szukaj:
zaloguj:
Zapowiedzi

W dniu 20 listopada 2019 r. odszedł do Pana śp. Ks. kan. Józef DAŃKOWSKI, emerytowany Proboszcz Parafii NMP Nieustającej Pomocy w Dalachowie.

„Wielka tajemnica wiary” to siódma edycja częstochowskich materiałów na Adwent przygotowanych przez Wydawnictwo „Regina Poloniae” i Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej w Częstochowie z pomocą Tygodnika Katolickiego „Niedziela” i Katolickiej Rozgłośni Radiowej „Fiat”.

Już w najbliższy czwartek zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy o godz. 17.00 w intencji Dostojnego Jubilata w kościele pw. Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Częstochowskiej w Częstochowie

W dniach 22 - 24 listopada odbywa się Forum Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Ogólnodiecezjalne spotkanie młodych już w sobotę, 23 listopada 2019 r. w parafii pw. Św. Stanisława BM w Częstochowie. Zaproaszamy! Szczegóły na plakacie.

Zapraszamy do wzięcia udziału w IX Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej - Cecyliada 2019. Tegorocznym tematem będą pieśni oparte na tekstach biblijnych w nawiązaniu do obchodzonej 420. rocznicy pierwszego wydania Biblii ks. Jakuba Wujka oraz 70. rocznicy wydania pierwszego powojennego tłumaczenia Nowego Testamentu.

W dniach 16 i 30 listopada br., w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie (ul. św. Barbary 41), odbędzie się kurs formacyjny dla fotografów i operatorów sprzętu audiowizualnego.

Arcybiskup Metropolita Częstochowski zarządził na dzień 17 listopada zbiórkę na rzecz ubogich z okazji 3. Światowego Dnia Ubogich.

Częstochowa, 7 października 2019 r.

L. dz. 2228/13/2019

 

 

 

 

                                                                                  

ZARZĄDZENIE

 

           

 

           

Papież Franciszek, w Orędziu na 3. Światowy Dzień Ubogich, powiedział, że uczniowie Jezusa stają się wiarygodnymi ewangelizatorami wówczas, kiedy rozsiewają widzialne znaki nadziei.

W odpowiedzi na apel Ojca Świętego, o konkretne znaki solidarności z ubogimi, zarządzam zbiórkę do puszek we wszystkich kościołach i kaplicach naszej Archidiecezji w niedzielę 17 listopada br.

Zbiórka ta zostanie przekazana na Caritas Archidiecezji Częstochowskiej między innymi na dofinansowanie placówek Caritas dla bezdomnych oraz na pomoc dla ludzi zagubionych życiowo.

Złożone ofiary należy przekazać na konto Caritas Archidiecezji Częstochowskiej (PKO BP SA I/O Częstochowa 09 1020 1664 0000 3802 0145 0634) z dopiskiem „Dzień Ubogich”.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ks. Marian SZCZERBA

KANCLERZ

 

Wacław DEPO

ARCYBISKUP METROPOLITA

CZĘSTOCHOWSKI

Zapraszamy w najbliższą niedzielę 17 listopada do wspólnej modlitwy w intencji Ubogich do kościoła pw. św. Zygmunta w Częstochowie o godz. 18.00

W dniu 17 listopada przypada 10. rocznica koronacji obrazu Najświętszej Maryi Panny Rozprzańskiej, Matki Życia.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszą Ojczyznę i Miasto.

W niedzielę, 10 listopada będziemy przeżywać XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku wspieramy Sudan Południowy

9 listopada br., na Jasnej Górze odbędzie się XIV Ogólnopolska Pielgrzymka Bezdomnych na Jasną Górę. Szczegóły na plakacie.

Propozycje rekolekcji dla duchowieństwa Archidiecezji Częstochowskiej.

17 listopada 2019 r. będziemy w Kościele przeżywać 3. Światowy Dzień ubogich

ARCYBISKUP
DR WACŁAW DEPO METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI
MYŚLI APELOWE
Podczas Zwiastowania, jak również przy tajemnicy Bożego Narodzenia występuje Osoba Ducha Świętego działająca, jako Miłość Ojca i Syna. Dlatego przyzywamy Go dzisiaj, w czasach szczególnego zamętu, nie odróżniania prawdy od kłamstwa, a dobra od zła.
Prośmy, żeby Maryja - Matka Chrystusa i Kościoła, pomimo naszej grzeszności i słabości, wypraszała nam wierność Chrystusowi.

7 stycznia 2019 r.
KALENDARIUM
29 XII 2011 - Benedykt XVI mianował bp. Wacława Depo arcybiskupem częstochowskim
LITURGIA


Kuria Metropolitalna
Al. NMP 54, 42-200 Częstochowa
tel.: +48 34 324 10 44
email: kuria @ archiczest . pl

Sekretarz Księdza Arcybiskupa Metropolity:
ks. Mariusz Trojanowski
tel.: 34 324 33 75

Kuria czynna:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek – g. 9.00 – 13.00;
czwartek – g. 11.00 – 13.00; oraz g. 14.00 – 16.00.
Kuria jest nieczynna w soboty i niedziele
oraz w następujące dni: zobacz.