szukaj:
zaloguj:
Zapowiedzi

Szczególna modlitwa w łączności z papieżem Franciszkiem i sanktuariami świata o ustanie pandemii odbędzie się na Jasnej Górze już dzisiaj.

Referat Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Częstochowie przypomina o zasadach dotyczących organizacji pierwszej Komunii świętej w czasie pandemii.

Parafia Św. Rafała Kalinowskiego zaprasza na katechezy dla dorosłych.

Kuria Diecezjalna w Sosnowcu informuje, że 5 maja 2021 r. zmarł śp. ks. kan. Emil Ilków, emerytowany Proboszcz Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Siewierzu. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

Tradycyjnie już w IV Niedzielę Wielkanocną, czyli Dobrego Pasterza, Kościół obchodzi Światowy Dzień Modlitw o Powołania.

Kuria Diecezjalna w Sosnowcu informuje, że zmarł śp. ks. kan. Krzysztof Płatek, Proboszcz Parafii Katolickiej pw. Wniebowzięcia NMP w Wojkowicach-Żychcicach (Diecezja Sosnowiecka). Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że 25 kwietnia 2021 r. zmarł śp. Jan Horyń, tata ks. dr. Rafała Horynia, Proboszcza Parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Zawierciu-Blanowicach. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

"Dar Bożych powołań i odpowiedzialność" - List Księdza Arcybiskupa Wacława Depo, Metropolity Częstochowskiego, na IV Niedzielę Wielkanocną, czyli Dobrego Pasterza (25 kwietnia 2021 r.)

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że 23 kwietnia 2021 r. zmarł nagle śp. ks. kan. Łucjan Szeliga, Proboszcz Parafii pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Mierzycach. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że 22 kwietnia br. odeszła do Pana śp. Apolonia Orzeszyna, mama ks. kan. dr. hab. Krzysztofa Orzeszyny, prof. KUL. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

W związku z pytaniami o status kanoniczny osoby występującej w mediach jako S. Bruna od Maryi oraz tzw. Pustelni Matki Bożej Jasnogórskiej, znajdującej się w Częstochowie przy ul. Mirowskiej, rzecznik prasowy Archidiecezji Częstochowskiej przekazał informacje co do sytuacji wspomnianje osoby i prowadzonej przez nią "Pustelni".

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że 19 kwietnia 2021 r. zmarł śp. ks. kan. Emilian Sawicki, emerytowany Proboszcz Parafii pw. Św. Mikołaja w Niegowie. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

W Sanktuarium św. Jana Marii Vainney’a w Mzykach przez cały rok trwa modlitwa przed Najświętszym Sakramentem za powołanych do służby w Kościele i o nowe powołania. Szczególnego wymiaru nabiera ona w Tygodniu Modlitw o Powołania.

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że 15 kwietnia 2021 r., po krótkiej i ciężkiej chorobie, zmarł śp. ks. mgr Jerzy Majchrzak, proboszcz parafii pw. Narodzenia NMP w Waleńczowie. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

Kuria Metropolitalna w Częstochowie z przykrością informuje, że 16 kwietnia 2021 r. zmarła śp. Eleonora Bożek, mama śp. ks. Marka Bożka. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

Słowo Księdza Arcybiskupa Wacława Depo, Metropolity Częstochowskiego, z okazji 80. rocznicy urodzin Biskupa Antoniego Długosza.

ARCYBISKUP
DR WACŁAW DEPO METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI
MYŚLI APELOWE
W kontekście dzisiejszej modlitwy za dziennikarzy warto przypomnieć bardzo trafne zdanie Cypriana Kamila Norwida. „Jeśli ktoś chce napić się wody z karafki, to tylko pochylić ją do ust i pije, ale żeby napić się wody ze źródła trzeba uklęknąć, pochylić czoła”. Jeśli nie uzna się w Chrystusie Prawdy, Drogi i Życia, wówczas każdy ma swoją prawdę, które prowadzą donikąd. Matko Słowa Wcielonego, módl się za nami!

24 stycznia 2019 r.
KALENDARIUM
28 X 1925 - ustanowienie Diecezji Częstochowskiej bullą Vixdum Poloniae Unitas
LITURGIA


Kuria Metropolitalna
Al. NMP 54, 42-217 Częstochowa
tel.: +48 34 324 10 44
email: kuria @ archiczest . pl

Sekretarz Księdza Arcybiskupa Metropolity:
ks. Mariusz Trojanowski
tel.: 34 324 33 75

Kuria czynna:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek – g. 9.00 – 13.00;
czwartek – g. 11.00 – 13.00; oraz g. 14.00 – 16.00.
Kuria jest nieczynna w soboty i niedziele
oraz w następujące dni: zobacz.