szukaj:
zaloguj:
Zapowiedzi
„WIELKA TAJEMNICA WIARY” - materiały duszpasterskie na Adwent 2019 r.

„Wielka tajemnica wiary” to siódma edycja częstochowskich materiałów na Adwent przygotowanych przez Wydawnictwo „Regina Poloniae” i Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej w Częstochowie z pomocą Tygodnika Katolickiego „Niedziela” i Katolickiej Rozgłośni Radiowej „Fiat”. W skład materiałów wchodzą: książeczka dla dzieci z 20 naklejkami, baner, książka z kazaniami wraz z płytami – CD z nagraniami audio i DVD z nagraniami video oraz piosenka autorstwa ks. Piotra Klekocińskiego „Ciało i Krew”. Materiały w swej treści nawiązują do programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce na lata 2019 – 2022 poświęconemu Eucharystii, w którą trzeba wierzyć, właściwie sprawować i intensywnie przeżywać.

Autorem tegorocznych kazań adwentowych jest bp Andrzej Przybylski, który począwszy od „W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego” aż po końcowe „Idźcie w pokoju Chrystusa” wyjaśnia dzieciom znaki, gesty i słowa, które spotykamy, czynimy i wypowiadamy w trakcie Mszy św. Pomocą w przeprowadzeniu proponowanych kazań są przygotowane nagrania w formie audio i video (prezentacja filmowa odpowiednia do tematu). Proponowany schemat nauk adwentowych składa się z trzech elementów: wprowadzenie w temat kazania, odtworzenie w formie video lub audio słów bpa Andrzeja (około 2-3 min.) oraz podsumowanie z dziećmi w formie dialogu i odniesienie do życia. Na prośbę księży materiały zostały przygotowane na wszystkie dni powszednie Adwentu łącznie z dniem Wigilii .

 

Szczegółowe informacje i zamówienia w Wydziale Duszpasterskim Kurii Metropolitalnej w Częstochowie pod nr tel.516 467 151.

plakat


ARCYBISKUP
DR WACŁAW DEPO METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI
MYŚLI APELOWE
Dzisiejszy fragment Listu Świętego Jana Apostoła kończy się bardzo ważnym dla nas stwierdzeniem, że zwycięstwo, które zwycięża świat wypływa z wiary.
W zwycięstwie Chrystusa szczególną rolę ma Maryja, która już we wskazaniu Protoewangelii miażdży głowę węża. Dlatego wobec wszystkich ataków złego ducha i wobec różnych fal, które nie omijają również naszego Kościoła na ziemi polskiej uciekajmy się do Niej.

10 stycznia 2019 r.
KALENDARIUM
29 XII 2011 - Benedykt XVI mianował bp. Wacława Depo arcybiskupem częstochowskim
LITURGIA


Kuria Metropolitalna
Al. NMP 54, 42-200 Częstochowa
tel.: +48 34 324 10 44
email: kuria @ archiczest . pl

Sekretarz Księdza Arcybiskupa Metropolity:
ks. Mariusz Trojanowski
tel.: 34 324 33 75

Kuria czynna:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek – g. 9.00 – 13.00;
czwartek – g. 11.00 – 13.00; oraz g. 14.00 – 16.00.
Kuria jest nieczynna w soboty i niedziele
oraz w następujące dni: zobacz.