szukaj:
zaloguj:
Zapowiedzi
Środowe Drogi Krzyżowe ulicami Częstochowy

 

 

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży i Siostry Honoratki rozpoczynają wieczorne, środowe, drogi krzyżowe ulicami Częstochowy w intencji wynagrodzenia za grzechy Polaków. Siedem dróg i siedem grzechów głównych! Zaplanowane trasy liczą od 4 do 10 km. Początek zawsze o godz. 19:30. Idziemy w kilkuosobowych grupach zachowując reżim sanitarny. Rozważamy specjalnie przygotowane przez młodych i przez siostry teksty. Każda droga Krzyżowa to modlitwa o powrót Polaków z jednej drogi grzechu ciężkiego.

Co tydzień na Facebook KSM udostępniamy kolejna trasę i miejsce zbiórki.

Można również wyznaczyć swoje trasy, w swoich miejscowościach i zgłosić się do nas po teksty rozważań - prześlemy w przygotowanym pliku. 

Więcej informacji na Facebook KSM i u Julii Stachowskiej, Prezes oddziału KSM przy parafii pw. Św. Stanisława Kostki w Częstochowie (tel. 737 474 144).

 

Z wyrazami szacunku

Ks. Andrzej Witek

Asystent Diecezjalny KSM ACZ 

ARCYBISKUP
DR WACŁAW DEPO METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI
MYŚLI APELOWE
Święty Paweł pouczył nas, że gdy nie potrafimy się modlić; wyrazić słowami tego, czego pragniemy, to Duch Święty przychodzi z pomocą naszej słabości. To On doprowadza nas do całej prawdy, przekonuje nas o grzechu, o sprawiedliwości Bożej, o sądzie Boga i czyni nas świadkami. Bez pomocy Ducha Świętego nie będziemy prawdziwi, nie będziemy jednością, przebaczający sobie nawzajem i nie będziemy wspólnotą... A słowo wspólnota dzisiaj niektórych razi...

19 stycznia 2019 r.
KALENDARIUM
28 X 1925 - ustanowienie Diecezji Częstochowskiej bullą Vixdum Poloniae Unitas
LITURGIA


Kuria Metropolitalna
Al. NMP 54, 42-217 Częstochowa
tel.: +48 34 324 10 44
email: kuria @ archiczest . pl

Sekretarz Księdza Arcybiskupa Metropolity:
ks. Mariusz Trojanowski
tel.: 34 324 33 75

Kuria czynna:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek – g. 9.00 – 13.00;
czwartek – g. 11.00 – 13.00; oraz g. 14.00 – 16.00.
Kuria jest nieczynna w soboty i niedziele
oraz w następujące dni: zobacz.