szukaj:
zaloguj:
Zapowiedzi
Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2020

 

Od I niedzieli Adwentu rusza akcja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece będą dostępne we wszystkich parafiach z terenu Archidiecezji Częstochowskiej oraz w Centrum Wolontariatu Caritas Archidiecezji Częstochowskiej znajdującym się przy ul. S. Staszica 14.
Koszt zakupu świecy małej to 7 zł, koszt zakupu świecy dużej – 15 zł.
Informacje o akcji na stronie Caritas.
Tak o akcji pisze Caritas Polska:
Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oznacza nadzieję na lepszy los dla setek tysięcy dzieci z rodzin potrzebujących wsparcia. W ramach 26. edycji akcji Caritas Polska przygotowała ok. 2 mln świec, które zapłoną na wigilijnych stołach. Środki zebrane dzięki dystrybucji świec będą przeznaczone na wakacyjny wypoczynek, bezpłatne posiłki, stypendia, a także wsparcie dzieci w rehabilitacji i leczeniu. Idea świątecznej świecy Caritas rozpowszechnia się również poza granicami naszego kraju. Dzięki ofiarności Polaków, biorących udział w ubiegłorocznej edycji akcji, udało się odbudować szkołę w syryjskim mieście Aleppo, zniszczoną na skutek działań wojennych. W tym roku część środków zostanie przeznaczona na pomoc dla dzieci z dotkniętej kryzysem humanitarnym Wenezueli”.
Caritas Archidiecezji Częstochowskiej zaprasza także do zakupu świec oraz ozdób świątecznych, z których dochód przeznaczony jest na paczki bożonarodzeniowe dla ubogich. Zapraszamy do Centrum Wolontariatu Caritas przy ul. Staszica 14 w Częstochowie, a dostępne ozdoby można obejrzeć na stronie Caritas.

Informacje i kontakt na stronie Caritas Archidiecezji Częstochowskiej

tekst i foto: caritas.czest.pl

ARCYBISKUP
DR WACŁAW DEPO METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI
MYŚLI APELOWE
Zdumiewamy się żywotnością Słowa Bożego, które jest bardzo żywe i skuteczne. W dzisiejszym fragmencie Listu św. Jana Apostoła słyszymy: "Ten, kto ma Syna, ma życie. A kto nie ma Syna Bożego, też nie ma życia”. Maryja uczy nas, będąc Matką Syna Bożego, że jest Matka życia. To wezwanie jest nam bardzo potrzebne. Zwłaszcza, jeśli ktoś nie uznaje Boga jako Ojca, to wtedy nie uznając Syna, nie zrozumie Matki.

11 stycznia 2019 r.
KALENDARIUM
25 III 1992 - ustanowienie Archidiecezji Częstochowskiej bullą Totus Tuus Poloniae Populus
LITURGIA


Kuria Metropolitalna
Al. NMP 54, 42-217 Częstochowa
tel.: +48 34 324 10 44
email: kuria @ archiczest . pl

Sekretarz Księdza Arcybiskupa Metropolity:
ks. Mariusz Trojanowski
tel.: 34 324 33 75

Kuria czynna:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek – g. 9.00 – 13.00;
czwartek – g. 11.00 – 13.00; oraz g. 14.00 – 16.00.
Kuria jest nieczynna w soboty i niedziele
oraz w następujące dni: zobacz.