szukaj:
zaloguj:
Zapowiedzi

Na nowo należy zintensyfikować działania w parafii na rzecz przygotowania dzieci do pierwszej spowiedzi i Komunii św. Przypominamy, że pierwsze tego typu spotkanie powinno się odbyć w czasie triduum ku czci św. Stanisława Kostki, wtedy dzieci winny otrzymać książeczki komunijne.

W ramach ogłoszonego na dzień 5 września br. Dnia Solidarności z Afgańczykami serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w tej intencji.

W sobotę 4 września br. będzie celebrowana Msza św. o godz. 18.00 w Archikatedrze pw. Świętej Rodziny w Częstochowie, w intencji ofiar tamtych tragicznych wydarzeń.

Katolickie Centrum Ojcostwa DOM OJCA zaprasza na swoją nową stronę internetową. Nowa odsłona działalności Centrum, nowe projekty, nowy (poszerzony) zespół specjalistów.

W niedzielę 5 września w Kościele w Polsce będzie obchodzony „Dzień Solidarności z Afgańczykami”. Z apelem do pasterzy i wiernych Kościoła katolickiego w Polsce o modlitwę i pomoc materialną dla Afgańczyków zwrócił się przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

Poprzez wyniesienie sług Bożych do chwały ołtarzy poznajemy ich na nowo w tajemnicy świętych obcowania. Niech pomagają nam w odczytywaniu ich prorockich intuicji w podejmowaniu aktualnych wyzwań duszpasterskich Kościoła Chrystusowego w Polsce.

5 września 2021 roku mija 50 lat od koronacji Obrazu Matki Bożej Pocieszenia – Pani Ziemi Wieluńskiej papieskimi diademami.

W czasie konferencji katechetycznej 28 sierpnia (sobota, godz. 10.00) będzie można nabyć nowe materiały diecezjalne z serii Boży Baranek – Kazania Komunijne.

Referat Katechetyczny serdecznie zaprasza na Konferencję Katechetyczną przed nowym rokiem szkolnym.

Program Wigilii przed Uroczystością NMP Częstochowskiej

W Uroczystość NMP Częstochowskiej symbole Światowych Dni Młodzieży zawiatją w Częstochowie.

W czasie konferencji katechetycznej 28 sierpnia (sobota) br. będzie można nabyć nowy tom Biuletynu Katechetycznego.

22 sierpnia br. obchodzić będziemy 25. rocznicę Koronacji Obrazu Matki Bożej Mrzygłodzkiej w Snaktuarium Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Myszkowie – Mrzygłodzie.

3 sierpnia 2021 r., w dniu 120. rocznicy urodzin Czcigodnego Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Redakcja Internetowa Tygodnika Katolickiego NIEDZIELA uruchomiła serwis poświęcony nauczaniu Prymasa Tysiąclecia.

Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej pod nazwą Jasna Strona Mocy odbędzie się w dniach 13-14 sierpnia w Częstochowie na Błoniach Jasnogórskich. Komentatorzy zgodnie przyznają, że będzie to bezprecedensowe wydarzenie promujące muzykę chrześcijańską. Festiwal wpisuje się także w obchody 30. rocznicy VI Światowych Dni Młodzieży, które w sierpniu 1991 r. odbyły się w Częstochowie.

Zmarła śp. Janina Wójcik, mama ks. mgr. Mirosława Wójcika, Proboszcza Parafii Katolickiej pw. Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Kotowicach. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

ARCYBISKUP
DR WACŁAW DEPO METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI
MYŚLI APELOWE
Podczas Zwiastowania, jak również przy tajemnicy Bożego Narodzenia występuje Osoba Ducha Świętego działająca, jako Miłość Ojca i Syna. Dlatego przyzywamy Go dzisiaj, w czasach szczególnego zamętu, nie odróżniania prawdy od kłamstwa, a dobra od zła.
Prośmy, żeby Maryja - Matka Chrystusa i Kościoła, pomimo naszej grzeszności i słabości, wypraszała nam wierność Chrystusowi.

7 stycznia 2019 r.
KALENDARIUM
28 X 1925 - ustanowienie Diecezji Częstochowskiej bullą Vixdum Poloniae Unitas
LITURGIA


Kuria Metropolitalna
Al. NMP 54, 42-217 Częstochowa
tel.: +48 34 324 10 44
email: kuria @ archiczest . pl

Sekretarz Księdza Arcybiskupa Metropolity:
ks. Mariusz Trojanowski
tel.: 34 324 33 75

Kuria czynna:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek – g. 9.00 – 13.00;
czwartek – g. 11.00 – 13.00; oraz g. 14.00 – 16.00.
Kuria jest nieczynna w soboty i niedziele
oraz w następujące dni: zobacz.