szukaj:
zaloguj:
Zapowiedzi

Przez cały listopad będzie można uzyskać odpust zupełny dla wiernych zmarłych. Taką decyzję podjęła Penitencjaria Apostolska w dekrecie opublikowanym na polecenie Ojca Świętego Franciszka.

Ksiądz Arcybiskup Wacłąw DEPO, Metropolita Częstochowski, podjął decyzje w sprawie działalności ks. Daniela GALUSA oraz grupy wiernych określającej się jako "Wspólnota Miłość i Miłosierdzie Jezusa".

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że 25 listopada 2020 r., w wieku 84 lat odszedł do Pana śp. Stefan Martyna, tata ks. mgr. Adama Martyny, Proboszcza Parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Winownie. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że w dniu 23 listopada br., odeszła do Pana śp. Stefania Lech, mama ks. mgr. Remigiusza Lecha, Wikariusza Parafii pw. Św. Antoniego z Padwy w Kiełczygłowie. Szczegóły dotyczące pogrzebu znajdują się w nekrologu.

Izba Notarialna w Katowicach przeprowadza 11. edycję Dnia Otwartego Notariatu "Pilnuj swoich spraw. Chroń majątek. Porozmawiaj o tym z notariuszem".

Kuria Metropolitalna w Częstochowie zawiadamia, że 20 listopada br., w wieku 89 lat odeszła do Pana śp. Barbara Marszałek, mama ks. kan. mgr. Andrzeja Marszałka, Proboszcza Parafii pw. Św. Jacka w Borze Zapilskim. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że zmarła śp. Franciszka Bąkowicz, mama ks. mgr. Krzysztofa Bąkowicza, Proboszcza Parafii pw. Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Mokrej.

Wspólnota Rodzin Emaus zaprasza na rekolekcje dla małżeństw pod hasłem Remont Małżeński. Tegoroczną edycje poprowadzą Anna i Michał Frąckowicz ze Wspólnoty Mocni w Duchu z Łodzi.

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że po krótkiej i ciężkiej chorobie, w wieku 69 lat, zmarł nagle ks. dr Andrzej Karczewski, Proboszcz Parafii Katolickiej pw. Św. Mikołaja w Zawierciu-Kromołowie. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostaną podane w najbliższym czasie.

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że w wieku 75 lat odeszła do Pana śp. Janina GIESZCZYK, Mama ks. Mariusza GIESZCZYKA, Proboszcza Parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej w Gidlach. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu

Proboszcza Parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej w Gidlach

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że w wieku 59 lat odszedł do Pana śp. Jan GRYZ, tata ks. Krzysztofa GRYZA, studenta WSKSiM w Toruniu. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że po krótkiej i ciężkiej chorobie zmarł śp. ks. kan. Roman Łodziński, Proboszcz Parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Częstochowie.

Archidiecezja Warszawska zamierza rozpocząć proces beatyfikacyjny S. Wandy BONISZEWSKIEJ (1907-2003) ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów, stygmatyczki i mistyczki, która w latach 1966 - 1988 mieszkała i posługiwała w Częstochowie. W związku z tym Arcybiskup Metropolita Warszawski zwraca się do wszystkich, którzy posiadają dokumenty, pisma lub cenne wiadomości w tej sprawie, by przedstawili je postulatorowi.

Arcybiskup Metropolita Częstochowski zwraca się z prośbą o modlitwę za chorych kapłanów i osoby zakonne oraz za wszyskich zaangażowanych w walkę z pandemią, a zwłaszcza za pracowników medyczych.

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że w wieku 88 lat odszedł do Pana śp. Roman SZUMILAS, tata ks. kan. mgr. Marka SZUMILASA, Proboszcza Parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Starokrzepicach. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu

ARCYBISKUP
DR WACŁAW DEPO METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI
MYŚLI APELOWE
Ojciec Święty Franciszek w czasie Światowych Dni Młodzieży w Panamie bardzo mocno zaznaczył, że Chrześcijaństwo to jest Jezus Chrystus. To jest styl życia wynikający z wiary w Jego Osobę jako Pana i Zbawiciela, a nie żaden system rozrywkowy i po taniej cenie, żeby pozyskać sobie ludzi. Dlatego nasze zawierzenia Bogu na wzór Maryi są odpowiedzią na miłość Chrystusa objawioną w Betlejem, na Krzyżu i w Zmartwychwstaniu.

25 stycznia 2019 r.
KALENDARIUM
28 X 1925 - ustanowienie Diecezji Częstochowskiej bullą Vixdum Poloniae Unitas
LITURGIA


Kuria Metropolitalna
Al. NMP 54, 42-217 Częstochowa
tel.: +48 34 324 10 44
email: kuria @ archiczest . pl

Sekretarz Księdza Arcybiskupa Metropolity:
ks. Mariusz Trojanowski
tel.: 34 324 33 75

Kuria czynna:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek – g. 9.00 – 13.00;
czwartek – g. 11.00 – 13.00; oraz g. 14.00 – 16.00.
Kuria jest nieczynna w soboty i niedziele
oraz w następujące dni: zobacz.