szukaj:
zaloguj:
Zapowiedzi
Rekolekcje z Biskupami

 

 

Referat Katechetyczny zaprasza do korzystania z materiałów pt. ,,Rekolekcje z Biskupami”. Składają się one z trzech nauk rekolekcyjnych dla dzieci młodszych głoszonych przez bpa Antoniego Długosza oraz trzech konferencji dla dzieci starszych i młodzieży szkół ponadpodstawowych, które wygłosi bp Andrzej Przybylski. Wprowadzeniem do nauk rekolekcyjnych będzie słowo Arcybiskupa Metropolity Częstochowskiego Wacława Depo. Materiały będą dostępne na kanale YouTube Referatu Katechetycznego od II Niedzieli Wielkiego Postu. Można je udostępnić uczniom w ramach lekcji religii prowadzonych zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zdalnym. Dostęp do materiałów można uzyskać klikając TUTAJ.

 

ARCYBISKUP
DR WACŁAW DEPO METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI
MYŚLI APELOWE
Dzisiejszy fragment Listu Świętego Jana Apostoła kończy się bardzo ważnym dla nas stwierdzeniem, że zwycięstwo, które zwycięża świat wypływa z wiary.
W zwycięstwie Chrystusa szczególną rolę ma Maryja, która już we wskazaniu Protoewangelii miażdży głowę węża. Dlatego wobec wszystkich ataków złego ducha i wobec różnych fal, które nie omijają również naszego Kościoła na ziemi polskiej uciekajmy się do Niej.

10 stycznia 2019 r.
KALENDARIUM
28 X 1925 - ustanowienie Diecezji Częstochowskiej bullą Vixdum Poloniae Unitas
LITURGIA


Kuria Metropolitalna
Al. NMP 54, 42-217 Częstochowa
tel.: +48 34 324 10 44
email: kuria @ archiczest . pl

Sekretarz Księdza Arcybiskupa Metropolity:
ks. Mariusz Trojanowski
tel.: 34 324 33 75

Kuria czynna:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek – g. 9.00 – 13.00;
czwartek – g. 11.00 – 13.00; oraz g. 14.00 – 16.00.
Kuria jest nieczynna w soboty i niedziele
oraz w następujące dni: zobacz.