szukaj:
zaloguj:
Zapowiedzi

Do czwartku (15 października) włącznie, Kuria Metropolitalna w Częstochowie będzie zamknięta dla interesantów.

Ksiądz Proboszcz i Katechiści Drogi Neokatechumenalnej zapraszają na katechezy dla dorosłych i młodzieży w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Częstochowie.

Inspektoria Towarzystwa Salezjańskiego Świętego Jana Bosko i Kuria Metropolitalna w Częstochowie informują, że 10 października 2020 r. zmarł śp. ks. Władysław BYLICA SDB, który w sierpniu br. podjąc miał obowiazki rezydenta w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Częstochowie (Stradom). Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

Kuria Metropolitalna informuje, że 9 października 2020 r. zmarł Eugeniusz KUTYNIA, tata śp. ks. prał. Aleksandra KUTYNI. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że po krótkiej i ciężkiej chorobie zmarł śp. Ks. kan. mgr Sławomir KACZMAREK, Proboszcz Parafii pw. Św. Walentego w Konopiskach.

Kuria Metropolitalna informuje, że po krótkiej i ciężkiej chorobie zmarł śp. Ks. kan. Ireneusz SKROBOT, Proboszcz Parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Praszce

Kuria Metropolitalna informuje, że 6 października 2020 r. zmarł śp. Wojciech Bednarski, tata ks. Sławomira Bednarskiego, Proboszcza parafii pw. NMP Anielskiej w Kleszczowie. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

Dyrektor i Profesorowie WIT zapraszają na Inaugurację Nowego Roku Akademickiego 2020/2021 w dniu 17 października 2020 r. (sobota)

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że w wielu 63 lat odszedł do Pana śp. Roman Bil, tata ks. Pawła Bila, Wikariusza Parafii pw. Św. Stanisława BM w Dankowie. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

Ks. Sławomir Kaczmarek, proboszcz parafii pw. Św. Walentego w Konopiskach, przebywa w szpitalu w ciężkim stanie.

Chciejmy w myśl naszej założycielki Pauliny Jaricot, modląc się w intencji Dzieła Misyjnego Kościoła w Czsie Ogólnopolskiego Dnia Modlitwy Żywego Różańca (22 października - czwartek) "UCZYNIĆ RÓŻANIEC MODLITWĄ WSZYSTKICH". Niech powrócą zawieszone w czasie pandemii miesięczne spotkania formacyjne w parafiach i naszych Różach.

Mamy szansę podtrzymać, a niejednokrotnie także przywrócić nadzieję w sercach młodych na lepszą przyszłość i realizację ich edukacyjnych aspiracji dla dobra Kościoła i naszej Ojczyzny.

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że 2 października 2020 r., po długiej i ciężkiej chorobie, zmarł śp. Wiesław Wróbel, tata ks. Pawła Wróbla, Wizytatora katechetycznego i pracownika Referatu Katechetycznego Kurii Metropolitalnej w Częstochowie. Szczegóły dotyczące pogrzebu znajdują się na nekrologu.

Inspektoria Towarzystwa Salezjańskiego Świętego Jana Bosko i Kuria Metropolitalna w Częstochowie informują, że 2 października 2020 r. zmarł śp. ks. Józef Zych SDB, który pracował jako rezydent w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Częstochowie (Stradom). Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

Ksiądz Arcybiskup Wacław Depo, Metropolita Częstochowski, zaprasza wraz z Księdzem Jackiem Gancarkiem, Moderatorem Krajowym Żywego Różańca, na pielgrzymkę Kół Różańcowych Archidiecezji Częstochowskiej do sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Myszkowie-Mrzygłodzie. Szczegóły na plakacie.

ARCYBISKUP
DR WACŁAW DEPO METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI
MYŚLI APELOWE
Z nauczania Świętego Jana Pawła II do polskich biskupów dzisiaj pragnę zacytować następujące słowa: "Nie lękajcie się głosić odważnego świadectwa o małżeństwie i rodzinie, bo ono zapisane jest w ich sercach i sumieniach". Dlatego kiedy przychodzą kryzysy - o których wspomniał tutaj Ojciec Mariusz - patrzmy w górę, patrzmy w Jej oczy i serce.
Przyzywajmy Ducha Świętego na wszelkie doświadczenia.

6 stycznia 2019 r.
KALENDARIUM
28 X 1925 - ustanowienie Diecezji Częstochowskiej bullą Vixdum Poloniae Unitas
LITURGIA


Kuria Metropolitalna
Al. NMP 54, 42-200 Częstochowa
tel.: +48 34 324 10 44
email: kuria @ archiczest . pl

Sekretarz Księdza Arcybiskupa Metropolity:
ks. Mariusz Trojanowski
tel.: 34 324 33 75

Kuria czynna:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek – g. 9.00 – 13.00;
czwartek – g. 11.00 – 13.00; oraz g. 14.00 – 16.00.
Kuria jest nieczynna w soboty i niedziele
oraz w następujące dni: zobacz.