szukaj:
zaloguj:
Zapowiedzi

Kuria Metropolitalna informuje, że 1 kwietnia 2021 r. zmarła śp. Anna Dzierżanowska, mama ks. kan. mgr. Grzegorza Dzierżanowskiego, Proboszcza Parafii pw. Św. Anny w Kobielach Wielkich. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

Program obchodów Świętego Triduum Paschalnego w Bazylice Archikatedralnej pw. Świętej Rodziny w Częstochowie.

Nikt z nas nie spodziewał się, że przyjdzie nam spojrzeć na Kościół i duszpasterzowanie w kontekście pandemii. Nie da się ukryć, że stanęliśmy przed wieloma wyzwaniami: ochrony naszych wiernych, poszukiwania nowych form duszpasterskich, jak również przed gorliwszym niż dotychczas niesieniem nadziei i ukazywaniem Tego, który jest Panem każdego czasu.

Dziś, tj. 24 marca 2021 r. przeżywamy 100. Rocznicę Urodzin Ks. Franciszka Blachnickiego (24 marca 1921 - 27 lutego 1987).

Referat Katechetyczny zachęca do zapoznania się z ciekawą propozycją konkursu plastycznego dotyczącego Triduum Paschalnego.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży i Siostry Honoratki rozpoczynają wieczorne, środowe, drogi krzyżowe ulicami Częstochowy w intencji wynagrodzenia za grzechy Polaków.

W Rzymie - Stacja u Św. Marcelego, a w Częstochowie kościół pw. Św. Brata Alberta Chmielowskiego.

Serdecznie zapraszam na wspólne rozważanie Męki Pańskiej na kalwariach, które nazywam małymi, nie dlatego, że są mniejsze czy mniej ważne, ale są niekiedy trochę zapomniane i mniej uczęszczane.

W ostatnich dniach bardzo nasiliły się ataki przestępców, którzy wyłudzają pieniądze od ludzi starszych.

Biskup Andrzej Przybylski: "Serdecznie zapraszam do modlitwy za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie w sanktuarium św. Jana Marii Vianney’a w Mzykach."

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że 4 marca 2021 r., w wieku 92 lat odeszła do Pana śp. Genowefa Kotyl, mama ks. kan. mgr. Stanisława Kotyla, Proboszcza Parafii pw. Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Żarkach. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

Sytuacja epidemiologiczna zmusza do zmiany formy pielgrzymki maturzystów Archidiecezji Częstochowskiej na Jasną Górę.

Odpowiadając na prośbę Ojca Świętego Franciszka, włączamy się w światową inicjatywę modlitewną „24h dla Pana”. W tym roku szczególnym miejscem adoracji eucharystycznej i sprawowania sakramentu pokuty i pojednania będzie kościół pw. Św. Ireneusza BM w Częstochowie.

 

Zmarła śp. Maria Romańska, mama ks. kan. Edwarda Romańskiego, Proboszcza Parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Harvey (USA). Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

3 marca 2021 r. przypada 27. rocznica śmierci biskupa Miłosława Kołodziejczyka.

Referat Katechetyczny proponuje rekolekcje szkolne online dla dzieci i młodzieży.

ARCYBISKUP
DR WACŁAW DEPO METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI
MYŚLI APELOWE
W odczytywanym dzisiaj fragmencie Listu Świętego Jana Apostoła słyszymy, że „Bóg pierwszy nas umiłował”. Dlatego przechodzimy ze śmierci do życia przez Chrystusa, Który stał się dla nas ofiarą przebłagalną za nasze grzechy. Wierzymy, że każdą miłość trzeba donieść aż do śmierci, bo przez Chrystusa w Duchu Świętym staje się dopiero wówczas nieśmiertelna.

8 stycznia 2019 r.
KALENDARIUM
28 X 1925 - ustanowienie Diecezji Częstochowskiej bullą Vixdum Poloniae Unitas
LITURGIA


Kuria Metropolitalna
Al. NMP 54, 42-217 Częstochowa
tel.: +48 34 324 10 44
email: kuria @ archiczest . pl

Sekretarz Księdza Arcybiskupa Metropolity:
ks. Mariusz Trojanowski
tel.: 34 324 33 75

Kuria czynna:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek – g. 9.00 – 13.00;
czwartek – g. 11.00 – 13.00; oraz g. 14.00 – 16.00.
Kuria jest nieczynna w soboty i niedziele
oraz w następujące dni: zobacz.