szukaj:
zaloguj:
Zapowiedzi

Dekrety, zarządzenia oraz listy Arcybiskupa Metropolity Częstochowskiego, a także komunikaty Kancelarii oraz Wydziału Przekazu Wiary, Nauczania i Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Częstochowie Kurii Metropolitalnej w Częstochowie.

13 kwietnia 2020 r., w wieku 55 lat, w 29. roku kapłaństwa, odszedł do Pana śp. Ks. kan. mgr lic. Grzegorz GRELA, były proboszcz parafii pw. Św. Stanisława BM w Pławnie.

10 kwietnia 2020 r., w wieku 60 lat, odszedł do Pana Śp. Andrzej GÓRECKI, Tata Ks. Pawła GÓRECKIEGO, Wikariusza Parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Częstochowie

Dla ułatwienia skorzystania z transmisji liturgii w najbliższych dniach, podajemy godziny celebracji w Bazylice Archikatedrlanej Świętej Rodziny w Częstochowie oraz w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bozej na Jasnej Górze.

7 kwietnia br., w wieku 92 lat, odszła do Pana śp. Stefania Korpeta, Mama Ks. prał. płk. dr. Wiesława Korpety, proboszcza parafii pw. Św. Marcina w Kłobucku.

U progu Wielkiego Tygodnia, jako Wasi biskupi, chcemy Was poprosić o wspólną, dobrowolną jałmużnę kapłańską na rzecz Wojewódzkiego Szpitala im. Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie.

3 kwietnia br., w wieku 61 lat, odszedł do Pana śp. Emil Leszczyk, tata Ks. mgr. Marka Leszczyka, wikariusza parafii pw. Św. Elżbiety Węgierskiej w Częstochowie.

Ksiądz Arcybiskup Wacław Depo, Metropolita Częstochowski, celebrować będzie Eucharystię o godz. 13.30 na Jasnej Górze w intencji ludzi młodych. Ta Eucharystia będzie transmitowana przez Telewizję Trwam.

28 marca 2020 r., w wieku 86 lat, odszedł do Pana śp. Ks. kanonik Franciszek SAS, emerytowany proboszcz parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Białej (k. Pajęczna), mieszkaniec Domu Księży im. Jana Pawła II w Częstochowie.

Ksiądz Arcybiskup Wacław Depo, Metropolita Częstochowski, zachęca do podjęcia katechezy rodzinnej, we wszystkich katolickich domach, opartej na Katechizmie Kościoła Katolickiego.

Ksiądz Arcybiskup Wacław DEPO, Metropolita Częstochowski, udzielił ogólnej dyspensy od obowiązku udziału w mszy świętej w niedziele i święta nakazane dla wszystkich wiernych

Komunikat Wydziału Przekazu Wiary, Nauczania i Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Częstochowie na temat zdalnego nauczania religii

"Odkryć radość płynąca z wiary w trudnym czasie Ojczyzny i świata" - tak zatytułowane jest Słowo Pasterskie Arcybiskupa Metropolity Częstochwskiego

ARCYBISKUP
DR WACŁAW DEPO METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI
MYŚLI APELOWE
Ojciec Święty Franciszek w czasie Światowych Dni Młodzieży w Panamie bardzo mocno zaznaczył, że Chrześcijaństwo to jest Jezus Chrystus. To jest styl życia wynikający z wiary w Jego Osobę jako Pana i Zbawiciela, a nie żaden system rozrywkowy i po taniej cenie, żeby pozyskać sobie ludzi. Dlatego nasze zawierzenia Bogu na wzór Maryi są odpowiedzią na miłość Chrystusa objawioną w Betlejem, na Krzyżu i w Zmartwychwstaniu.

25 stycznia 2019 r.
KALENDARIUM
29 XII 2011 - Benedykt XVI mianował bp. Wacława Depo arcybiskupem częstochowskim
LITURGIA


Kuria Metropolitalna
Al. NMP 54, 42-200 Częstochowa
tel.: +48 34 324 10 44
email: kuria @ archiczest . pl

Sekretarz Księdza Arcybiskupa Metropolity:
ks. Mariusz Trojanowski
tel.: 34 324 33 75

Kuria czynna:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek – g. 9.00 – 13.00;
czwartek – g. 11.00 – 13.00; oraz g. 14.00 – 16.00.
Kuria jest nieczynna w soboty i niedziele
oraz w następujące dni: zobacz.