szukaj:
zaloguj:
Zapowiedzi
Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2020

 

Od I niedzieli Adwentu rusza akcja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece będą dostępne we wszystkich parafiach z terenu Archidiecezji Częstochowskiej oraz w Centrum Wolontariatu Caritas Archidiecezji Częstochowskiej znajdującym się przy ul. S. Staszica 14.
Koszt zakupu świecy małej to 7 zł, koszt zakupu świecy dużej – 15 zł.
Informacje o akcji na stronie Caritas.
Tak o akcji pisze Caritas Polska:
Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oznacza nadzieję na lepszy los dla setek tysięcy dzieci z rodzin potrzebujących wsparcia. W ramach 26. edycji akcji Caritas Polska przygotowała ok. 2 mln świec, które zapłoną na wigilijnych stołach. Środki zebrane dzięki dystrybucji świec będą przeznaczone na wakacyjny wypoczynek, bezpłatne posiłki, stypendia, a także wsparcie dzieci w rehabilitacji i leczeniu. Idea świątecznej świecy Caritas rozpowszechnia się również poza granicami naszego kraju. Dzięki ofiarności Polaków, biorących udział w ubiegłorocznej edycji akcji, udało się odbudować szkołę w syryjskim mieście Aleppo, zniszczoną na skutek działań wojennych. W tym roku część środków zostanie przeznaczona na pomoc dla dzieci z dotkniętej kryzysem humanitarnym Wenezueli”.
Caritas Archidiecezji Częstochowskiej zaprasza także do zakupu świec oraz ozdób świątecznych, z których dochód przeznaczony jest na paczki bożonarodzeniowe dla ubogich. Zapraszamy do Centrum Wolontariatu Caritas przy ul. Staszica 14 w Częstochowie, a dostępne ozdoby można obejrzeć na stronie Caritas.

Informacje i kontakt na stronie Caritas Archidiecezji Częstochowskiej

tekst i foto: caritas.czest.pl

ARCYBISKUP
DR WACŁAW DEPO METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI
MYŚLI APELOWE
W kontekście dzisiejszej modlitwy za dziennikarzy warto przypomnieć bardzo trafne zdanie Cypriana Kamila Norwida. „Jeśli ktoś chce napić się wody z karafki, to tylko pochylić ją do ust i pije, ale żeby napić się wody ze źródła trzeba uklęknąć, pochylić czoła”. Jeśli nie uzna się w Chrystusie Prawdy, Drogi i Życia, wówczas każdy ma swoją prawdę, które prowadzą donikąd. Matko Słowa Wcielonego, módl się za nami!

24 stycznia 2019 r.
KALENDARIUM
28 X 1925 - ustanowienie Diecezji Częstochowskiej bullą Vixdum Poloniae Unitas
LITURGIA


Kuria Metropolitalna
Al. NMP 54, 42-217 Częstochowa
tel.: +48 34 324 10 44
email: kuria @ archiczest . pl

Sekretarz Księdza Arcybiskupa Metropolity:
ks. Mariusz Trojanowski
tel.: 34 324 33 75

Kuria czynna:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek – g. 9.00 – 13.00;
czwartek – g. 11.00 – 13.00; oraz g. 14.00 – 16.00.
Kuria jest nieczynna w soboty i niedziele
oraz w następujące dni: zobacz.