szukaj:
zaloguj:
Zapowiedzi

Dla ułatwienia skorzystania z transmisji liturgii w najbliższych dniach, podajemy godziny celebracji w Bazylice Archikatedrlanej Świętej Rodziny w Częstochowie oraz w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bozej na Jasnej Górze.

7 kwietnia br., w wieku 92 lat, odszła do Pana śp. Stefania Korpeta, Mama Ks. prał. płk. dr. Wiesława Korpety, proboszcza parafii pw. Św. Marcina w Kłobucku.

U progu Wielkiego Tygodnia, jako Wasi biskupi, chcemy Was poprosić o wspólną, dobrowolną jałmużnę kapłańską na rzecz Wojewódzkiego Szpitala im. Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie.

3 kwietnia br., w wieku 61 lat, odszedł do Pana śp. Emil Leszczyk, tata Ks. mgr. Marka Leszczyka, wikariusza parafii pw. Św. Elżbiety Węgierskiej w Częstochowie.

Ksiądz Arcybiskup Wacław Depo, Metropolita Częstochowski, celebrować będzie Eucharystię o godz. 13.30 na Jasnej Górze w intencji ludzi młodych. Ta Eucharystia będzie transmitowana przez Telewizję Trwam.

28 marca 2020 r., w wieku 86 lat, odszedł do Pana śp. Ks. kanonik Franciszek SAS, emerytowany proboszcz parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Białej (k. Pajęczna), mieszkaniec Domu Księży im. Jana Pawła II w Częstochowie.

Ksiądz Arcybiskup Wacław Depo, Metropolita Częstochowski, zachęca do podjęcia katechezy rodzinnej, we wszystkich katolickich domach, opartej na Katechizmie Kościoła Katolickiego.

Ksiądz Arcybiskup Wacław DEPO, Metropolita Częstochowski, udzielił ogólnej dyspensy od obowiązku udziału w mszy świętej w niedziele i święta nakazane dla wszystkich wiernych

Komunikat Wydziału Przekazu Wiary, Nauczania i Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Częstochowie na temat zdalnego nauczania religii

"Odkryć radość płynąca z wiary w trudnym czasie Ojczyzny i świata" - tak zatytułowane jest Słowo Pasterskie Arcybiskupa Metropolity Częstochwskiego

O modlitwę w południe, w środę 25 marca, w intencji ustania epidemii, za chorych, za służby medyczne oraz za zmarłych – poprosił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. Jest to odpowiedź na prośbę Papieża Franciszka, który w minioną niedzielę apelował o modlitwę w południe tego dnia.

Oświadczenie Archidiecezji Częstochowskiej w sprawie zatrzymania ks. Tomasza Ś.

Ksiądz Arcybiskup Wacław DEPO, Metropolita Częstochowski, wystosował list do pracowników Służby Zdrowia. Do listu dołączona jest specjalna modlitwa, którą można posłużyć się w modlitwie wspólnotowej i indywidualnej.

ARCYBISKUP
DR WACŁAW DEPO METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI
MYŚLI APELOWE
Pytał się przed laty kard. Joseph Ratzinger: "Dlaczego wiara chrześcijańska ma szanse przetrwania na zawsze?" I dał taką odpowiedź: "Bo Bóg objawiony w Jezusie Chrystusie, w darach i mocy Ducha Świętego, przezwycięża wszelki fatalizm zła i śmierci".
Maryjo, Matko życia, módl się za nami.
Święty Pawle Pierwszy Pustelniku, módl się za nami".

15 stycznia 2019 r.
KALENDARIUM
28 X 1925 - ustanowienie Diecezji Częstochowskiej bullą Vixdum Poloniae Unitas
LITURGIA


Kuria Metropolitalna
Al. NMP 54, 42-200 Częstochowa
tel.: +48 34 324 10 44
email: kuria @ archiczest . pl

Sekretarz Księdza Arcybiskupa Metropolity:
ks. Mariusz Trojanowski
tel.: 34 324 33 75

Kuria czynna:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek – g. 9.00 – 13.00;
czwartek – g. 11.00 – 13.00; oraz g. 14.00 – 16.00.
Kuria jest nieczynna w soboty i niedziele
oraz w następujące dni: zobacz.