szukaj:
zaloguj:
Zapowiedzi
Wytyczne dla organizatorów pielgrzymek

Wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego z 5 czerwca 2020 r. dla organizatorów ruchu pielgrzymkowego podczas stanu epidemii COVID-19 w Polsce.

DOKUMENT DO POBRANIA

Pismo Przewodniczącego Rady Konferencji Episkopatu Pplski ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek, Bp. Krzysztofa ZADARKO.

DOKUMENT DO POBRANIA

Komunikat Wojewody Śląskiego w sprawie pielgrzymek.

DOKUMENT DO POBRANIA

*   *   *

Przy organizacji pielgrzymek należy przestrzegać wszystkich przepisów prawa cywilnego w tej dziedzinie. Oprócz specjalnych wytycznych GIS należy pamiętać także o zwyczajnych zasadach organizacji pielgrzymek związanymi ze zgłoszeniem do odpowiedniego urzędu wojewódzkiego oraz o osobach przeszkolonych w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Wzorem lat ubiegłych Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego przerowadzi takie szkolenie dla zgłoszonych wcześniej osób. Terminem szkolenia będzie sobota, 4 lipca br. 

Z uwagi na dynamiczną sytuację związaną z pandemią oraz zmieniającymi się przepisami państwowymi, należy na bieżąco śledzić informacje i komunikaty odpowiednich urzędów, a także władz kościelnych.

(-) ks. Adam POLAK
sekretarz Wydziału Duszapsterskiego


 

ARCYBISKUP
DR WACŁAW DEPO METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI
MYŚLI APELOWE
Dzisiejszy fragment Listu Świętego Jana Apostoła kończy się bardzo ważnym dla nas stwierdzeniem, że zwycięstwo, które zwycięża świat wypływa z wiary.
W zwycięstwie Chrystusa szczególną rolę ma Maryja, która już we wskazaniu Protoewangelii miażdży głowę węża. Dlatego wobec wszystkich ataków złego ducha i wobec różnych fal, które nie omijają również naszego Kościoła na ziemi polskiej uciekajmy się do Niej.

10 stycznia 2019 r.
KALENDARIUM
28 X 1925 - ustanowienie Diecezji Częstochowskiej bullą Vixdum Poloniae Unitas
LITURGIA


Kuria Metropolitalna
Al. NMP 54, 42-217 Częstochowa
tel.: +48 34 324 10 44
email: kuria @ archiczest . pl

Sekretarz Księdza Arcybiskupa Metropolity:
ks. Mariusz Trojanowski
tel.: 34 324 33 75

Kuria czynna:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek – g. 9.00 – 13.00;
czwartek – g. 11.00 – 13.00; oraz g. 14.00 – 16.00.
Kuria jest nieczynna w soboty i niedziele
oraz w następujące dni: zobacz.