szukaj:
zaloguj:
Zapowiedzi

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej rozpoczął akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz sprzedaż świec iozdób świątecznych, z których dochód przeznaczony jest na paczki bożonarodzeniowe dla ubogich.

Mimo pandemii trwają zapisy do XXVII edycji największego przeglądu kolęd w Europie - Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika. Tegoroczna edycja, aby uwzględnić przepisy epidemiczne, będzie miała zmieniony przebieg.

Przez cały listopad będzie można uzyskać odpust zupełny dla wiernych zmarłych. Taką decyzję podjęła Penitencjaria Apostolska w dekrecie opublikowanym na polecenie Ojca Świętego Franciszka.

Ksiądz Arcybiskup Wacłąw DEPO, Metropolita Częstochowski, podjął decyzje w sprawie działalności ks. Daniela GALUSA oraz grupy wiernych określającej się jako "Wspólnota Miłość i Miłosierdzie Jezusa".

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że 25 listopada 2020 r., w wieku 84 lat odszedł do Pana śp. Stefan Martyna, tata ks. mgr. Adama Martyny, Proboszcza Parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Winownie. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że w dniu 23 listopada br., odeszła do Pana śp. Stefania Lech, mama ks. mgr. Remigiusza Lecha, Wikariusza Parafii pw. Św. Antoniego z Padwy w Kiełczygłowie. Szczegóły dotyczące pogrzebu znajdują się w nekrologu.

Izba Notarialna w Katowicach przeprowadza 11. edycję Dnia Otwartego Notariatu "Pilnuj swoich spraw. Chroń majątek. Porozmawiaj o tym z notariuszem".

Kuria Metropolitalna w Częstochowie zawiadamia, że 20 listopada br., w wieku 89 lat odeszła do Pana śp. Barbara Marszałek, mama ks. kan. mgr. Andrzeja Marszałka, Proboszcza Parafii pw. Św. Jacka w Borze Zapilskim. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że zmarła śp. Franciszka Bąkowicz, mama ks. mgr. Krzysztofa Bąkowicza, Proboszcza Parafii pw. Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Mokrej.

Wspólnota Rodzin Emaus zaprasza na rekolekcje dla małżeństw pod hasłem Remont Małżeński. Tegoroczną edycje poprowadzą Anna i Michał Frąckowicz ze Wspólnoty Mocni w Duchu z Łodzi.

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że po krótkiej i ciężkiej chorobie, w wieku 69 lat, zmarł nagle ks. dr Andrzej Karczewski, Proboszcz Parafii Katolickiej pw. Św. Mikołaja w Zawierciu-Kromołowie. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostaną podane w najbliższym czasie.

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że w wieku 75 lat odeszła do Pana śp. Janina GIESZCZYK, Mama ks. Mariusza GIESZCZYKA, Proboszcza Parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej w Gidlach. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu

Proboszcza Parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej w Gidlach

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że w wieku 59 lat odszedł do Pana śp. Jan GRYZ, tata ks. Krzysztofa GRYZA, studenta WSKSiM w Toruniu. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że po krótkiej i ciężkiej chorobie zmarł śp. ks. kan. Roman Łodziński, Proboszcz Parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Częstochowie.

Archidiecezja Warszawska zamierza rozpocząć proces beatyfikacyjny S. Wandy BONISZEWSKIEJ (1907-2003) ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów, stygmatyczki i mistyczki, która w latach 1966 - 1988 mieszkała i posługiwała w Częstochowie. W związku z tym Arcybiskup Metropolita Warszawski zwraca się do wszystkich, którzy posiadają dokumenty, pisma lub cenne wiadomości w tej sprawie, by przedstawili je postulatorowi.

ARCYBISKUP
DR WACŁAW DEPO METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI
MYŚLI APELOWE
Za Świętym Grzegorzem z Nyssy potwierdzamy, że są trzy sprawy, które charakteryzują chrześcijanina: sposób myślenia, sposób mówienia i sposób życia. Myślmy „tak”, mówmy „tak” i żyjmy „tak” - dziś, aby jutro nikt z nas się nie wstydził...

8 lutego 2019 r.
KALENDARIUM
29 XII 2011 - Benedykt XVI mianował bp. Wacława Depo arcybiskupem częstochowskim
LITURGIA


Kuria Metropolitalna
Al. NMP 54, 42-200 Częstochowa
tel.: +48 34 324 10 44
email: kuria @ archiczest . pl

Sekretarz Księdza Arcybiskupa Metropolity:
ks. Mariusz Trojanowski
tel.: 34 324 33 75

Kuria czynna:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek – g. 9.00 – 13.00;
czwartek – g. 11.00 – 13.00; oraz g. 14.00 – 16.00.
Kuria jest nieczynna w soboty i niedziele
oraz w następujące dni: zobacz.