szukaj:
zaloguj:
Zapowiedzi
Modlitwa w intencji ósmoklasistów w Dolinie Miłosierdzia

 

Już kolejny rok z rzędu częstochowska Dolina Miłosierdzia zaprasza ósmoklasistów z całego miasta do udziału w Mszy św. w przededniu rozpoczęcia egzaminów na zakończenie szkoły podstawowej.  Pallotyni z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego zachęcają do wspólnej modlitwy o światło Ducha Św. nie tylko na czas pisemnych zmagań, ale również o dobry wybór szkoły ponadpodstawowej. Na poniedziałkową Mszę św. sprawowaną o godz. 18 zaproszeni są także rodzice, dziadkowie i nauczyciele nastolatków.

Szczegóły dotyczące spotkania można znaleźć tutaj:

https://www.facebook.com/events/538048094021408/?ref=newsfeed

„To już tradycja, że uczniowie szkół średnich przed egzaminem dojrzałości pielgrzymują na Jasną Górę. Niech i ósmoklasiści mają swoją okazję do wspólnotowej modlitwy” – wyjaśniają organizatorzy.

Tegoroczny egzamin ósmoklasisty odbędzie się w dniach 25-27 maja. Pierwszego dnia młodzież będzie miała okazję sprawdzić swoją wiedzę z j. polskiego, dzień później z matematyki, zaś trzydniowe zmagania zakończy egzamin z języka obcego.

Według danych z częstochowskiego magistratu, w szkołach prowadzonych przez samorząd uczy się w klasach ósmych 1683 uczniów. Do tego należy doliczyć młodzież ze szkół, które kierowane są przez tzw. inny organ prowadzący Egzaminu nie można nie zdać, jednak im wyższa punktacja, tym łatwiejsze zdobycie miejsca w upragnionym liceum lub technikum. Wyniki majowych zmagań ósmoklasiści poznają 2 lipca.

Tekst i zdjęcia: Sanktuarium Miłosierdzia Bożego - Dolina Miłosierdzia

ARCYBISKUP
DR WACŁAW DEPO METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI
MYŚLI APELOWE
W dzisiejszej Ewangelii powraca do nas tajemnica Kościoła, kiedy Chrystus wskazuje Piotrowi na jego zadanie: "Pomimo twojej grzeszności będziesz ludzi łowił". Czymże jest więc Kościół, jeśli nie wspólnotą uczniów, którzy z wiarą wpatrują się w Jezusa jako Jedynego Zbawiciela. Jednocześnie jest Siecią zbawczą dla wszystkich, którzy nie chcą się zatracić, ale osiągnąć Zbawienie.

10 lutego 2019 r.
KALENDARIUM
28 X 1925 - ustanowienie Diecezji Częstochowskiej bullą Vixdum Poloniae Unitas
LITURGIA


Kuria Metropolitalna
Al. NMP 54, 42-217 Częstochowa
tel.: +48 34 324 10 44
email: kuria @ archiczest . pl

Sekretarz Księdza Arcybiskupa Metropolity:
ks. Mariusz Trojanowski
tel.: 34 324 33 75

Kuria czynna:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek – g. 9.00 – 13.00;
czwartek – g. 11.00 – 13.00; oraz g. 14.00 – 16.00.
Kuria jest nieczynna w soboty i niedziele
oraz w następujące dni: zobacz.