szukaj:
zaloguj:
Zapowiedzi
Nocne kołatanie u Matki Najświętszej u progu beatyfikacji Stefana Kardynała Wyszyńskiego

 

Zapraszamy Wiernych Archidiecezji Częstochowskiej do udziału we wspólnej modlitwie o beatyfikację Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz o nowe święte powołania kapłańskie, tak bardzo potrzebne w naszych czasach.

Już w najbliższą niedzielę, 2 sierpnia br., „Nocne kołatanie u Matki Najświętszej u progu beatyfikacji Stefana Kardynała Wyszyńskiego”. Początek po Apelu Jasnogórskim. Czuwanie zakończy się Mszą św. o godz. 23.00


Módlmy się wspólnie i gorąco zgodnie z zachętą naszego Mistrza: "Proście Pana żniwa, aby wyprawił robotników na swoje żniwo”.

Modlitwa odbędzie się przed Cudownym Obrazem Matki Bożej, przy relikwiach świętych kapłanów: św. Jana Marii Vianneya i św. Jana Pawła II. 

 

Zaprasza

Ks. Robert GROHS

ARCYBISKUP
DR WACŁAW DEPO METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI
MYŚLI APELOWE
W dzisiejszej Ewangelii św. Marek przypomniał nam bardzo trudne pytanie Jezusa: "Któż jest moją matką i którzy są moimi braćmi? Każdy, kto wypełnia wolę Ojca mego, ten mi jest bratem, siostrą i matką". Ta mocna więź Maryi z Chrystusem stanowi podstawę do Jej najpiękniejszego tytułu: "Bogurodzica". A Kościół naszych dni ośmielił się dołączyć: "Wszechmoc Błagająca". Zawierzmy więc Chrystusowi wszystkich i wszystko przez Maryję.

29 stycznia 2019 r.
KALENDARIUM
28 X 1925 - ustanowienie Diecezji Częstochowskiej bullą Vixdum Poloniae Unitas
LITURGIA


Kuria Metropolitalna
Al. NMP 54, 42-200 Częstochowa
tel.: +48 34 324 10 44
email: kuria @ archiczest . pl

Sekretarz Księdza Arcybiskupa Metropolity:
ks. Mariusz Trojanowski
tel.: 34 324 33 75

Kuria czynna:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek – g. 9.00 – 13.00;
czwartek – g. 11.00 – 13.00; oraz g. 14.00 – 16.00.
Kuria jest nieczynna w soboty i niedziele
oraz w następujące dni: zobacz.