szukaj:
zaloguj:
Zapowiedzi

W sobotę 14 marca br. o godz. 13.30 w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze zostanie odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem Arcybiskupa Metropolity Wacława Depo w intencji tegorocznych maturzystów. Msza Święta będzie transmitowana przez Telewizję Trwam. Maturzystów oraz duszpasterzy i katechetów zachęcamy do włączenia się we wspólną modlitwę za pośrednictwem transmisji telewizyjnej.

W związku z aktualną sytuacją związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce informujemy, że osoby odpowiedzialne za organizowanie szkolnych rekolekcji są zobowiązani do respektowania wszelkich zarządzeń władz oświatowych mających na celu zminimalizowanie ryzyka zakażenia wirusem.

Została zmieniona formuła pielgrzymki maturzystów archidiecezji częstochowskiej z masowej (w tym samym czasie dla ogółu) na grupową (w dowolnym czasie dla nielicznych grup).

Zapraszamy wszystkich wiernych, aby podjąć się pielgrzymowania do kościołów stacyjnych, jako szczególne duchowe przeżycie Wielkiego Postu. Każdego dnia okresu Wielkiego Postu, Triduum Paschalnego oraz Oktawy Wielkanocy jeden kościół miasta Częstochowy stanie się stacją szczególnej modlitwy za Kościół Częstochowski i Kościół Powszechny. Zapraszamy wszystkich wiernych miasta Częstochowy, szczególnie członków ruchów, stowarzyszeń i bractw do włączenia się w to dzieło modlitwy.

"Wzywam, aby od Środy Popielcowej do Niedzieli Miłosierdzia Bożego, w czasie wspólnych nabożeństw: Eucharystii, Drogi Krzyżowej czy Gorzkich Żali, śpiewać pieśń Suplikacji: Święty Boże."

Po raz kolejny odbędzie się centralne nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Częstochowie.

Do wyrwania się z zamknięcia w kręgu świata wirtualnego i aktywnego udziału w przemianie świata wezwał Ojciec Święty młodych w orędziu na XXXV Światowy Dzień Młodzieży. W tym roku będzie on obchodzony w Niedzielę Palmową 5 kwietnia w poszczególnych diecezjach całego świata.

Zmarła śp. Alicja Jachimczak, mama ks. Stefana Jachimczaka, emerytowanego proboszcza parafii pw. Św. Stanisława BM w Myszkowie.

W niedzielę, 1 marca, zakończą się obchody 50. rocznicy reerygowania Parafii Św. Wawrzyńca w Dąbrowie.

ARCYBISKUP
DR WACŁAW DEPO METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI
MYŚLI APELOWE
Święty Paweł pouczył nas, że gdy nie potrafimy się modlić; wyrazić słowami tego, czego pragniemy, to Duch Święty przychodzi z pomocą naszej słabości. To On doprowadza nas do całej prawdy, przekonuje nas o grzechu, o sprawiedliwości Bożej, o sądzie Boga i czyni nas świadkami. Bez pomocy Ducha Świętego nie będziemy prawdziwi, nie będziemy jednością, przebaczający sobie nawzajem i nie będziemy wspólnotą... A słowo wspólnota dzisiaj niektórych razi...

19 stycznia 2019 r.
KALENDARIUM
28 X 1925 - ustanowienie Diecezji Częstochowskiej bullą Vixdum Poloniae Unitas
LITURGIA


Kuria Metropolitalna
Al. NMP 54, 42-200 Częstochowa
tel.: +48 34 324 10 44
email: kuria @ archiczest . pl

Sekretarz Księdza Arcybiskupa Metropolity:
ks. Mariusz Trojanowski
tel.: 34 324 33 75

Kuria czynna:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek – g. 9.00 – 13.00;
czwartek – g. 11.00 – 13.00; oraz g. 14.00 – 16.00.
Kuria jest nieczynna w soboty i niedziele
oraz w następujące dni: zobacz.