szukaj:
zaloguj:
Zapowiedzi

8 grudnia 2020 r. obchodziliśmy 150. rocznicę ogłoszenia św. Józefa Patronem Kościoła powszechnego, papież Franciszek ogłosił od tego dnia specjalny „Rok” poświęcony Opiekunowi Jezusa.

W tym roku z uwagi na zagrożenie epidemiczne oraz ograniczenia sanitarne w życiu społecznym naszą posługę powinno cechować poczucie odpowiedzialności za innych i za siebie oraz troska i roztropność duszpasterska.

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że 26 grudnia 2020 r. zmarł śp. ks. kan. mgr Jan Antoniak, Proboszcz Parafii Katolickiej pw. Św. Izydora Oracza w Krzemieniewicach. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zameszczone w nekrologu.

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że 21 grudnia 2020 r., w samo południe, zmarł śp. ks. Stanisław Konieczny, Proboszcz Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Ostrówku.

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej zaprasza osoby samotne, bezdomne i ubogie na Spotkanie Świąteczne organizowane 23 grudnia o godz. 14.00 na placu przy ul. Ogrodowej w Częstochowie. Inicjatywę wspiera abp Wacław Depo.

Jak w każdy trzeci czwartek miesiąca zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji kapłanów i nowych powołań kapłańskich w sanktuarium św. Jana Marii Vianneya w Mzykach.

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że 16 grudnia 2020 r. zmarł śp. Andrzej Radoliński, tata ks. Wojciecha Radolińskiego, Wikariusza Parafii pw. Św. Jana Kantego w Częstochowie. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że w dniu 13 grudnia br., odszedł do Pana prof. Edmund Szwagrzyk, brat śp. Bp. Tadeusza Szwagrzyka. Szczegóły dotyczące pogrzebu znajdują się w nekrologu.

Portal niedziela.pl na czas Adwentu przygotował specjalny internetowy kalendarz adwentowy. #NiezbędnikAdwentowy to cykl rekolekcyjny, w którym każdego dnia, odkrywając kolejne okienko kalendarza, można odkrywać nowe materiały pomocne w duchowym wzroście. Oprócz tego każdego dnia będzie czekało na Was duchowe wyzwanie.

Zapraszamy do korzystania z ciekawej propozycji na Adwent – multimedialnych pomocy duszpastersko-katechetycznych z serii ,,Holyweek”.

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że w dniu 8 grudnia br., odeszła do Pana śp. Maria Woźniak, mama ks. Roberta Woźniaka, Proboszcza Parafii pw. Bł. Michała Kozala w Radomsku. Szczegóły dotyczące pogrzebu znajdują się w nekrologu.

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej rozpoczął akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz sprzedaż świec iozdób świątecznych, z których dochód przeznaczony jest na paczki bożonarodzeniowe dla ubogich.

Już dziś, 11 grudnia br., odbędzie się czuwanie wiernych Archidiecezji Częstochowskiej na Jasnej Górze, które poprowadzi Ruch Światło - Życie Archidiecezji Częstochowskiej.

Prezes Instytutu Pamięci Narodowej oraz Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zachecają do włączenia się w akcję „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło wolności".

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że 9 grudnia br., odeszła do Pana śp. Krystyna Szkop, mama ks. mgr. lic. Romana Szkopa, Proboszcza Parafii pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Parzymiechach. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

W dniach 7-16 grudnia 2020 roku przy relikwiach św. Andrzeja Boboli w Sanktuarium Narodowym w Warszawie będzie odmawiana ogólnopolska Nowenna do św. Andrzeja Boboli w czasie epidemii pod patronatem Konferencji Episkopatu Polski. Modlitwa nowennowa będzie transmitowana online.

ARCYBISKUP
DR WACŁAW DEPO METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI
MYŚLI APELOWE
Przed sześciu laty przeżywaliśmy niezwykłe wydarzenie w Kościele Chrystusowym: ustąpienie z urzędu Świętego Piotra papieża Benedykta XVI. To był wielki akt wiary, odwagi i odpowiedzialności. I warto przywołać dzisiaj słowa tegoż papieża, że "miłosierdzie Boże pomimo wielu aktów przemocy i niesprawiedliwości, to miłosierdzie, które objawiło się w Jezusie Chrystusie „przeważy” szalę zła dobrem i przebaczeniem".

11 lutego 2019 r.
KALENDARIUM
28 X 1925 - ustanowienie Diecezji Częstochowskiej bullą Vixdum Poloniae Unitas
LITURGIA


Kuria Metropolitalna
Al. NMP 54, 42-217 Częstochowa
tel.: +48 34 324 10 44
email: kuria @ archiczest . pl

Sekretarz Księdza Arcybiskupa Metropolity:
ks. Mariusz Trojanowski
tel.: 34 324 33 75

Kuria czynna:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek – g. 9.00 – 13.00;
czwartek – g. 11.00 – 13.00; oraz g. 14.00 – 16.00.
Kuria jest nieczynna w soboty i niedziele
oraz w następujące dni: zobacz.