szukaj:
zaloguj:
Zapowiedzi

Ksiądz Arcybiskup Wacław DEPO, Metropolita Częstochowski, udzielił ogólnej dyspensy od obowiązku udziału w mszy świętej w niedziele i święta nakazane dla wszystkich wiernych

Komunikat Wydziału Przekazu Wiary, Nauczania i Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Częstochowie na temat zdalnego nauczania religii

"Odkryć radość płynąca z wiary w trudnym czasie Ojczyzny i świata" - tak zatytułowane jest Słowo Pasterskie Arcybiskupa Metropolity Częstochwskiego

O modlitwę w południe, w środę 25 marca, w intencji ustania epidemii, za chorych, za służby medyczne oraz za zmarłych – poprosił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. Jest to odpowiedź na prośbę Papieża Franciszka, który w minioną niedzielę apelował o modlitwę w południe tego dnia.

Oświadczenie Archidiecezji Częstochowskiej w sprawie zatrzymania ks. Tomasza Ś.

Ksiądz Arcybiskup Wacław DEPO, Metropolita Częstochowski, wystosował list do pracowników Służby Zdrowia. Do listu dołączona jest specjalna modlitwa, którą można posłużyć się w modlitwie wspólnotowej i indywidualnej.

19 marca 2020 r., w wieku 89 lat, odszedł do Pana śp. Ks. prałat Kazimierz Troczyński, emerytowany proboszcz parafii pw. Św. Marcina w Kłobucku, mieszkaniec Domu Księży im. Jana Pawła II w Częstochowie.

19 marca 2020 r., w wieku 77 lat, odszedł do Pana śp. Ks. prałat Jan Zdulski, emerytowany proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Pajęcznie, mieszkaniec Domu Księży im. Jana Pawła II w Częstochowie.

 

śp. Stanisław ŁUKASIK

 

Tata ks. mgr. Wieńczysława Łukasika

Rezydenta parafii pw. Św. Wojciecha w Częstochowie

Abp Wacław Depo zaprosił wszystkich kapłanów archidiecezji Częstochowskiej do włączenia się w dobrowolną, półgodzinną adorację Najświętszego Sakramentu w czasie 24h dla Pana.

W sobotę 14 marca br. o godz. 13.30 w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze zostanie odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem Arcybiskupa Metropolity Wacława Depo w intencji tegorocznych maturzystów. Msza Święta będzie transmitowana przez Telewizję Trwam. Maturzystów oraz duszpasterzy i katechetów zachęcamy do włączenia się we wspólną modlitwę za pośrednictwem transmisji telewizyjnej.

ARCYBISKUP
DR WACŁAW DEPO METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI
MYŚLI APELOWE
W duchu Świętego Franciszka Salezego, patrona dziennikarzy, pragnę wypowiedzieć następujące zadanie: "Kimkolwiek jesteśmy i gdziekolwiek jesteśmy, możemy i powinniśmy dążyć do doskonałości poprzez prawdę, a nie zamęt i zło!".

23 stycznia 2019 r.
KALENDARIUM
28 X 1925 - ustanowienie Diecezji Częstochowskiej bullą Vixdum Poloniae Unitas
LITURGIA


Kuria Metropolitalna
Al. NMP 54, 42-200 Częstochowa
tel.: +48 34 324 10 44
email: kuria @ archiczest . pl

Sekretarz Księdza Arcybiskupa Metropolity:
ks. Mariusz Trojanowski
tel.: 34 324 33 75

Kuria czynna:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek – g. 9.00 – 13.00;
czwartek – g. 11.00 – 13.00; oraz g. 14.00 – 16.00.
Kuria jest nieczynna w soboty i niedziele
oraz w następujące dni: zobacz.