szukaj:
zaloguj:
Zapowiedzi

Kuria Metropolitalna w Częstochowie z przykrością informuje, że 16 kwietnia 2021 r. zmarła śp. Eleonora Bożek, mama śp. ks. Marka Bożka. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

Słowo Księdza Arcybiskupa Wacława Depo, Metropolity Częstochowskiego, z okazji 80. rocznicy urodzin Biskupa Antoniego Długosza.

Referat Katechetyczny serdecznie zaprasza na Ogólnopolskie Sympozjum Katechetyczne, które odbędzie się w formie online 16 kwietnia br. o godz. 17.00.

Tygodnik Katolicki "Niedziela" - żywym świadectwem wiary Kościoła Częstochowskiego.

Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Tradycyjnie w tej intencji będziemy się modlić w trzeci czwartek miesiąca, 15 kwietnia 2021 r., w sanktuarium św. Jana Marii Vianney'a w Mzykach.

Kuria Metropolitalna w Częstochowie będzie nieczynna w dniach 12-16 kwietnia 2021 r. z powodu przedłużonych restrykcji sanitarnych na terenie całego kraju oraz potwierdzonego wyniku na obecność SARS-CoV-2 u niektórych pracowników.

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że 4 kwietnia 2021 r. zmarła śp. Irena Nowak, mama ks. mgr. Krzysztofa Nowaka, Proboszcza Parafii pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Mokrzeszy. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

11 kwietnia 2021 r., w 2. Niedzielę Wielkanocną, w Święto Miłosierdzia Bożego, rozpocznie się 77. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem „Jesteśmy wezwani do miłosierdzia”.

11 kwietnia Święto Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy na obchody uroczystości w Dolinie Miłosierdzia.

Rekolekcje rozpoczynają się 4 kwietnia (niedziela Wielkanocna) i potrwają do 7 maja (wspomnienie Maryi, Matki Łaski Bożej). Tytuł Rekolekcji to: "Rozpal na nowo charyzmat Boży - z Maryją ku pełni kapłaństwa".

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że 2 kwietnia 2021 r. zmarł śp. Kazimierz Szczepański, tata śp. ks. prał. dr. Mariana Szczepańskiego, Wikariusza Sądowego Sądu Metropolitalnego w Częstochowie. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

Kuria Metropolitalna informuje, że 1 kwietnia 2021 r. zmarła śp. Anna Dzierżanowska, mama ks. kan. mgr. Grzegorza Dzierżanowskiego, Proboszcza Parafii pw. Św. Anny w Kobielach Wielkich. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

Program obchodów Świętego Triduum Paschalnego w Bazylice Archikatedralnej pw. Świętej Rodziny w Częstochowie.

Nikt z nas nie spodziewał się, że przyjdzie nam spojrzeć na Kościół i duszpasterzowanie w kontekście pandemii. Nie da się ukryć, że stanęliśmy przed wieloma wyzwaniami: ochrony naszych wiernych, poszukiwania nowych form duszpasterskich, jak również przed gorliwszym niż dotychczas niesieniem nadziei i ukazywaniem Tego, który jest Panem każdego czasu.

Dziś, tj. 24 marca 2021 r. przeżywamy 100. Rocznicę Urodzin Ks. Franciszka Blachnickiego (24 marca 1921 - 27 lutego 1987).

Referat Katechetyczny zachęca do zapoznania się z ciekawą propozycją konkursu plastycznego dotyczącego Triduum Paschalnego.

ARCYBISKUP
DR WACŁAW DEPO METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI
MYŚLI APELOWE
W Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan uświadamiamy sobie prawdę, że wszelkie podziały, zło i śmierć istnieją od owego początku stworzenia, ale jednocześnie nigdy nie były tak nagłaśniane i nie miały takiej szybkości rozchodzenia się w nasze umysły, w nasze serca, jak teraz, przy pomocy sieci społecznościowych czy innych. Dlatego prośmy Ducha Świętego o odnowienie naszych umysłów i serc, o jedność z Bogiem. A wtedy będziemy jedno między sobą.

22 stycznia 2019 r.
KALENDARIUM
28 X 1925 - ustanowienie Diecezji Częstochowskiej bullą Vixdum Poloniae Unitas
LITURGIA


Kuria Metropolitalna
Al. NMP 54, 42-217 Częstochowa
tel.: +48 34 324 10 44
email: kuria @ archiczest . pl

Sekretarz Księdza Arcybiskupa Metropolity:
ks. Mariusz Trojanowski
tel.: 34 324 33 75

Kuria czynna:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek – g. 9.00 – 13.00;
czwartek – g. 11.00 – 13.00; oraz g. 14.00 – 16.00.
Kuria jest nieczynna w soboty i niedziele
oraz w następujące dni: zobacz.