szukaj:
zaloguj:
Zapowiedzi

Rozpoczynamy zapisy na KURS CEREMONIARZA Archidiecezji Częstochowskiej. Zapraszamy chętnych lektorów do zgłaszania się za pomocą formularza do 17 stycznia 2024. Formularz zgłoszeniowy znajduje sie pod linkiem:

21 stycznia 2024 r. obchodzimy kolejną już Niedzielę Słowa Bożego.

W święto Ofiarowania Pańskiego (2 lutego) Kościół obchodzi Dzień Życia Konsekrowanego.

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że 12 stycznia 2024 r. odszedł do Pana śp. ks. kan. Ryszard Stefański, emerytowany kapelan Miejsckiego Szpitala im. dr. Wł. Biegańskiego w Częstochowie. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

Zgromadzenie Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza obchodzi 100-lecie swego założenia.

W dniu 6 stycznia 1994 r., w bazylice watykańskiej, papież Jan Paweł II udzielił święceń biskupich ks. Antoniemu Długoszowi, mianowanemu biskupem pomocniczym Archidiecezji Częstochowskiej.

"W odpowiedzi na artykuł pt. „Niespodziewane słowa metropolity: To pozwoli młodym ożywić wiarę”, opublikowany w dniu 4 stycznia br. na portalu interia.pl, w imieniu arcybiskupa Wacława Depo, metropolity częstochowskiego oświadczam, że nadany artykułowi tytuł zniekształca treść i intencję jego wypowiedzi, sugerując że popiera on przeniesienie lekcji religii ze szkół do parafii."

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że 3 stycznia 2024 r. odeszła do Pana śp. Otylia Hrabia, Mama o. Adama Hrabi OCD, Delegata Prowincjała ds. Świeckiego Zakonu Karmelitańskiego, kapłana wyświęconego w Archidiecezji Częstochowskiej w 1990 r. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

Po raz kolejny Aleją Najświętszej Maryi Panny przejdzie Orszak Trzech Króli.

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że 30 grudnia 2023 r. odszedł do Pana śp. ks. Stanisław Antczak, emerytowany proboszcz Parafii Katolickiej pw. Św. Rocha w Naramicach. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

W ramach przygotowania do Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w Archidiecezji Częstochowskiej, które będzie odbywało się od kwietnia 2024 r. do maja 2025 r., przygotowano specjalną stronę internetową.

W dniu 29 grudnia mija 12. rocznica ogłoszenia nominacji Biskupa Wacława DEPO, ówczesnego Biskupa Zamojsko-Lubaczowskiego, Arcybiskupem Metropolitą Częstochowskim.

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że 28 grudnia 2023 r. odszedł do Pana śp. Stefan Pawelak, Tata ks. Zenona Pawelaka, emerytowanego kapelana Wojska Polskiego. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że 25 grudnia2023 r. odszedł do Pana śp. ks. Marian Gaj, emerytowany proboszcz Parafii pw. Wszystkich Świętych w Jedlnie. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

Trzeci numer Magazynu Niedziela trafił do sprzedaży. Nowy numer poświęcony jest szczególnie tajemnicy Bożego Narodzenia i jej przeżywaniu w Kościele oraz w polskiej tradycji.

Zapraszamy na spotkanie świąteczne z Księdzem Arcybiskupem Wacławem Depo, Metropolitą Częstochowskim.

ARCYBISKUP
DR WACŁAW DEPO METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI
MYŚLI APELOWE
W wierszu Karola Wojtyły Maryja zdumiewa się, że nie tylko w Jezusie jest światło, ale On jest Światłem. Jego Miłość się nie starzeje - i ta z Betlejem, i ta z Golgoty, i ze Zmartwychwstania. A rozjaśnia się mam każdego dnia w Eucharystii i tak będzie aż do skończenia świata.

1 lutego 2019 r.
KALENDARIUM
25 III 1992 - ustanowienie Archidiecezji Częstochowskiej bullą Totus Tuus Poloniae Populus
LITURGIA


Kuria Metropolitalna
Al. NMP 54, 42-217 Częstochowa
tel.: +48 34 324 10 44
email: kuria @ archiczest . pl
konto bankowe: PKO BP 36 1020 1664 0000 3202 0156 6454

Sekretarz Księdza Arcybiskupa Metropolity:
ks. Mariusz Trojanowski
tel.: 34 324 33 75

Kuria czynna:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek – g. 9.00 – 13.00;
czwartek – g. 11.00 – 13.00; oraz g. 14.00 – 16.00.
Kuria jest nieczynna w soboty i niedziele
oraz w następujące dni: zobacz.