szukaj:
zaloguj:
Zapowiedzi

Jesteśmy powołani, aby być stróżami jedni drugich, by tworzyć więzi zgody i dzielenia się, by leczyć rany stworzenia, żeby nie zostało zniszczone jego piękno. Krótko mówiąc, do tego, aby stać się jedną rodziną we wspaniałym wspólnym domu stworzenia, w harmonijnej różnorodności jego elementów – napisał papież Franciszek w orędziu na 59. Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który obchodzić będziemy w niedzielę 8 maja pod hasłem: „Powołani do budowania rodziny ludzkiej”.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Częstochowskiej zaprasza młodzież na wspólne spotkanie, które odbędzie się 14 maja br. w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Częstochowskiej.

Wyższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Częstochowskiej zaprasza w najbliższą sobotę (7 maja 2022 r.) na Dzień Otwartych Drzwi. Szczegóły na plakacie.

Przekazujemu komunikat w sprawie decyzji Arcybiskupa Metropolity Częstochowskiego wobec ks. Daniela Galusa.

Kongregacja ds. Duchowieństwa zezwoliła na publikację dekretu tejże dyskasterii z dnia 3 maja 2021 r. w sprawie ks. Daniela Galusa.

Niższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Częstochowskiej – Liceum Ogólnokształcące wraz z internatem przyjmuje chłopców po ukończeniu szkoły podstawowej, którzy szukają pomocy w odpowiednim rozeznaniu drogi życiowej.

Jasnogórski Instytut Maryjny zaprasza 2 maja 2022 r. na godz. 16.30 do Sali Papieskiej na spektakl teatralny: "Zapiski więzienne kardynała Stefana Wyszyńskiego -droga duchowa" w reżyserii Jarosława Tochowicza.

Parafia św. Zygmunta zaprasza do udziału w katechezach ewangelizacyjnych dla młodzieży i dorosłych, które będą prowadzić katechiści Drogi Neokatechumenalnej. Spotkania odbędą się w poniedziałki i czwartki o 19.oo w kościele św. Zygmunta. Rozpoczęcie 25 kwietnia br.

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że dnia 26 kwietnia 2022 r. odeszła do Pana śp. Helena KOZŁOWSKA, Mama ks. prał. dr. Bernarda KOZŁOWSKIEGO, Wikariusza Biskupiego ds. Formacji Kapłańskiej, Proboszcza Parafii pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Częstochowie. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

Dolina Miłosierdzia w Częstochowie i Fundacja Ufam Tobie zapraszają do udziału w ósmej edycji charytatywnego Biegu Miłosierdzia. Ideą wydarzenia, które odbędzie się już 24 kwietnia, jest pomoc osobom w kryzysie bezdomności.

W niedzielę, 24 kwietnia, w Częstochowie na placu przy ul. Ogrodowej 24/44 odbędzie się impreza plenerowa organizowana przez Caritas Archidiecezji Częstochowskiej pod hasłem „Wytańczyć Dobro!”.

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że dnia 18 kwietnia 2022 r. odeszła do Pana śp. Alina Łakoma Mama ks. kan. mgr. Marka Łakomego, adminstratora Parafii Katolickiej pw. NMP Matki Miłosierdzia w Jastrzębiu. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że dnia 14 kwietnia 2022 r. odszedł do Pana śp. Andrzej Panek, Tata ks. mgr. lic. Rafała Panka, proboszcza Parafii Katolickiej pw. św. Jacka w Częstochowie. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że dnia 16 kwietnia 2022 r. odeszła do Pana śp. Zofia Fryś, Mama ks. kan. mgr. Jacka Frysia, proboszcza Parafii Katolickiej pw. Narodzenia NMP w Szynkielowie. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że 12 kwietnia 2022 r. odszedł do Pana śp. Marian Kuliberda, tata ks. Jerzego Kuliberdy, emerytowanego dyrektora Częstochowskiego Wydawnictwa Archidiecezjalnego "Regina Poloniae". Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

Przedstawiamy program obchodów Triduum Paschalnego w Archikatedrze pw. Świętej Rodziny w Częstochowie.

ARCYBISKUP
DR WACŁAW DEPO METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI
MYŚLI APELOWE
Ileż to już razy zdumiewamy się aktualnością słowa Bożego. W odczytywanym dzisiaj w brewiarzu kapłańskim fragmencie Listu do Efezjan Święty Paweł napisał bardzo mocne słowa: "Nie zasmucajcie Ducha Świętego. Niech zniknie wśród was wszelka gorycz, znieważanie i wszelka złość". Im bardziej będziemy słuchać słowa Bożego i wypełniać je, mniej będzie wśród nas „przemądrzałości” i niezgody.

18 stycznia 2019 r.
KALENDARIUM
28 X 1925 - ustanowienie Diecezji Częstochowskiej bullą Vixdum Poloniae Unitas
LITURGIA


Kuria Metropolitalna
Al. NMP 54, 42-217 Częstochowa
tel.: +48 34 324 10 44
email: kuria @ archiczest . pl
konto bankowe: PKO BP 36 1020 1664 0000 3202 0156 6454

Sekretarz Księdza Arcybiskupa Metropolity:
ks. Mariusz Trojanowski
tel.: 34 324 33 75

Kuria czynna:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek – g. 9.00 – 13.00;
czwartek – g. 11.00 – 13.00; oraz g. 14.00 – 16.00.
Kuria jest nieczynna w soboty i niedziele
oraz w następujące dni: zobacz.