szukaj:
zaloguj:
Zapowiedzi

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży i Siostry Honoratki rozpoczynają wieczorne, środowe, drogi krzyżowe ulicami Częstochowy w intencji wynagrodzenia za grzechy Polaków.

W Rzymie - Stacja u Św. Marcelego, a w Częstochowie kościół pw. Św. Brata Alberta Chmielowskiego.

Serdecznie zapraszam na wspólne rozważanie Męki Pańskiej na kalwariach, które nazywam małymi, nie dlatego, że są mniejsze czy mniej ważne, ale są niekiedy trochę zapomniane i mniej uczęszczane.

W ostatnich dniach bardzo nasiliły się ataki przestępców, którzy wyłudzają pieniądze od ludzi starszych.

Biskup Andrzej Przybylski: "Serdecznie zapraszam do modlitwy za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie w sanktuarium św. Jana Marii Vianney’a w Mzykach."

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że 4 marca 2021 r., w wieku 92 lat odeszła do Pana śp. Genowefa Kotyl, mama ks. kan. mgr. Stanisława Kotyla, Proboszcza Parafii pw. Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Żarkach. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

Sytuacja epidemiologiczna zmusza do zmiany formy pielgrzymki maturzystów Archidiecezji Częstochowskiej na Jasną Górę.

Odpowiadając na prośbę Ojca Świętego Franciszka, włączamy się w światową inicjatywę modlitewną „24h dla Pana”. W tym roku szczególnym miejscem adoracji eucharystycznej i sprawowania sakramentu pokuty i pojednania będzie kościół pw. Św. Ireneusza BM w Częstochowie.

 

Zmarła śp. Maria Romańska, mama ks. kan. Edwarda Romańskiego, Proboszcza Parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Harvey (USA). Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

3 marca 2021 r. przypada 27. rocznica śmierci biskupa Miłosława Kołodziejczyka.

Referat Katechetyczny proponuje rekolekcje szkolne online dla dzieci i młodzieży.

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że 26 lutego 2021 r. zmarł śp. Henryk Melak, tata ks. mgr. Rafała Melaka, Proboszcza Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Łysinach. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

W odpowiedzi na zaproszenie Ojca Świętego Franciszka, by w obecnym roku, kiedy doświadczamy wielu trudności i wyzwań w związku z panującą pandemią, zwyczajem obchodzenia jubileuszy w Kościele, niniejszym ustanawiam kościoły stacyjne Roku Świętego Józefa w Archidiecezji Częstochowskiej

Kuria Diecezji Sosnowieckiej informuje, że 24 lutego br. zmarł śp. Bogusław Kościk, tata ks. Konrada Kościka, Rektora Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Sosnowieckiej w Częstochowie. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że 23 lutego 2021 r., po krótkiej i ciężkiej chorobie, zmarł śp. ks. kan. mgr Eugeniusz Woszczyk, były penitencjarz w parafii pw. Św. Stanisława BM w Wieluniu. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

W Rzymie - Bazylika Św. Piotra w Okowach, a w Częstochowie - kościół pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła

ARCYBISKUP
DR WACŁAW DEPO METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI
MYŚLI APELOWE
Mijają kolejne lata i pokolenia Polaków, a my ciągle nie zdajemy egzaminu ze stanu wojennego i papieskiego nauczania, że „nie ma wolności bez solidarności”. Ale jeśli solidarność jest w złym, to przynosi ciężary nie do uniesienia. „Jeden drugiego brzemiona noście i wtedy wypełnicie program apostolski”. Bez Boga, ani do proga.

4 lutego 2019 r.
KALENDARIUM
28 X 1925 - ustanowienie Diecezji Częstochowskiej bullą Vixdum Poloniae Unitas
LITURGIA


Kuria Metropolitalna
Al. NMP 54, 42-217 Częstochowa
tel.: +48 34 324 10 44
email: kuria @ archiczest . pl

Sekretarz Księdza Arcybiskupa Metropolity:
ks. Mariusz Trojanowski
tel.: 34 324 33 75

Kuria czynna:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek – g. 9.00 – 13.00;
czwartek – g. 11.00 – 13.00; oraz g. 14.00 – 16.00.
Kuria jest nieczynna w soboty i niedziele
oraz w następujące dni: zobacz.