektora Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Sosnowieckiej w Częstochowie. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że 23 lutego 2021 r., po krótkiej i ciężkiej chorobie, zmarł śp. ks. kan. mgr Eugeniusz Woszczyk, były penitencjarz w parafii pw. Św. Stanisława BM w Wieluniu. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

W Rzymie - Bazylika Św. Piotra w Okowach, a w Częstochowie - kościół pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła

Referat Katechetyczny informuje, że 4 marca br. odbędzie się Finał Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej dla klas IV-V szkół podstawowych.

W trosce o powołania kapłańskie zwyczajem lat poprzednich Wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie zwraca się z prośbą o modlitwę.

W poniedziałek 22 lutego br. o godz. 19.oo w kościele św. Zygmunta w Częstochowie przy ul. Krakowskiej 1 rozpoczynają się katechezy ewangelizacyjne dla młodzieży i dorosłych. 

W Rzymie – Bazylika Świętych Jana i Pawła na Celiusie, a w Częstochowie - kościół pw. Św. Wojciecha BM

ARCYBISKUP
DR WACŁAW DEPO METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI
MYŚLI APELOWE
Nasza codzienna rzeczywistość dowodzi, że z Kościołem i w Kościele nie jest łatwo żyć. On bowiem nie jest rodzajem supermarketu, który obniża ceny, bojąc się, że odejdą od niego klienci. Jedyną ofertą Kościoła jest Jezus Chrystus, Jedyny Odkupiciel człowieka i świata.

9 stycznia 2019 r.
KALENDARIUM
25 III 1992 - ustanowienie Archidiecezji Częstochowskiej bullą Totus Tuus Poloniae Populus
LITURGIA


Kuria Metropolitalna
Al. NMP 54, 42-217 Częstochowa
tel.: +48 34 324 10 44
email: kuria @ archiczest . pl

Sekretarz Księdza Arcybiskupa Metropolity:
ks. Mariusz Trojanowski
tel.: 34 324 33 75

Kuria czynna:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek – g. 9.00 – 13.00;
czwartek – g. 11.00 – 13.00; oraz g. 14.00 – 16.00.
Kuria jest nieczynna w soboty i niedziele
oraz w następujące dni: zobacz.