szukaj:
zaloguj:
Zapowiedzi

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Częstochowskiej zaprasza młodzież na wspólne spotkanie, które odbędzie się 14 maja br. w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Częstochowskiej.

Wyższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Częstochowskiej zaprasza w najbliższą sobotę (7 maja 2022 r.) na Dzień Otwartych Drzwi. Szczegóły na plakacie.

Przekazujemu komunikat w sprawie decyzji Arcybiskupa Metropolity Częstochowskiego wobec ks. Daniela Galusa.

Kongregacja ds. Duchowieństwa zezwoliła na publikację dekretu tejże dyskasterii z dnia 3 maja 2021 r. w sprawie ks. Daniela Galusa.

Niższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Częstochowskiej – Liceum Ogólnokształcące wraz z internatem przyjmuje chłopców po ukończeniu szkoły podstawowej, którzy szukają pomocy w odpowiednim rozeznaniu drogi życiowej.

Jasnogórski Instytut Maryjny zaprasza 2 maja 2022 r. na godz. 16.30 do Sali Papieskiej na spektakl teatralny: "Zapiski więzienne kardynała Stefana Wyszyńskiego -droga duchowa" w reżyserii Jarosława Tochowicza.

Parafia św. Zygmunta zaprasza do udziału w katechezach ewangelizacyjnych dla młodzieży i dorosłych, które będą prowadzić katechiści Drogi Neokatechumenalnej. Spotkania odbędą się w poniedziałki i czwartki o 19.oo w kościele św. Zygmunta. Rozpoczęcie 25 kwietnia br.

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że dnia 26 kwietnia 2022 r. odeszła do Pana śp. Helena KOZŁOWSKA, Mama ks. prał. dr. Bernarda KOZŁOWSKIEGO, Wikariusza Biskupiego ds. Formacji Kapłańskiej, Proboszcza Parafii pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Częstochowie. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

Dolina Miłosierdzia w Częstochowie i Fundacja Ufam Tobie zapraszają do udziału w ósmej edycji charytatywnego Biegu Miłosierdzia. Ideą wydarzenia, które odbędzie się już 24 kwietnia, jest pomoc osobom w kryzysie bezdomności.

W niedzielę, 24 kwietnia, w Częstochowie na placu przy ul. Ogrodowej 24/44 odbędzie się impreza plenerowa organizowana przez Caritas Archidiecezji Częstochowskiej pod hasłem „Wytańczyć Dobro!”.

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że dnia 18 kwietnia 2022 r. odeszła do Pana śp. Alina Łakoma Mama ks. kan. mgr. Marka Łakomego, adminstratora Parafii Katolickiej pw. NMP Matki Miłosierdzia w Jastrzębiu. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że dnia 14 kwietnia 2022 r. odszedł do Pana śp. Andrzej Panek, Tata ks. mgr. lic. Rafała Panka, proboszcza Parafii Katolickiej pw. św. Jacka w Częstochowie. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że dnia 16 kwietnia 2022 r. odeszła do Pana śp. Zofia Fryś, Mama ks. kan. mgr. Jacka Frysia, proboszcza Parafii Katolickiej pw. Narodzenia NMP w Szynkielowie. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że 12 kwietnia 2022 r. odszedł do Pana śp. Marian Kuliberda, tata ks. Jerzego Kuliberdy, emerytowanego dyrektora Częstochowskiego Wydawnictwa Archidiecezjalnego "Regina Poloniae". Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

Przedstawiamy program obchodów Triduum Paschalnego w Archikatedrze pw. Świętej Rodziny w Częstochowie.

Także w tym roku wszyscy wierni są zaproszeni, podjąć to pielgrzymowanie, jako szczególne duchowe przeżycie Wielkiego Postu. Każdego dnia okresu Wielkiego Postu, Triduum Paschalnego oraz Oktawy Wielkanocy jeden kościół miasta Częstochowy stanie się stacją szczególnej modlitwy za Kościół Częstochowski.

ARCYBISKUP
DR WACŁAW DEPO METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI
MYŚLI APELOWE
Podczas Zwiastowania, jak również przy tajemnicy Bożego Narodzenia występuje Osoba Ducha Świętego działająca, jako Miłość Ojca i Syna. Dlatego przyzywamy Go dzisiaj, w czasach szczególnego zamętu, nie odróżniania prawdy od kłamstwa, a dobra od zła.
Prośmy, żeby Maryja - Matka Chrystusa i Kościoła, pomimo naszej grzeszności i słabości, wypraszała nam wierność Chrystusowi.

7 stycznia 2019 r.
KALENDARIUM
25 III 1992 - ustanowienie Archidiecezji Częstochowskiej bullą Totus Tuus Poloniae Populus
LITURGIA


Kuria Metropolitalna
Al. NMP 54, 42-217 Częstochowa
tel.: +48 34 324 10 44
email: kuria @ archiczest . pl
konto bankowe: PKO BP 36 1020 1664 0000 3202 0156 6454

Sekretarz Księdza Arcybiskupa Metropolity:
ks. Mariusz Trojanowski
tel.: 34 324 33 75

Kuria czynna:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek – g. 9.00 – 13.00;
czwartek – g. 11.00 – 13.00; oraz g. 14.00 – 16.00.
Kuria jest nieczynna w soboty i niedziele
oraz w następujące dni: zobacz.