szukaj:
zaloguj:
Zapowiedzi

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że 16 grudnia 2020 r. zmarł śp. Andrzej Radoliński, tata ks. Wojciecha Radolińskiego, Wikariusza Parafii pw. Św. Jana Kantego w Częstochowie. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że w dniu 13 grudnia br., odszedł do Pana prof. Edmund Szwagrzyk, brat śp. Bp. Tadeusza Szwagrzyka. Szczegóły dotyczące pogrzebu znajdują się w nekrologu.

Portal niedziela.pl na czas Adwentu przygotował specjalny internetowy kalendarz adwentowy. #NiezbędnikAdwentowy to cykl rekolekcyjny, w którym każdego dnia, odkrywając kolejne okienko kalendarza, można odkrywać nowe materiały pomocne w duchowym wzroście. Oprócz tego każdego dnia będzie czekało na Was duchowe wyzwanie.

Zapraszamy do korzystania z ciekawej propozycji na Adwent – multimedialnych pomocy duszpastersko-katechetycznych z serii ,,Holyweek”.

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że w dniu 8 grudnia br., odeszła do Pana śp. Maria Woźniak, mama ks. Roberta Woźniaka, Proboszcza Parafii pw. Bł. Michała Kozala w Radomsku. Szczegóły dotyczące pogrzebu znajdują się w nekrologu.

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej rozpoczął akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz sprzedaż świec iozdób świątecznych, z których dochód przeznaczony jest na paczki bożonarodzeniowe dla ubogich.

Już dziś, 11 grudnia br., odbędzie się czuwanie wiernych Archidiecezji Częstochowskiej na Jasnej Górze, które poprowadzi Ruch Światło - Życie Archidiecezji Częstochowskiej.

Prezes Instytutu Pamięci Narodowej oraz Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zachecają do włączenia się w akcję „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło wolności".

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że 9 grudnia br., odeszła do Pana śp. Krystyna Szkop, mama ks. mgr. lic. Romana Szkopa, Proboszcza Parafii pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Parzymiechach. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

W dniach 7-16 grudnia 2020 roku przy relikwiach św. Andrzeja Boboli w Sanktuarium Narodowym w Warszawie będzie odmawiana ogólnopolska Nowenna do św. Andrzeja Boboli w czasie epidemii pod patronatem Konferencji Episkopatu Polski. Modlitwa nowennowa będzie transmitowana online.

Bp Adrian GALBAS SAC, biskup pomocniczy Diecezji Ełckiej, poprowadzi rekolekcje adwentowe, które będą emitowane na antenie TVP3.

8 grudnia obchodzimy w Kościele katolickim uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Z tej racji Ksiądz Arcybiskup Wacław Depo, Metropolita Częstochowski, zaprasza do szczególnej modlitwy za Polskę.

Kuria Diecezjalna w Sosnowcu informuje, że 2 grudnia br., w wieku 80 lat, odeszła do Pana śp. Krystyna Tkacz, mama ks. Wojciecha Tkacza, Proboszcza Parafii pw. Św. Andrzeja Boboli w Bukownie (diec. sosnowiecka). Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

Kuria Metropolitalna informuje, że 1 grudnia 2020 r., w wieku 93 lat, w 66. roku kapłaństwa odszedł do Pana śp. Ks. kan. mgr Michał Sudoł, Emerytowany Proboszcz Parafii pw. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Wieluniu. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

Mimo pandemii trwają zapisy do XXVII edycji największego przeglądu kolęd w Europie - Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika. Tegoroczna edycja, aby uwzględnić przepisy epidemiczne, będzie miała zmieniony przebieg.

ARCYBISKUP
DR WACŁAW DEPO METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI
MYŚLI APELOWE
Bardzo znamienny jest dzisiejszy fragment Ewangelii Świętego Marka, który pokazuje nam Chrystusa zatroskanego o całego człowieka, skoro po działaniach Apostołów mówi: "Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco". To słowo Chrystusa jest dla nas bardzo aktualne, kiedy przeżywamy ostatnie dni ferii, odpoczynku zarówno dla dzieci, młodzieży czy studentów.

9 lutego 2019 r.
KALENDARIUM
25 III 1992 - ustanowienie Archidiecezji Częstochowskiej bullą Totus Tuus Poloniae Populus
LITURGIA


Kuria Metropolitalna
Al. NMP 54, 42-217 Częstochowa
tel.: +48 34 324 10 44
email: kuria @ archiczest . pl

Sekretarz Księdza Arcybiskupa Metropolity:
ks. Mariusz Trojanowski
tel.: 34 324 33 75

Kuria czynna:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek – g. 9.00 – 13.00;
czwartek – g. 11.00 – 13.00; oraz g. 14.00 – 16.00.
Kuria jest nieczynna w soboty i niedziele
oraz w następujące dni: zobacz.