szukaj:
zaloguj:
Zapowiedzi

W dniach 15 i 22 października odbędą się Jesienne Dni Duszpasterskie.

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że 15 października 2022 r. odeszła do Pana śp. Krystyna Stępień, Mama ks. Andrzeja Stępnia, Proboszcza Parafii Katolickiej pw. Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie, Babcia ks. Rafała Zawiszy, Proboszcza Parafii Katolickiej pw. Św. Wawrzyńca w Dąbrowie. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

Ks. dr Michał Jędrzejski, kapłan Archidieczji Częstochowskiej, znalazł się pośród nagrodzonych w ramach 25. edycji Nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich

Dyrektor i Profesorowie Wyższego Instytutu Teologicznego im. Najświętszej Maryi Panny Stolicy Mądrości w Częstochowie zapraszają na uroczystą Inaugurację Roku Akademickiego 2022-/2023.

Wobec ostatnich wypowiedzi ks. Daniela Galusa, a zwłaszcza wobec informacji o rzekomym zawieszeniu przez Stolicę Apostolską kar i decyzji wobec niego, Kuria Metropolitalna w Częstochowie wydała stosowny komunikat.

Ogłoszenie laureatów nagród, przyznawanych przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich, nastąpiło tuż po otwarciu XXVII Targów Wydawców Katolickich, które odbywają się 29 września do 2 października w Warszawie. Przyznano nagrody i wyróżnienia w 19 kategoriach konkursowych. 

Rok 2022 w Kościele Częstochowskim wśród wielu wydarzeń w Polsce i na świecie jest czasem Kongresu Różańcowego. Ma on miejsce w roku wyniesienia na ołtarze Pauliny Jaricot (22 maja br. w Lyonie), założycielki dwóch wielkich Dzieł w Kościele: Żywego Różańca i Dzieła Rozkrzewiania Wiary, które w tym roku obchodzi 200-lecie swego istnienia.

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że 5 października 2022 r. odszedł do Pana śp. Bogdan Magiera, Tata ks. Damiana Magiery, wikariusza Parafii Katolickiej pw. Św. Piotra w Okowach w Białej. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że 30 września 2022 r. odeszła do Pana śp. Otylia Furgoł, Mama ks. Zygmunta Furgoła, Proboszcza Parafii Katolickiej pw. Św. Wawrzyńca w Cynkowie. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

Instytut NIEDZIELA przygotował rozważania różańcwe na październik 2022 r.

Tradycyjnie we wrześniu odbywając się pielgrzymki chorych do sanktuariów na terenie Archidiecezji Częstochowskiej.

Jak w każdy trzeci czwartek miesiąca zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji kapłanów i nowych powołań kapłańskich w sanktuarium św. Jana Marii Vianney'a w Mzykach. 

"W Święto Podwyższenia Krzyża Świętego pragniemy w naszej sytuacji osobistej, rodzinnej, społecznej, kościelnej a także Europy i całego świata, jeszcze raz odczytać oraz przyjąć naukę Krzyża..."

Zapraszamy na spotkanie organizacyjne dla osób pragnących wziąć udział w XXXVIII Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie

W czasie konferencji katechetycznej będzie można nabyć nowy tom Biuletynu Katechetycznego. Znajdują się w nim między innymi aktualne dane na temat nowych programów i podręczników do nauki religii.

Referat Katechetyczny serdecznie zaprasza na Konferencję Katechetyczną przed nowym rokiem szkolnym. Spotkanie będzie miało miejsce 3 września (sobota) br. w auli Wyższego Instytutu Teologicznego w Częstochowie o godz. 10.00.

ARCYBISKUP
DR WACŁAW DEPO METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI
MYŚLI APELOWE
Dramat zbrodni w Gdańsku poucza nas, że bez odniesienia do praw Bożych, a zwłaszcza do przykazania: "Nie zabijaj!" we wszystkich jego wymiarach, niezależnie kogo dotyczy, pokazuje, że ateizm dla nas, dla ludzi tej ziemi, nie jest żadnym poglądem neutralnym. Tu chodzi o życie...

14 stycznia 2019 r.
KALENDARIUM
28 X 1925 - ustanowienie Diecezji Częstochowskiej bullą Vixdum Poloniae Unitas
LITURGIA


Kuria Metropolitalna
Al. NMP 54, 42-217 Częstochowa
tel.: +48 34 324 10 44
email: kuria @ archiczest . pl
konto bankowe: PKO BP 36 1020 1664 0000 3202 0156 6454

Sekretarz Księdza Arcybiskupa Metropolity:
ks. Mariusz Trojanowski
tel.: 34 324 33 75

Kuria czynna:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek – g. 9.00 – 13.00;
czwartek – g. 11.00 – 13.00; oraz g. 14.00 – 16.00.
Kuria jest nieczynna w soboty i niedziele
oraz w następujące dni: zobacz.