szukaj:
zaloguj:
Zapowiedzi

Zgodnie z wytycznymi KEP i wskazaniami instrukcji diecezjalnej, warunkiem bezpośredniego przygotowania do sakramentów pokuty i pojednania oraz Eucharystii jest złożenie przez rodziców (opiekunów) deklaracji uczestnictwa dziecka w przygotowaniu do tych sakramentów. 

Już 25 września br. odbędzie się Pielgrzymka Kapłanów Archidiecezji Częstochowskiej na Jasną Górę. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Zachęta do modlitwy w intencji Księdza Arcybiskupa Seniora Stanisława Nowaka.

Po raz dwudziesty piąty, w roku 95. rocznicy utworzenia i w roku 40. rocznicy reaktywowania, Pracownicy, Czytelnicy oraz Przyjaciele "Niedzieli" pielgrzymują do sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej na Jasnej Górze.

Tegoroczne spotkanie dla młodych pod nazwą KANA MŁODYCH będzie miało miejsce na błoniach Wyższego Seminarium Duchownego naszej archidiecezji, w sobotę 18 września br., w Święto Świętego Stanisława Kostki – patrona młodzieży w Polsce.

Już 20 września br. rozpoczyna się w Myszkowie Seminarium Odnowy w Duchu Świętym.

Neokatechumenat wraz z Proboszczem Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Częstochowie zapraszają w każdy poniedziałek i czwartek na katechezy dla dorosłych i młodzieży.

Już 18 września 2021 r. rozpocznie się kolejna edycja kursu dla kandydatów na nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. w Archidiecezji Częstochowskiej.

Kuria Diecezjalna w Sosnowcu informuje, że 12 września br. zmarła śp. Helena PILŚNIAK, mama ks. Piotra PILŚNIAKA, Proboszcza Parafii Katolickiej pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Będzinie-Grodźcu. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

Zapraszamy na Dzień dla Życia i Rodziny, który będzie połączony z Marszem dla Życia i Rodziny. Więcej informacji na plakacie.

Uroczystości beatyfikacyjne odbędą w Warszawie w Świątyni Opatrzności Bożej na Wilanowie o godz. 12.00. Eucharystii z obrzędem beatyfikacji przewodniczyć będzie Marcello Kardynał Semeraro – prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.

W miesiącu wrześniu odbędą się dekanalne (regionalne) pielgrzymki chorych.

Wraz z nowym rokiem szkolnym należy rozpocząć cykl katechez przygotowujących w parafii do sakramentu bierzmowania. Powinien on przebiegać zgodnie z instrukcją i w oparciu o obowiązujące w archidiecezji materiały.

W czwartek 9 września br., przypada XV rocznica święceń biskupich Księdza Arcybiskupa Wacława DEPO, Metropolity Częstochowskiego. Jest to dzień naszego wspólnego dziękczynienia i modlitwyw intencjach naszego Pasterza.

Na nowo należy zintensyfikować działania w parafii na rzecz przygotowania dzieci do pierwszej spowiedzi i Komunii św. Przypominamy, że pierwsze tego typu spotkanie powinno się odbyć w czasie triduum ku czci św. Stanisława Kostki, wtedy dzieci winny otrzymać książeczki komunijne.

W ramach ogłoszonego na dzień 5 września br. Dnia Solidarności z Afgańczykami serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w tej intencji.

ARCYBISKUP
DR WACŁAW DEPO METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI
MYŚLI APELOWE
Z nauczania Świętego Jana Pawła II do polskich biskupów dzisiaj pragnę zacytować następujące słowa: "Nie lękajcie się głosić odważnego świadectwa o małżeństwie i rodzinie, bo ono zapisane jest w ich sercach i sumieniach". Dlatego kiedy przychodzą kryzysy - o których wspomniał tutaj Ojciec Mariusz - patrzmy w górę, patrzmy w Jej oczy i serce.
Przyzywajmy Ducha Świętego na wszelkie doświadczenia.

6 stycznia 2019 r.
KALENDARIUM
28 X 1925 - ustanowienie Diecezji Częstochowskiej bullą Vixdum Poloniae Unitas
LITURGIA


Kuria Metropolitalna
Al. NMP 54, 42-217 Częstochowa
tel.: +48 34 324 10 44
email: kuria @ archiczest . pl
konto bankowe: PKO BP 36 1020 1664 0000 3202 0156 6454

Sekretarz Księdza Arcybiskupa Metropolity:
ks. Mariusz Trojanowski
tel.: 34 324 33 75

Kuria czynna:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek – g. 9.00 – 13.00;
czwartek – g. 11.00 – 13.00; oraz g. 14.00 – 16.00.
Kuria jest nieczynna w soboty i niedziele
oraz w następujące dni: zobacz.