Misterium pasyjne w Dolinie Miłosierdzia

10.04.2017

W Niedzielę Palmową (9 kwietnia) wierni parafii Bożego Miłosierdzia w Częstochowie mogli nie tylko przeżyć piękną liturgię, ale również współuczestniczyć w Misterium Męki Pańskiej. Wydarzenie doskonale wprowadziło w czas Wielkiego Tygodnia i pomogło odkryć, że Chrystus oddał życie z miłości.

– Cieszę się z tej inicjatywy parafian, bo to od początku był ich pomysł. Dla mnie to niezwykle ważne, że chcą odkrywać te wielkie tajemnice nie tylko dla siebie, ale także dla innych i poprzez swój talent dzielą się prawdami wiary w teatralny sposób – zaznaczał ks. Andrzej Partika, proboszcz z Doliny Miłosierdzia.

W spektaklu wzięło udział kilkadziesiąt osób w różnym wieku. Całość wzbogacały kostiumy, światła i efekty dźwiękowe. Nad całością misterium czuwała reżyser Katarzyna Jastrzębska . -Przygotowania do przedstawienia rozpoczęły się już w lutym. Bardzo pragnęliśmy, aby dla widzów było to nie tylko doświadczenie artystyczne, ale przede wszystkim duchowe. Mam nadzieję, że uczucia jakie dziś nam towarzyszyły pomogą nam lepiej przeżyć Wielki Piątek – podkreślała Jastrzębska.

Wśród publiczności obecny był abp Wacław Depo wraz ze swoim sekretarzem ks. Mariuszem Trojanowskim. Nie brakowało również całych rodzin z małymi dziećmi. – Uważam, że to świetna inicjatywa. Było przepięknie. Wrażenia są nie do opisania – dzieliła się tuż po spektaklu p. Grażyna.

Misterium Męki Pańskiej zostało dziś (9 kwietnia) po raz pierwszy zagrane w Dolinie Miłosierdzia plenerowo . Aktorzy, reżyser i duszpasterze nie wykluczają kolejnych przedstawień, które są realizacją założeń ewangelizacji poprzez sztukę.

AS/Radio Fiat

Na stronie Radia Fiat także fotorelacja

Kuria Metropolitalna Al. NMP 54, 42-200 Częstochowa 34 324 10 44, 34 324 96 28; fax: 34/ 365 11 82
Sekretarz Księdza Arcybiskupa: ks. Mariusz Trojanowski, 34 324 33 75, sekretarz @ archiczest . pl
Kuria czynna: poniedziałek, wtorek, środa, piątek – g. 9.00 – g. 13.00; czwartek – g. 11.00 – 13.00; g. 14.00 – 16.00. W soboty i niedziele Kuria jest nieczynna.