szukaj:
zaloguj:
Zapowiedzi

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że dnia 14 kwietnia 2022 r. odszedł do Pana śp. Andrzej Panek, Tata ks. mgr. lic. Rafała Panka, proboszcza Parafii Katolickiej pw. św. Jacka w Częstochowie. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że dnia 16 kwietnia 2022 r. odeszła do Pana śp. Zofia Fryś, Mama ks. kan. mgr. Jacka Frysia, proboszcza Parafii Katolickiej pw. Narodzenia NMP w Szynkielowie. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że 12 kwietnia 2022 r. odszedł do Pana śp. Marian Kuliberda, tata ks. Jerzego Kuliberdy, emerytowanego dyrektora Częstochowskiego Wydawnictwa Archidiecezjalnego "Regina Poloniae". Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

Przedstawiamy program obchodów Triduum Paschalnego w Archikatedrze pw. Świętej Rodziny w Częstochowie.

Także w tym roku wszyscy wierni są zaproszeni, podjąć to pielgrzymowanie, jako szczególne duchowe przeżycie Wielkiego Postu. Każdego dnia okresu Wielkiego Postu, Triduum Paschalnego oraz Oktawy Wielkanocy jeden kościół miasta Częstochowy stanie się stacją szczególnej modlitwy za Kościół Częstochowski.

Arcybiskup Wacław Depo, Metropolita Częstochowski, zaprasza wszystkich Księży Archidiecezji Częstochowskiej na Mszę Krzyżma, która zostanie odprawiona w Wielki Czwartek w Bazylice Archikatedralnej pw. Świętej Rodziny w Częstochowie. Szczegóły na plakacie.

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że 5 kwietnia 2022 r. odeszła do Pana śp. Leokadia Żółtak, mama s. Darii Żółtak CSFN, byłej wieloletniej pracownicy Kurii Metropolitalnej w Częstochowie. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone na stronie internetowej archidiecezji.

Kolejne nabożeństwo Drogi Krzyżowej, w ramach cyklu wielkopostnych modlitw na Małych Kalwariach archidiecezji częstochowskiej, odbędzie się w Działoszynie.

Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana zaprasza na niezwykłe Misterium Pasyjne będące połączeniem muzyki, słowa, obrazu i światła: Siedem ostatnich słów Chrystusa na Krzyżu, które odbędzie się 8 kwietnia o godz. 19.00.

Już po raz trzynasty, tradycyjnie z piątku na sobotę przed Niedzielą Palmową, 8 kwietnia br., odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa.

Kolejne nabożeństwo Drogi Krzyżowej, w ramach cyklu wielkopostnych modlitw na Małych Kalwariach archidiecezji częstochowskiej, odbędzie się w Myszkowie-Mrzygłodzie.

Ks. dr Mikołaj Węgrzyn, dyrektor Wyższego Instytutu Teologicznego w Częstochowie zaprasza na Wielkopostny Dzień Skupienia i Spotkanie Synodalne w Wyższym Instytucie Teologicznym w Częstochowie

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że dnia 24 marca 2022 r. odszedł do Pana śp. Józef Zając, Tata ks. Dariusza Zająca, rezydenta w Parafii Katolickiej pw. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Starczy. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że dnia 26 marca 2022 r. odszedł do Pana śp. Kazimierz Mońka, Tata ks. Marcina Mońki, administratora Parafii Katolickiej pw. Św. Marka Ewangelisty w Kolonii Lisowice. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

Zapraszamy na Misteria Wielkiego Tygodnia w Archidiecezjalnym Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym Kalwaryjskiej Matki Zawierzenia na Kalwarii w Praszce.

Zachęcamy do skorzystania z materiałów rekolekcyjnych online. Składają się one z trzech nauk dla młodzieży szkół ponadpodstawowych, które opracował zespół Szkoły Nowej Ewangelizacji w Archidiecezji Częstochowskiej.

ARCYBISKUP
DR WACŁAW DEPO METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI
MYŚLI APELOWE
W wierszu Karola Wojtyły Maryja zdumiewa się, że nie tylko w Jezusie jest światło, ale On jest Światłem. Jego Miłość się nie starzeje - i ta z Betlejem, i ta z Golgoty, i ze Zmartwychwstania. A rozjaśnia się mam każdego dnia w Eucharystii i tak będzie aż do skończenia świata.

1 lutego 2019 r.
KALENDARIUM
28 X 1925 - ustanowienie Diecezji Częstochowskiej bullą Vixdum Poloniae Unitas
LITURGIA


Kuria Metropolitalna
Al. NMP 54, 42-217 Częstochowa
tel.: +48 34 324 10 44
email: kuria @ archiczest . pl
konto bankowe: PKO BP 36 1020 1664 0000 3202 0156 6454

Sekretarz Księdza Arcybiskupa Metropolity:
ks. Mariusz Trojanowski
tel.: 34 324 33 75

Kuria czynna:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek – g. 9.00 – 13.00;
czwartek – g. 11.00 – 13.00; oraz g. 14.00 – 16.00.
Kuria jest nieczynna w soboty i niedziele
oraz w następujące dni: zobacz.