szukaj:
zaloguj:
Zapowiedzi

Kuria Metropolitalna informuje, że 9 października 2020 r. zmarł Eugeniusz KUTYNIA, tata śp. ks. prał. Aleksandra KUTYNI. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że po krótkiej i ciężkiej chorobie zmarł śp. Ks. kan. mgr Sławomir KACZMAREK, Proboszcz Parafii pw. Św. Walentego w Konopiskach.

Kuria Metropolitalna informuje, że po krótkiej i ciężkiej chorobie zmarł śp. Ks. kan. Ireneusz SKROBOT, Proboszcz Parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Praszce

Kuria Metropolitalna informuje, że 6 października 2020 r. zmarł śp. Wojciech Bednarski, tata ks. Sławomira Bednarskiego, Proboszcza parafii pw. NMP Anielskiej w Kleszczowie. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

Dyrektor i Profesorowie WIT zapraszają na Inaugurację Nowego Roku Akademickiego 2020/2021 w dniu 17 października 2020 r. (sobota)

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że w wielu 63 lat odszedł do Pana śp. Roman Bil, tata ks. Pawła Bila, Wikariusza Parafii pw. Św. Stanisława BM w Dankowie. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

Ks. Sławomir Kaczmarek, proboszcz parafii pw. Św. Walentego w Konopiskach, przebywa w szpitalu w ciężkim stanie.

Chciejmy w myśl naszej założycielki Pauliny Jaricot, modląc się w intencji Dzieła Misyjnego Kościoła w Czsie Ogólnopolskiego Dnia Modlitwy Żywego Różańca (22 października - czwartek) "UCZYNIĆ RÓŻANIEC MODLITWĄ WSZYSTKICH". Niech powrócą zawieszone w czasie pandemii miesięczne spotkania formacyjne w parafiach i naszych Różach.

Mamy szansę podtrzymać, a niejednokrotnie także przywrócić nadzieję w sercach młodych na lepszą przyszłość i realizację ich edukacyjnych aspiracji dla dobra Kościoła i naszej Ojczyzny.

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że 2 października 2020 r., po długiej i ciężkiej chorobie, zmarł śp. Wiesław Wróbel, tata ks. Pawła Wróbla, Wizytatora katechetycznego i pracownika Referatu Katechetycznego Kurii Metropolitalnej w Częstochowie. Szczegóły dotyczące pogrzebu znajdują się na nekrologu.

Inspektoria Towarzystwa Salezjańskiego Świętego Jana Bosko i Kuria Metropolitalna w Częstochowie informują, że 2 października 2020 r. zmarł śp. ks. Józef Zych SDB, który pracował jako rezydent w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Częstochowie (Stradom). Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

Ksiądz Arcybiskup Wacław Depo, Metropolita Częstochowski, zaprasza wraz z Księdzem Jackiem Gancarkiem, Moderatorem Krajowym Żywego Różańca, na pielgrzymkę Kół Różańcowych Archidiecezji Częstochowskiej do sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Myszkowie-Mrzygłodzie. Szczegóły na plakacie.

Już w najbliższą sobotę kolejny raz księża Archidiecezji Częstochowskiej będą pielgrzymować ze swoimi pasterzami do Matki Bożej na Jasnej Górze.

W dniu 28 września wspominamy w liturgii Św. Wacława, męczennika. Jest to dzień imienin Księdza Arcybiskupa Wacława DEPO, Metropolity Częstochowskiego.

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że zmarła śp. Honorata Zawierucha, mama ks. kan. mgr. Tadeusza Zawieruchy, Wicedyrektora Wydziału Ekonomicznego Kurii Metropolitalnej w Częstochowie. Szczegółowe informacje dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

ARCYBISKUP
DR WACŁAW DEPO METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI
MYŚLI APELOWE
Zdumiewamy się żywotnością Słowa Bożego, które jest bardzo żywe i skuteczne. W dzisiejszym fragmencie Listu św. Jana Apostoła słyszymy: "Ten, kto ma Syna, ma życie. A kto nie ma Syna Bożego, też nie ma życia”. Maryja uczy nas, będąc Matką Syna Bożego, że jest Matka życia. To wezwanie jest nam bardzo potrzebne. Zwłaszcza, jeśli ktoś nie uznaje Boga jako Ojca, to wtedy nie uznając Syna, nie zrozumie Matki.

11 stycznia 2019 r.
KALENDARIUM
28 X 1925 - ustanowienie Diecezji Częstochowskiej bullą Vixdum Poloniae Unitas
LITURGIA


Kuria Metropolitalna
Al. NMP 54, 42-217 Częstochowa
tel.: +48 34 324 10 44
email: kuria @ archiczest . pl

Sekretarz Księdza Arcybiskupa Metropolity:
ks. Mariusz Trojanowski
tel.: 34 324 33 75

Kuria czynna:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek – g. 9.00 – 13.00;
czwartek – g. 11.00 – 13.00; oraz g. 14.00 – 16.00.
Kuria jest nieczynna w soboty i niedziele
oraz w następujące dni: zobacz.