szukaj:
zaloguj:
Zapowiedzi

Rok 2022 w Kościele Częstochowskim wśród wielu wydarzeń w Polsce i na świecie jest czasem Kongresu Różańcowego. Ma on miejsce w roku wyniesienia na ołtarze Pauliny Jaricot (22 maja br. w Lyonie), założycielki dwóch wielkich Dzieł w Kościele: Żywego Różańca i Dzieła Rozkrzewiania Wiary, które w tym roku obchodzi 200-lecie swego istnienia.

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że 5 października 2022 r. odszedł do Pana śp. Bogdan Magiera, Tata ks. Damiana Magiery, wikariusza Parafii Katolickiej pw. Św. Piotra w Okowach w Białej. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że 30 września 2022 r. odeszła do Pana śp. Otylia Furgoł, Mama ks. Zygmunta Furgoła, Proboszcza Parafii Katolickiej pw. Św. Wawrzyńca w Cynkowie. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

Instytut NIEDZIELA przygotował rozważania różańcwe na październik 2022 r.

Tradycyjnie we wrześniu odbywając się pielgrzymki chorych do sanktuariów na terenie Archidiecezji Częstochowskiej.

Jak w każdy trzeci czwartek miesiąca zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji kapłanów i nowych powołań kapłańskich w sanktuarium św. Jana Marii Vianney'a w Mzykach. 

"W Święto Podwyższenia Krzyża Świętego pragniemy w naszej sytuacji osobistej, rodzinnej, społecznej, kościelnej a także Europy i całego świata, jeszcze raz odczytać oraz przyjąć naukę Krzyża..."

Zapraszamy na spotkanie organizacyjne dla osób pragnących wziąć udział w XXXVIII Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie

W czasie konferencji katechetycznej będzie można nabyć nowy tom Biuletynu Katechetycznego. Znajdują się w nim między innymi aktualne dane na temat nowych programów i podręczników do nauki religii.

Referat Katechetyczny serdecznie zaprasza na Konferencję Katechetyczną przed nowym rokiem szkolnym. Spotkanie będzie miało miejsce 3 września (sobota) br. w auli Wyższego Instytutu Teologicznego w Częstochowie o godz. 10.00.

"Piosenki Komunijne" - pomoc praktyczna dla katechetów, organistów i duszpasterzy zawierająca zbiór siedemnastu piosenek religijnych na  uroczystość pierwszej Komunii św. i jej rocznicę.

Oświadczenie rzecznika prasowego Archidiecezji Częstochowskiej w sprawie zatrzymania duchownego Archidiecezji Częstochowskiej.

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że 24 sierpnia 2022 r. odeszła do Pana śp. Władysława Spyrka, Mama ks. Jana Spyrki, Proboszcza Parafii Katolickiej pw. Św. Barbary w Prusicku. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

W czwartkowy wieczór rozpoczynając się obchody ku czci Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

Kuria Diecezjalna w Sosnowcu informuje, że 24 sierpnia 2022 r., w  62 roku życia i 37 roku kapłaństwa, odszedł do Pana śp. ks. kan. Jan Kierat, proboszcz Parafii pw. Św. Bartłomieja Apostoła w Ciągowicach. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

Ksiądz Arcybiskup Wacław Depo, Metropolita Częstochowski, zwrócił się z apelem o kontynuację modlitwy słowami Suplikacji.

ARCYBISKUP
DR WACŁAW DEPO METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI
MYŚLI APELOWE
Ojciec Święty Franciszek w czasie Światowych Dni Młodzieży w Panamie bardzo mocno zaznaczył, że Chrześcijaństwo to jest Jezus Chrystus. To jest styl życia wynikający z wiary w Jego Osobę jako Pana i Zbawiciela, a nie żaden system rozrywkowy i po taniej cenie, żeby pozyskać sobie ludzi. Dlatego nasze zawierzenia Bogu na wzór Maryi są odpowiedzią na miłość Chrystusa objawioną w Betlejem, na Krzyżu i w Zmartwychwstaniu.

25 stycznia 2019 r.
KALENDARIUM
25 III 1992 - ustanowienie Archidiecezji Częstochowskiej bullą Totus Tuus Poloniae Populus
LITURGIA


Kuria Metropolitalna
Al. NMP 54, 42-217 Częstochowa
tel.: +48 34 324 10 44
email: kuria @ archiczest . pl
konto bankowe: PKO BP 36 1020 1664 0000 3202 0156 6454

Sekretarz Księdza Arcybiskupa Metropolity:
ks. Mariusz Trojanowski
tel.: 34 324 33 75

Kuria czynna:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek – g. 9.00 – 13.00;
czwartek – g. 11.00 – 13.00; oraz g. 14.00 – 16.00.
Kuria jest nieczynna w soboty i niedziele
oraz w następujące dni: zobacz.