szukaj:
zaloguj:
Zapowiedzi

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że 28 grudnia 2023 r. odszedł do Pana śp. Stefan Pawelak, Tata ks. Zenona Pawelaka, emerytowanego kapelana Wojska Polskiego. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że 25 grudnia2023 r. odszedł do Pana śp. ks. Marian Gaj, emerytowany proboszcz Parafii pw. Wszystkich Świętych w Jedlnie. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

Trzeci numer Magazynu Niedziela trafił do sprzedaży. Nowy numer poświęcony jest szczególnie tajemnicy Bożego Narodzenia i jej przeżywaniu w Kościele oraz w polskiej tradycji.

Zapraszamy na spotkanie świąteczne z Księdzem Arcybiskupem Wacławem Depo, Metropolitą Częstochowskim.

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że 20 grudnia 2023 r. odszedł do Pana śp. ks.  inf. dr Ireneusz Skubiś, były redaktor naczelny Tygodnika Katolickiego "Niedziela". Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały podane w nekrologu.

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej przy wsparciu sponsorów: Samorządu Miejskiego i firm zewnętrznych jak co roku organizuje Centralną WIGILIĘ DLA SAMOTNYCH I UBOGICH

Krótkie kazania na niedziele, uroczystości i święta okresu Bożego Narodzenia są oparte na Tradycji i nauczaniu świętych, zwłaszcza Ojców Kościoła.

Msza Święta z udzieleniem sakramentu bierzmowania w sobotę dn. 23 grudnia 2023 r. odbędzie się wyjątkowo o godzinie 10.30. 

W ramach przygotowania do Peregrynacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w Archidiecezji Częstochowskiej przygotowano logo wydarzenia.

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że 11 grudnia 2023 r. odeszła do Pana śp. s. Wiesława Jadwiga KACPRZAK, honoratka. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej organizuje mikołajkową akcję pomocy dla dzieci - ofiar wojny.

W związku z Adwentowym Dniem Skupienia dla  pracowników Caritas ACz, BIURO w dn. 06.12.2023 r. będzie NIECZYNNE.

W ramach przygotowań do Jubileuszu 100-lecia Kościoła Częstochowskiego została zapoczątkowana przez Archiwum Archidiecezji Częstochowskiej seria wydawnicza „Hereditas Ecclesiae Częstochoviensis”, mająca na celu przybliżenie dziedzictwa naszego Kościoła partykularnego.

Parafia Katolicka pw. św. Marcina Biskupa w Kłobucku - Sanktuarium Matki Bożej Kłobuckiej Niepokalanej Ucieczki Grzeszników zaprasza serdecznie do wzięcia udziału w I Kłobuckich Warsztatach Muzyki Liturgicznej: "Nabierzcie ducha i podnieście głowy!".

Po raz 30. zapraszamy do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika – największym tego typu przeglądzie w Europie, odbywającym się pod patronatem honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Częstochowskiej oraz Duszpasterstwo Organistów Archidiecezji Częstochowskiej zapraszają na Dzień Skupienia Organistów i Muzyków kościelnych Archidiecezji Częstochowskiej

ARCYBISKUP
DR WACŁAW DEPO METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI
MYŚLI APELOWE
Wobec dramatycznych wydarzeń zarówno w Koszalinie, jak i w Gdańsku różnimy się interpretacjami i postulatami. A trzeba by przyjąć ten trudny program papieski: "Wymagajmy od siebie, nawet gdyby inni od nas nie wymagali" tego, czy innego spełnienia obowiązków. Nie zapominajmy, że jedynie wiara, choć jest ciężarem, przynosi światło w ciemnościach zła i śmierci.

17 stycznia 2019 r.
KALENDARIUM
28 X 1925 - ustanowienie Diecezji Częstochowskiej bullą Vixdum Poloniae Unitas
LITURGIA


Kuria Metropolitalna
Al. NMP 54, 42-217 Częstochowa
tel.: +48 34 324 10 44
email: kuria @ archiczest . pl
konto bankowe: PKO BP 36 1020 1664 0000 3202 0156 6454

Sekretarz Księdza Arcybiskupa Metropolity:
ks. Mariusz Trojanowski
tel.: 34 324 33 75

Kuria czynna:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek – g. 9.00 – 13.00;
czwartek – g. 11.00 – 13.00; oraz g. 14.00 – 16.00.
Kuria jest nieczynna w soboty i niedziele
oraz w następujące dni: zobacz.