szukaj:
zaloguj:
Zapowiedzi

Kuria Metropolitalna informuje, że po krótkiej i ciężkiej chorobie zmarł śp. Ks. kan. Ireneusz SKROBOT, Proboszcz Parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Praszce

Kuria Metropolitalna informuje, że 6 października 2020 r. zmarł śp. Wojciech Bednarski, tata ks. Sławomira Bednarskiego, Proboszcza parafii pw. NMP Anielskiej w Kleszczowie. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

Dyrektor i Profesorowie WIT zapraszają na Inaugurację Nowego Roku Akademickiego 2020/2021 w dniu 17 października 2020 r. (sobota)

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że w wielu 63 lat odszedł do Pana śp. Roman Bil, tata ks. Pawła Bila, Wikariusza Parafii pw. Św. Stanisława BM w Dankowie. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

Ks. Sławomir Kaczmarek, proboszcz parafii pw. Św. Walentego w Konopiskach, przebywa w szpitalu w ciężkim stanie.

Chciejmy w myśl naszej założycielki Pauliny Jaricot, modląc się w intencji Dzieła Misyjnego Kościoła w Czsie Ogólnopolskiego Dnia Modlitwy Żywego Różańca (22 października - czwartek) "UCZYNIĆ RÓŻANIEC MODLITWĄ WSZYSTKICH". Niech powrócą zawieszone w czasie pandemii miesięczne spotkania formacyjne w parafiach i naszych Różach.

Mamy szansę podtrzymać, a niejednokrotnie także przywrócić nadzieję w sercach młodych na lepszą przyszłość i realizację ich edukacyjnych aspiracji dla dobra Kościoła i naszej Ojczyzny.

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że 2 października 2020 r., po długiej i ciężkiej chorobie, zmarł śp. Wiesław Wróbel, tata ks. Pawła Wróbla, Wizytatora katechetycznego i pracownika Referatu Katechetycznego Kurii Metropolitalnej w Częstochowie. Szczegóły dotyczące pogrzebu znajdują się na nekrologu.

Inspektoria Towarzystwa Salezjańskiego Świętego Jana Bosko i Kuria Metropolitalna w Częstochowie informują, że 2 października 2020 r. zmarł śp. ks. Józef Zych SDB, który pracował jako rezydent w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Częstochowie (Stradom). Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

Ksiądz Arcybiskup Wacław Depo, Metropolita Częstochowski, zaprasza wraz z Księdzem Jackiem Gancarkiem, Moderatorem Krajowym Żywego Różańca, na pielgrzymkę Kół Różańcowych Archidiecezji Częstochowskiej do sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Myszkowie-Mrzygłodzie. Szczegóły na plakacie.

Już w najbliższą sobotę kolejny raz księża Archidiecezji Częstochowskiej będą pielgrzymować ze swoimi pasterzami do Matki Bożej na Jasnej Górze.

W dniu 28 września wspominamy w liturgii Św. Wacława, męczennika. Jest to dzień imienin Księdza Arcybiskupa Wacława DEPO, Metropolity Częstochowskiego.

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że zmarła śp. Honorata Zawierucha, mama ks. kan. mgr. Tadeusza Zawieruchy, Wicedyrektora Wydziału Ekonomicznego Kurii Metropolitalnej w Częstochowie. Szczegółowe informacje dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

Ośrodek Muzyki Liturgicznej w Częstochowie zaprasza do korzystania z propozycji Ośrodka jesienią, zimą i wiosną (2020/2021), zapraszając na kurs psałterzysty, XXII Święto Muzyki, rekolekcje dla muzyków i warsztaty muzyki liturgicznej.

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że w związku z awarią linii telefonicznej, w najbliższych dniach mogą pojawić się problemy w próbie kontaktu telefonicznego z Wydziałami Kurii.

Z uwagi na stan epidemiczny panujący w Polsce, dekanalne dni chorych, które zwykle odbywały się w różnych sanktuariach naszej archidiecezji, w tym roku przybrały zmienioną formę.

ARCYBISKUP
DR WACŁAW DEPO METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI
MYŚLI APELOWE
Podczas Zwiastowania, jak również przy tajemnicy Bożego Narodzenia występuje Osoba Ducha Świętego działająca, jako Miłość Ojca i Syna. Dlatego przyzywamy Go dzisiaj, w czasach szczególnego zamętu, nie odróżniania prawdy od kłamstwa, a dobra od zła.
Prośmy, żeby Maryja - Matka Chrystusa i Kościoła, pomimo naszej grzeszności i słabości, wypraszała nam wierność Chrystusowi.

7 stycznia 2019 r.
KALENDARIUM
25 III 1992 - ustanowienie Archidiecezji Częstochowskiej bullą Totus Tuus Poloniae Populus
LITURGIA


Kuria Metropolitalna
Al. NMP 54, 42-217 Częstochowa
tel.: +48 34 324 10 44
email: kuria @ archiczest . pl

Sekretarz Księdza Arcybiskupa Metropolity:
ks. Mariusz Trojanowski
tel.: 34 324 33 75

Kuria czynna:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek – g. 9.00 – 13.00;
czwartek – g. 11.00 – 13.00; oraz g. 14.00 – 16.00.
Kuria jest nieczynna w soboty i niedziele
oraz w następujące dni: zobacz.