szukaj:
zaloguj:
Zapowiedzi

19 marca 2020 r., w wieku 89 lat, odszedł do Pana śp. Ks. prałat Kazimierz Troczyński, emerytowany proboszcz parafii pw. Św. Marcina w Kłobucku, mieszkaniec Domu Księży im. Jana Pawła II w Częstochowie.

19 marca 2020 r., w wieku 77 lat, odszedł do Pana śp. Ks. prałat Jan Zdulski, emerytowany proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Pajęcznie, mieszkaniec Domu Księży im. Jana Pawła II w Częstochowie.

 

śp. Stanisław ŁUKASIK

 

Tata ks. mgr. Wieńczysława Łukasika

Rezydenta parafii pw. Św. Wojciecha w Częstochowie

Abp Wacław Depo zaprosił wszystkich kapłanów archidiecezji Częstochowskiej do włączenia się w dobrowolną, półgodzinną adorację Najświętszego Sakramentu w czasie 24h dla Pana.

W sobotę 14 marca br. o godz. 13.30 w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze zostanie odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem Arcybiskupa Metropolity Wacława Depo w intencji tegorocznych maturzystów. Msza Święta będzie transmitowana przez Telewizję Trwam. Maturzystów oraz duszpasterzy i katechetów zachęcamy do włączenia się we wspólną modlitwę za pośrednictwem transmisji telewizyjnej.

W związku z aktualną sytuacją związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce informujemy, że osoby odpowiedzialne za organizowanie szkolnych rekolekcji są zobowiązani do respektowania wszelkich zarządzeń władz oświatowych mających na celu zminimalizowanie ryzyka zakażenia wirusem.

Została zmieniona formuła pielgrzymki maturzystów archidiecezji częstochowskiej z masowej (w tym samym czasie dla ogółu) na grupową (w dowolnym czasie dla nielicznych grup).

Zapraszamy wszystkich wiernych, aby podjąć się pielgrzymowania do kościołów stacyjnych, jako szczególne duchowe przeżycie Wielkiego Postu. Każdego dnia okresu Wielkiego Postu, Triduum Paschalnego oraz Oktawy Wielkanocy jeden kościół miasta Częstochowy stanie się stacją szczególnej modlitwy za Kościół Częstochowski i Kościół Powszechny. Zapraszamy wszystkich wiernych miasta Częstochowy, szczególnie członków ruchów, stowarzyszeń i bractw do włączenia się w to dzieło modlitwy.

"Wzywam, aby od Środy Popielcowej do Niedzieli Miłosierdzia Bożego, w czasie wspólnych nabożeństw: Eucharystii, Drogi Krzyżowej czy Gorzkich Żali, śpiewać pieśń Suplikacji: Święty Boże."

Po raz kolejny odbędzie się centralne nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Częstochowie.

ARCYBISKUP
DR WACŁAW DEPO METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI
MYŚLI APELOWE
Dzisiejszy fragment Listu Świętego Jana Apostoła kończy się bardzo ważnym dla nas stwierdzeniem, że zwycięstwo, które zwycięża świat wypływa z wiary.
W zwycięstwie Chrystusa szczególną rolę ma Maryja, która już we wskazaniu Protoewangelii miażdży głowę węża. Dlatego wobec wszystkich ataków złego ducha i wobec różnych fal, które nie omijają również naszego Kościoła na ziemi polskiej uciekajmy się do Niej.

10 stycznia 2019 r.
KALENDARIUM
28 X 1925 - ustanowienie Diecezji Częstochowskiej bullą Vixdum Poloniae Unitas
LITURGIA


Kuria Metropolitalna
Al. NMP 54, 42-200 Częstochowa
tel.: +48 34 324 10 44
email: kuria @ archiczest . pl

Sekretarz Księdza Arcybiskupa Metropolity:
ks. Mariusz Trojanowski
tel.: 34 324 33 75

Kuria czynna:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek – g. 9.00 – 13.00;
czwartek – g. 11.00 – 13.00; oraz g. 14.00 – 16.00.
Kuria jest nieczynna w soboty i niedziele
oraz w następujące dni: zobacz.