szukaj:
zaloguj:
Zapowiedzi

Po raz dwudziesty piąty, w roku 95. rocznicy utworzenia i w roku 40. rocznicy reaktywowania, Pracownicy, Czytelnicy oraz Przyjaciele "Niedzieli" pielgrzymują do sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej na Jasnej Górze.

Tegoroczne spotkanie dla młodych pod nazwą KANA MŁODYCH będzie miało miejsce na błoniach Wyższego Seminarium Duchownego naszej archidiecezji, w sobotę 18 września br., w Święto Świętego Stanisława Kostki – patrona młodzieży w Polsce.

Już 20 września br. rozpoczyna się w Myszkowie Seminarium Odnowy w Duchu Świętym.

Neokatechumenat wraz z Proboszczem Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Częstochowie zapraszają w każdy poniedziałek i czwartek na katechezy dla dorosłych i młodzieży.

Już 18 września 2021 r. rozpocznie się kolejna edycja kursu dla kandydatów na nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. w Archidiecezji Częstochowskiej.

Kuria Diecezjalna w Sosnowcu informuje, że 12 września br. zmarła śp. Helena PILŚNIAK, mama ks. Piotra PILŚNIAKA, Proboszcza Parafii Katolickiej pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Będzinie-Grodźcu. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

Zapraszamy na Dzień dla Życia i Rodziny, który będzie połączony z Marszem dla Życia i Rodziny. Więcej informacji na plakacie.

Uroczystości beatyfikacyjne odbędą w Warszawie w Świątyni Opatrzności Bożej na Wilanowie o godz. 12.00. Eucharystii z obrzędem beatyfikacji przewodniczyć będzie Marcello Kardynał Semeraro – prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.

W miesiącu wrześniu odbędą się dekanalne (regionalne) pielgrzymki chorych.

Wraz z nowym rokiem szkolnym należy rozpocząć cykl katechez przygotowujących w parafii do sakramentu bierzmowania. Powinien on przebiegać zgodnie z instrukcją i w oparciu o obowiązujące w archidiecezji materiały.

W czwartek 9 września br., przypada XV rocznica święceń biskupich Księdza Arcybiskupa Wacława DEPO, Metropolity Częstochowskiego. Jest to dzień naszego wspólnego dziękczynienia i modlitwyw intencjach naszego Pasterza.

Na nowo należy zintensyfikować działania w parafii na rzecz przygotowania dzieci do pierwszej spowiedzi i Komunii św. Przypominamy, że pierwsze tego typu spotkanie powinno się odbyć w czasie triduum ku czci św. Stanisława Kostki, wtedy dzieci winny otrzymać książeczki komunijne.

W ramach ogłoszonego na dzień 5 września br. Dnia Solidarności z Afgańczykami serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w tej intencji.

W sobotę 4 września br. będzie celebrowana Msza św. o godz. 18.00 w Archikatedrze pw. Świętej Rodziny w Częstochowie, w intencji ofiar tamtych tragicznych wydarzeń.

Katolickie Centrum Ojcostwa DOM OJCA zaprasza na swoją nową stronę internetową. Nowa odsłona działalności Centrum, nowe projekty, nowy (poszerzony) zespół specjalistów.

W niedzielę 5 września w Kościele w Polsce będzie obchodzony „Dzień Solidarności z Afgańczykami”. Z apelem do pasterzy i wiernych Kościoła katolickiego w Polsce o modlitwę i pomoc materialną dla Afgańczyków zwrócił się przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

ARCYBISKUP
DR WACŁAW DEPO METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI
MYŚLI APELOWE
W odczytywanym dzisiaj fragmencie Listu Świętego Jana Apostoła słyszymy, że „Bóg pierwszy nas umiłował”. Dlatego przechodzimy ze śmierci do życia przez Chrystusa, Który stał się dla nas ofiarą przebłagalną za nasze grzechy. Wierzymy, że każdą miłość trzeba donieść aż do śmierci, bo przez Chrystusa w Duchu Świętym staje się dopiero wówczas nieśmiertelna.

8 stycznia 2019 r.
KALENDARIUM
28 X 1925 - ustanowienie Diecezji Częstochowskiej bullą Vixdum Poloniae Unitas
LITURGIA


Kuria Metropolitalna
Al. NMP 54, 42-217 Częstochowa
tel.: +48 34 324 10 44
email: kuria @ archiczest . pl
konto bankowe: PKO BP 36 1020 1664 0000 3202 0156 6454

Sekretarz Księdza Arcybiskupa Metropolity:
ks. Mariusz Trojanowski
tel.: 34 324 33 75

Kuria czynna:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek – g. 9.00 – 13.00;
czwartek – g. 11.00 – 13.00; oraz g. 14.00 – 16.00.
Kuria jest nieczynna w soboty i niedziele
oraz w następujące dni: zobacz.