szukaj:
zaloguj:
Zapowiedzi
Wytyczne dla organizatorów pielgrzymek

Wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego z 5 czerwca 2020 r. dla organizatorów ruchu pielgrzymkowego podczas stanu epidemii COVID-19 w Polsce.

DOKUMENT DO POBRANIA

Pismo Przewodniczącego Rady Konferencji Episkopatu Pplski ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek, Bp. Krzysztofa ZADARKO.

DOKUMENT DO POBRANIA

Komunikat Wojewody Śląskiego w sprawie pielgrzymek.

DOKUMENT DO POBRANIA

*   *   *

Przy organizacji pielgrzymek należy przestrzegać wszystkich przepisów prawa cywilnego w tej dziedzinie. Oprócz specjalnych wytycznych GIS należy pamiętać także o zwyczajnych zasadach organizacji pielgrzymek związanymi ze zgłoszeniem do odpowiedniego urzędu wojewódzkiego oraz o osobach przeszkolonych w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Wzorem lat ubiegłych Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego przerowadzi takie szkolenie dla zgłoszonych wcześniej osób. Terminem szkolenia będzie sobota, 4 lipca br. 

Z uwagi na dynamiczną sytuację związaną z pandemią oraz zmieniającymi się przepisami państwowymi, należy na bieżąco śledzić informacje i komunikaty odpowiednich urzędów, a także władz kościelnych.

(-) ks. Adam POLAK
sekretarz Wydziału Duszapsterskiego


 

ARCYBISKUP
DR WACŁAW DEPO METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI
MYŚLI APELOWE
W dzisiejszej Ewangelii powraca do nas tajemnica Kościoła, kiedy Chrystus wskazuje Piotrowi na jego zadanie: "Pomimo twojej grzeszności będziesz ludzi łowił". Czymże jest więc Kościół, jeśli nie wspólnotą uczniów, którzy z wiarą wpatrują się w Jezusa jako Jedynego Zbawiciela. Jednocześnie jest Siecią zbawczą dla wszystkich, którzy nie chcą się zatracić, ale osiągnąć Zbawienie.

10 lutego 2019 r.
KALENDARIUM
28 X 1925 - ustanowienie Diecezji Częstochowskiej bullą Vixdum Poloniae Unitas
LITURGIA


Kuria Metropolitalna
Al. NMP 54, 42-200 Częstochowa
tel.: +48 34 324 10 44
email: kuria @ archiczest . pl

Sekretarz Księdza Arcybiskupa Metropolity:
ks. Mariusz Trojanowski
tel.: 34 324 33 75

Kuria czynna:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek – g. 9.00 – 13.00;
czwartek – g. 11.00 – 13.00; oraz g. 14.00 – 16.00.
Kuria jest nieczynna w soboty i niedziele
oraz w następujące dni: zobacz.