szukaj:
zaloguj:
Zapowiedzi

Dnia 5 sierpnia 2006 r. Ojciec Święty Benedykt XVI mianował Ks. prał. Wacława T. Depo Biskupem Zamojsko-Lubaczowskim.

3 sierpnia 2021 r., w dniu 120. rocznicy urodzin Czcigodnego Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Redakcja Internetowa Tygodnika Katolickiego NIEDZIELA uruchomiła serwis poświęcony nauczaniu Prymasa Tysiąclecia.

Referat Katechetyczny serdecznie zaprasza na Konferencję Katechetyczną przed nowym rokiem szkolnym.

22 sierpnia br. obchodzić będziemy 25. rocznicę Koronacji Obrazu Matki Bożej Mrzygłodzkiej w Snaktuarium Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Myszkowie – Mrzygłodzie.

Na progu sierpnia, miesiąca abstynencji, trzeba na nowo zastanowić się nad przyczynami problemów uzależnień, zwłaszcza od alkoholu, które tak boleśnie ranią nasze społeczeństwo. Zastanowić się, aby lepiej zrozumieć powagę sytuacji i konieczność podjęcia dobrych decyzji wspierających wolność wewnętrzną wszystkich Polaków.

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że w dniu 1 sierpnia 2021 r. odeszła do Pana śp. Władysława Arkit, mama ks. kan. mgr. Antoniego Arkita, Proboszcza Parafii Katolickiej pw. Św. Lamberta w Radomsku. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

W odpopwiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Ksiądz Arcybiskup Wacław DEPO, Metropolita Częstochowski, zaprasza do wspólnej modlitwy za poszkodowanych i zmarłych wskutek powodzi oraz do ofiarności, która jest wyrazem braterskiej solidarności i miłości.

Zapraszamy na uroczystość odpustową w Archidiecezjalnym Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym Kalwaryjskiej Matki Zawierzenia na Kalwarii w Praszce.

Siostry Dominikanki serdecznie zapraszają wszystkich czcicieli św. Anny do wzięcia udziału w uroczystościach odpustowych ku czci Patronki Sanktuarium

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że 18 lipca 2021 r. zmarł Ks. kan. Henryk Marciniak, emerytowany proboszcz Parafii św. Marcina w Kłomnicach. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że 16 lipca 2021 r. zmarł śp. Ryszard Malewski, Tata Pani Aleksandry Mieczyńskiej, Zastępcy Dyrektora Katolickiej Rozgłośni Radiowej „FIAT” w Częstochowie. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

Rozpoczyna się kolejna edycja rekolekcji Oddanie 33. Tym razem, przez 33 dni będzie można przeżyć duchowe ćwiczenia w oparciu o nauczanie Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej.

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że 6 lipca 2021 r. zmarła śp. Henryka Wolna, mama śp. ks. Stanisława Wolnego. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że 14 lipca 2021 r. zmarła śp. Julia Grela, mama śp. Ks. Grzegorza Greli (nekrolog).

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że 15 lipca 2021 r. zmarł Ks. kan. Czesław Kabała, emerytowany proboszcz Parafii św. Doroty w Przyrowie. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

W dniu 6 lipca będziemy obchodzić 58. rocznicę śmierci Bp. Zdzisława Golińskiego, który w latach 1951-1963 pełnił urząd biskupa Diecezji Częstochowskiej.

ARCYBISKUP
DR WACŁAW DEPO METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI
MYŚLI APELOWE
KALENDARIUM
28 X 1925 - ustanowienie Diecezji Częstochowskiej bullą Vixdum Poloniae Unitas
LITURGIA


Kuria Metropolitalna
Al. NMP 54, 42-217 Częstochowa
tel.: +48 34 324 10 44
email: kuria @ archiczest . pl

Sekretarz Księdza Arcybiskupa Metropolity:
ks. Mariusz Trojanowski
tel.: 34 324 33 75

Kuria czynna:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek – g. 9.00 – 13.00;
czwartek – g. 11.00 – 13.00; oraz g. 14.00 – 16.00.
Kuria jest nieczynna w soboty i niedziele
oraz w następujące dni: zobacz.