szukaj:
zaloguj:
Zapowiedzi

W dniu 12 grudnia 2021 r. odszedł do Pana Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Stanisław NOWAK, arcybiskup senior archidiecezji częstochowskiej.

W związku z tym wizyta duszpasterska w tradycyjnej formie „od drzwi do drzwi” nie jest wskazana. Możliwa jest jednak wizyta duszpasterska u tych, którzy wcześniej sami wyraźnie o to poproszą. Realizację wizyty duszpasterskiej można również przełożyć na inny stosowny czas w ciągu roku.

Akcja Katolicka i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zapraszają do włączenia się w akcję, której celem jest zainteresowanie się tym, czy w twojej okolicy nie znajduje się krzyż, który potrzebuje renowacji lub odnowienia.

Pierwsze spotkanie dla animatorów synodalnych z parafii i wspólnot Archidiecezji Częstochowskiej odbędzie się 4 grudnia br. (sobota) na Jasnej Górze.

5 grudnia 2021 r. będziemy przeyżywać XXII Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło.

„Łucja, Franciszek i Hiacynta. Dzieci posłane na ratunek światu” to ósma edycja częstochowskich materiałów na Adwent przygotowanych przez Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej w Częstochowie, Wydawnictwo „Regina Poloniae” oraz Tygodnik Katolicki „Niedziela”.

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że 28 listopada 2021 r. odeszła do Pana śp. Krystyna Kowalska, mama ks. Rafała Kowalskiego, psychologa i terapeuty "Betanii" w Mstowie. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że 30 listopada 2021 r. zmarł śp. ks. prałat Jan Krzyśko, kapłan Archidiecezji Lwowskiej, wieloletni duszpasterz w Archidiecezji Częstochowskiej, były Proboszcz Parafii Katolickiej pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Woli Krzysztoporskiej. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

Już w najbliższą niedzielę będziemy dziękować Bogu za dzieło renowacji Bazyliki Archikatedralnej.

Referat Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Częstochowie zaprasza na Sympozjum Katechetyczne: „Katecheza - Eucharystia - Apostolstwo”. Będzie ono miało miejsce 27 listopada (sobota) 2021 r.

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że 15 listopada 2021 r. odszedł do Pana śp. ks. prałat Kazimierz Karoń, emerytowany proboszcz parafii i budowniczy kościoła pw. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Łobodnie. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

Arcybiskup Metropolita Częstochowskie wzywa do wznowienie ufnej modlitwy słowami Suplikacji w intencji naszej Ojczyzny w czasie pandemii i w obliczu sytuacji na wschodniej granicy Polski.

11 listopada przypada rocznica konsekracji kościoła parafialnego w Rzejowicach. To drewniana świątynia w powiecie radomszczańskim z bogatą historią. Kościołowi groziło zawalenie z racji braku fundamentów jak i osłabieniu konstrukcji świątyni. Parafia Rzejowice podjęła dzieło odbudowy tej  zabytkowej świątyni od 2017 roku.

Arcybiskup Wacław Depo zaprasza na Mszę Św. w intencji Ojczyzny.

14 listopada 2021 r. będziemy przeżywać XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku dzień ten jest poświęcony sytuacji uczniów Chrystusa w Libanie.

Zapraszamy księży do udziału w rekolekcjach kapłańskich.

ARCYBISKUP
DR WACŁAW DEPO METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI
MYŚLI APELOWE
Bardzo znamienny jest dzisiejszy fragment Ewangelii Świętego Marka, który pokazuje nam Chrystusa zatroskanego o całego człowieka, skoro po działaniach Apostołów mówi: "Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco". To słowo Chrystusa jest dla nas bardzo aktualne, kiedy przeżywamy ostatnie dni ferii, odpoczynku zarówno dla dzieci, młodzieży czy studentów.

9 lutego 2019 r.
KALENDARIUM
25 III 1992 - ustanowienie Archidiecezji Częstochowskiej bullą Totus Tuus Poloniae Populus
LITURGIA


Kuria Metropolitalna
Al. NMP 54, 42-217 Częstochowa
tel.: +48 34 324 10 44
email: kuria @ archiczest . pl
konto bankowe: PKO BP 36 1020 1664 0000 3202 0156 6454

Sekretarz Księdza Arcybiskupa Metropolity:
ks. Mariusz Trojanowski
tel.: 34 324 33 75

Kuria czynna:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek – g. 9.00 – 13.00;
czwartek – g. 11.00 – 13.00; oraz g. 14.00 – 16.00.
Kuria jest nieczynna w soboty i niedziele
oraz w następujące dni: zobacz.