szukaj:
zaloguj:
Wiadomości Polska
Ruszyła nowa strona internetowa „Niedzieli”

Pod adresem www.niedziela.pl ruszyła nowa strona internetowa „Niedzieli”. Stronę przygotował dział internetowy tygodnika katolickiego „Niedziela”.

 

Strona internetowa, obok prezentacji bieżącego numeru „Niedzieli”, zawiera m. in. działy tematyczne: „Kościół”, „W diecezjach”, „Wiadomości”, „W wolnej chwili”. Na stronie znajdują się również materiały wideo przygotowane przez studio telewizyjne „Niedzieli” (Niedziela TV), materiały audio przygotowane przez studio radiowe „Niedzieli” (Niedziela Fm) oraz fotogalerie.

 

W dziale „Kościół” internauci znajdą informacje i materiały z takich tematów jak m. in. Franciszek, Benedykt XVI, Jan Paweł II, wiara, Polska, Europa, świat, Afryka. Dział „Wiadomości” zawiera takie bloki tematyczne jak: rodzina, zdrowie, edukacja, kultura, komentarze, gospodarka, polityka, konflikty zbrojne, terroryzm. Natomiast dział „W wolnej chwili” zawiera takie bloki tematyczne jak: turystyka, sport, nauka, z zakonnej kuchni, porady, poczta poetycka.

 

W poszczególnych działach internauci  znajdą m.in. informacje z bieżących wydarzeń w Kościele, świecie i w Polsce, rozważania nad Słowem Bożym, naukę Kościoła dotyczącą najważniejszych problemów wiary i moralności, życia sakramentalnego, życia społecznego. Na stronie internetowej jej czytelnicy znajdą również propozycję ciekawych książek.

 

Pierwsze wydanie internetowe „Niedzieli” pojawiło się 9 lutego  1997 r. Tygodnik katolicki „Niedziela” już od wielu lat jest również obecny w Internecie w języku angielskim i włoskim. Już we wrześniu 2004 r. ukazała się w Internecie wersja "Niedzieli" w języku angielskim - "Sunday" pod adresem http://sunday.niedziela.pl/  a następnie w styczniu 2007 r. ukazała „Niedziela” w wersji włoskiej pod adresem http://domenica.niedziela.pl/

Tekst: ks. Mariusz Frukacz/Niedziela

Źródło: Portal Niedzieli

ARCYBISKUP
DR WACŁAW DEPO METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI
MYŚLI APELOWE
Chrystus Ukrzyżowany jest Zmartwychwstałym. Żyje i prowadzi nas do Domu Ojca niezależnie od miejsca, gdzie żyjemy, cierpimy i umieramy. Za Błogosławionym Janem Pawłem II pragnę przypomnieć słowa – klucze, które nas weryfikują: prawda, zaufanie, wspólnota. Bez prawdy nie ma wolności, bez prawdy nie ma tożsamości, bez prawdy nie ma narodu. Chryste zwyciężaj! Maryjo, prowadź!
10 kwietnia 2012 r.
KALENDARIUM
25 III 1992 - ustanowienie Archidiecezji Częstochowskiej bullą Totus Tuus Poloniae Populus
LITURGIA

Kuria Metropolitalna
Al. NMP 54, 42-200 Częstochowa
tel.: +48 34 324 10 44; fax: +48 34 365 11 82
email: kuria @ archiczest . pl

Sekretarz Księdza Arcybiskupa:
ks. Mariusz Trojanowski
tel.: 34 324 33 75, email: sekretarz @ archiczest . pl

Kuria czynna:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek – g. 9.00 – 13.00;
czwartek – g. 11.00 – 13.00; oraz g. 14.00 – 16.00.
Kuria jest nieczynna w soboty i niedziele
oraz w następujące dni: zobacz.