szukaj:
zaloguj:
Zapowiedzi

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej organizuje mikołajkową akcję pomocy dla dzieci - ofiar wojny.

Msza Święta z udzieleniem sakramentu bierzmowania w sobotę dn. 23 grudnia 2023 r. odbędzie się wyjątkowo o godzinie 10.30. 

W związku z Adwentowym Dniem Skupienia dla  pracowników Caritas ACz, BIURO w dn. 06.12.2023 r. będzie NIECZYNNE.

W ramach przygotowań do Jubileuszu 100-lecia Kościoła Częstochowskiego została zapoczątkowana przez Archiwum Archidiecezji Częstochowskiej seria wydawnicza „Hereditas Ecclesiae Częstochoviensis”, mająca na celu przybliżenie dziedzictwa naszego Kościoła partykularnego.

W ramach przygotowania do Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w Archidiecezji Częstochowskiej, które będzie odbywało się od kwietnia 2024 r. do maja 2025 r., przygotowano specjalną stronę internetową.

W ramach przygotowania do Peregrynacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w Archidiecezji Częstochowskiej przygotowano logo wydarzenia.

Parafia Katolicka pw. św. Marcina Biskupa w Kłobucku - Sanktuarium Matki Bożej Kłobuckiej Niepokalanej Ucieczki Grzeszników zaprasza serdecznie do wzięcia udziału w I Kłobuckich Warsztatach Muzyki Liturgicznej: "Nabierzcie ducha i podnieście głowy!".

W ramach przygotowania do peregrynacji kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej zapraszamy poszczególne parafie do udziału w czuwaniach na Jasnej Górze w nowennie miesięcy.

Po raz 30. zapraszamy do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika – największym tego typu przeglądzie w Europie, odbywającym się pod patronatem honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Częstochowskiej oraz Duszpasterstwo Organistów Archidiecezji Częstochowskiej zapraszają na Dzień Skupienia Organistów i Muzyków kościelnych Archidiecezji Częstochowskiej

Oferta rekolekcji kapłańskich w Archidiecezji Częstochowskiej w roku 2023.

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że 27 listopada 2023 r. odeszła do Pana śp. Teresa Dawidowicz-Biś, Mama ks. Wojciecha Bisia, Wikariusza Parafii Katolickiej pw. Św. Jadwigi Królowej w Częstochowie. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

W dniu 14 listopada br. minęło 100 lat od urodzin śp. Biskupa Tadeusza Szwagrzyka, biskupa pomocniczego diecezji i archidiecezji częstochowskiej w latach 1965 - 1992.

25 listopada 2023 r. odbędzie się diecezjalne spotkanie dla młodzieży - Kana Młodych.

Już po raz 10. zostały przygotowane częstochowskie materiały duszpasterskie na Adwent. W tym roku projekt realizowany jest pod tytułem: „Don Bosco. Do Jezusa z Matką Boską”.

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że 18 listopada 2023 r. odszedł do Pana śp. Marek Witek, Tata ks. Andrzeja Witka, Wikariusza Parafii Katolickiej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pajęcznie. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

ARCYBISKUP
DR WACŁAW DEPO METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI
MYŚLI APELOWE
Bardzo znamienny jest dzisiejszy fragment Ewangelii Świętego Marka, który pokazuje nam Chrystusa zatroskanego o całego człowieka, skoro po działaniach Apostołów mówi: "Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco". To słowo Chrystusa jest dla nas bardzo aktualne, kiedy przeżywamy ostatnie dni ferii, odpoczynku zarówno dla dzieci, młodzieży czy studentów.

9 lutego 2019 r.
KALENDARIUM
29 XII 2011 - Benedykt XVI mianował bp. Wacława Depo arcybiskupem częstochowskim
LITURGIA


Kuria Metropolitalna
Al. NMP 54, 42-217 Częstochowa
tel.: +48 34 324 10 44
email: kuria @ archiczest . pl
konto bankowe: PKO BP 36 1020 1664 0000 3202 0156 6454

Sekretarz Księdza Arcybiskupa Metropolity:
ks. Mariusz Trojanowski
tel.: 34 324 33 75

Kuria czynna:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek – g. 9.00 – 13.00;
czwartek – g. 11.00 – 13.00; oraz g. 14.00 – 16.00.
Kuria jest nieczynna w soboty i niedziele
oraz w następujące dni: zobacz.