szukaj:
zaloguj:
Zapowiedzi

Tradycyjnie w dniach nowenny przed uroczystością Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej parafie miasta Częstochowy pielgrzymują na Jasną Górę.

Sierpień i wrzesień, to miesiące wyażnych wydarzeń w życiu Kościoła powszechnego i lokalnego.

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że 10 sierpnia 2023 r. odeszła do Pana śp. Zofia Król, Mama ks. Tadeusza Króla, Administratora Parafii Katolickiej pw. Św. Jadwigi Śląskiej w Kodrębie. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

Ksiądz Arcybiskup Wacław Depo, Metropolita Częstochowski, zwrócił się w liście do byłych i obecych Członków Wspólnoty Przymierza Rodzin MAMRE.

5 sierpnia 2006 r. papież Benedykt XVI mianował księdza prałata Wacława Depo Biskupem Zamojsko-Lubaczowskim.

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że 7 sierpnia 2023 r. odszedł do Pana śp. ks. kan. Mieczysław Dyga, emerytowany proboszcz Parafii Św. Mikołaja w Zawierciu - Kromołowie. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że 5 sierpnia 2023 r. odeszła do Pana Gertruda Wanda Galasińska, Mama ks. Sławomira Galasińskiego, Proboszcza Parafii Katolickiej pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Borzykowej. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

"Sierpniowe dni w historii naszej Ojczyzny niejednokrotnie zmieniły jej bieg. [...] Dlatego sierpień przeżywamy jako miesiąc dobrowolnej rezygnacji z alkoholu z motywów patriotycznych i religijnych. Zachęca do tego Episkopat Polski od 1984 roku."

Arcybiskup Metropolita Częstochowski i Rada Wspólnoty Przymierza Rodzin MAMRE wydali komunikat dotyczący aktualnej sytuacji Stowarzyszenia „Wspólnota Przymierza Rodzin MAMRE”.

Po raz trzeci obchodzić będziemy w tym roku ustanowiony przez Ojca Świętego Franciszka Dzień Dziadków i Osób Starszych. Z tej racji papież wystosował swe orędzie,

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej przenosi swą siedzibę z ul. Staszica na ul. Ogrodową.

Instytut Wyższych Studiów Teologicznych w Częstochowie afiliowany do Wydziału Teologicznego Akademii Katolickiej w Warszawie serdecznie zaprasza do podjęcia 5-letnich jednolitych studiów magisterskich na kierunku teologia.

W dniu 6 lipca przypada 60. rocznica śmierci Bp. Zdzisława Golińskiego, drugiego biskupa Diecezji Częstochowskiej, który pełnił swą posługę pasterską w latach 1951 - 1963.

W związku ze zmianą serwera ulegną zmianie hasła do wszystkich kont pocztowych w domenie archiczest.pl

38. Światowe Dni Młodzieży, spotkanie młodych katolików, odbędą się w dniach od 1 do 6 sierpnia 2023 r. w Lizbonie.

W uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa obchodzimu Dzień Uświęcenia Kapłanów.

ARCYBISKUP
DR WACŁAW DEPO METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI
MYŚLI APELOWE
W wierszu Karola Wojtyły Maryja zdumiewa się, że nie tylko w Jezusie jest światło, ale On jest Światłem. Jego Miłość się nie starzeje - i ta z Betlejem, i ta z Golgoty, i ze Zmartwychwstania. A rozjaśnia się mam każdego dnia w Eucharystii i tak będzie aż do skończenia świata.

1 lutego 2019 r.
KALENDARIUM
28 X 1925 - ustanowienie Diecezji Częstochowskiej bullą Vixdum Poloniae Unitas
LITURGIA


Kuria Metropolitalna
Al. NMP 54, 42-217 Częstochowa
tel.: +48 34 324 10 44
email: kuria @ archiczest . pl
konto bankowe: PKO BP 36 1020 1664 0000 3202 0156 6454

Sekretarz Księdza Arcybiskupa Metropolity:
ks. Mariusz Trojanowski
tel.: 34 324 33 75

Kuria czynna:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek – g. 9.00 – 13.00;
czwartek – g. 11.00 – 13.00; oraz g. 14.00 – 16.00.
Kuria jest nieczynna w soboty i niedziele
oraz w następujące dni: zobacz.