szukaj:
zaloguj:
Zapowiedzi
Szkolenie i egzamin dla kierujących ruchem na drodze podczas pielgrzymki

SZKOLENIE I EGZAMIN DLA KIERUJĄCYCH RUCHEM NA DRODZE PODCZAS PIELGRZYMKI

 Osoby, które podczas pielgrzymki pełnią służbę porządkową, kierując ruchem na drodze przemarszu muszą posiadać uprawnienie do kierowania ruchem na drodze. Dlatego każdego roku Wydział Duszpasterski zwraca się do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Częstochowie o przeprowadzenie odpowiedniego szkolenia.

 W tym roku szkolenie połączone z egzaminem odbędzie się w dniu 4 lipca 2020 r. (sobota) w godz. od 8.00. 

 Szkolenie przeprowadzone będzie przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego (WORD) w Częstochowie, ul. Generała Józefa Hallera 1. Pierwsza część szkolenia (teoretyczna) odbędzie się w Wyższym Instytucie Teologicznym w Częstochowie (ul. Św. Barbary 41), a druga (praktyczna) w WORD.

 W szkoleniu mogą wziąć udział tylko pełnoletnie osoby wcześniej zgłoszone do Wydziału Duszpasterskiego w terminie do 26 czerwca 2020 r. Zgłoszenia przyjmowane są bezpośrednio w Wydziale Duszpasterskim lub drogą mailową (duszpasterski@archiczest.pl). W zgłoszeniu należy podać tylko nazwę parafii oraz imię i nazwisko osób zgłaszanych na szkolenie. Pozostałe dane należy podać w dniu szkolenia w Wyższym Instytucie Teologicznym.

 

(-) ks. Adam POLAK
sekretarz Wydziału Duszpasterskiego

ARCYBISKUP
DR WACŁAW DEPO METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI
MYŚLI APELOWE
W Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan uświadamiamy sobie prawdę, że wszelkie podziały, zło i śmierć istnieją od owego początku stworzenia, ale jednocześnie nigdy nie były tak nagłaśniane i nie miały takiej szybkości rozchodzenia się w nasze umysły, w nasze serca, jak teraz, przy pomocy sieci społecznościowych czy innych. Dlatego prośmy Ducha Świętego o odnowienie naszych umysłów i serc, o jedność z Bogiem. A wtedy będziemy jedno między sobą.

22 stycznia 2019 r.
KALENDARIUM
29 XII 2011 - Benedykt XVI mianował bp. Wacława Depo arcybiskupem częstochowskim
LITURGIA


Kuria Metropolitalna
Al. NMP 54, 42-200 Częstochowa
tel.: +48 34 324 10 44
email: kuria @ archiczest . pl

Sekretarz Księdza Arcybiskupa Metropolity:
ks. Mariusz Trojanowski
tel.: 34 324 33 75

Kuria czynna:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek – g. 9.00 – 13.00;
czwartek – g. 11.00 – 13.00; oraz g. 14.00 – 16.00.
Kuria jest nieczynna w soboty i niedziele
oraz w następujące dni: zobacz.