szukaj:
zaloguj:
Zapowiedzi

W dniach 2-3 czerwca br. do jasnogórskiego sanktuarium jak co roku przybędą wraz z moderatorami diecezjalnymi członkowie i zelatorzy Żywego Różańca z całej Polski, by zawierzyć Kościół i świat opiece Matki Bożej. Będzie to już XI Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę.

W sobotę, 27 maja 2023 r., o godz. 10.00, W Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, Ksiądz Arcybiskup Wacław DEPO, Metropolita Częstochowski, udzieli święceń kapłańskich sześciu diakonom naszego Seminarium.

W dniu 10 czerwca 2023 r. w par. Narodzenia Pańskiego, Archidiecezjalnym Sanktuarium Dzieci Fatimskich w Pajęcznie odbędzie się 10. Pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza Archidiecezji Częstochowskiej, na którą  zapraszamy wszystkich kandydatów, ministrantów, lektorów, ceremoniarzy i animatorów wraz ze swoimi duszpasterzami.

 

Oferta rekolekcji kapłańskich w Archidiecezji Częstochowskiej w roku 2023.

Coroczne przygotowanie do uroczystości Zesłania Ducha Świętego dla kapłanów Archidiecezji Częstochowskiej poprowadzi w tym roku kard. Gergard Ludwig MŰLLER.

Już wkrótce rozpoczną się rejonowe spotkania dla członków Parafialnych Rad Duszpasterskich.

Rozpoczyna się kolejna edycja kursu dla kandydatów do posługi nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej.

W dniu 17 czerwca 2023 r., odbędzie się XI. Ogólnopolska Pielgrzymka nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej do sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy k. Nałęczowa (Archidiecezja Lubelska).

W związku ze zmianą serwera ulegną zmianie hasła do wszystkich kont pocztowych w domenie archiczest.pl

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że 21 maja 2023 r. odeszła do Pana śp. Czesława Zalewska, Mama ks. Kaziemierza Zalewskiego, Proboszcza Parafii Katolickiej pw. Św. Jakuba Apostoła W Częstochowie. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że 15 maja 2023 r. odeszła do Pana śp. Krystyna Krutina, Mama ks. Zbigniewa Krutina, Proboszcza Parafii Katolickiej pw. NMP Królowej Polski w Janikach. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

Krajowa Rada ds. Duszpasterstwa Kobiet serdecznie zaprasza wszystkie kobiety na 4.Ogólnopolską Pielgrzymkę Kobiet na Jasną Górę, która odbędzie się 21 maja br.pod hasłem „Odwagi! Nie bójcie się!”

Po raz dwudziesty szósty na Jasną Góre pielgrzymować będą Rodziny Osób Powołanych i Wspierających Powołania.

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że 12 maja 2023 r. odeszła do Pana śp. Genowefa Pękalska, Mama ks. kan. Andrzeja Pękalskiego, Proboszcza Parafii Katolickiej pw. Św. Leonarda Opata w Mykanowie. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

"Okazją do przemiany naszego życia, przyjęcia Jezusa jako Zbawiciela, a także odnowy naszych parafii, aby coraz bardziej stawały się prawdziwymi wspólnotami życia i działania, będzie w naszej Archidiecezji II Nawiedzenie Obrazu Jasnogórskiej Matki. Ponadroczny czas nawiedzenia w Kościele częstochowskim rozpocznie się 6 kwietnia 2024 r., a zakończy się 2 maja 2025 r. Zapowiadam to niezwykłe wydarzenie z wielką radością, nadzieją a także troską o to, byśmy nie zmarnowali czasu naszego nawiedzenia."

W związku ze zbliżającą się Niedzielą Dobrego Pasterza oraz Tygodniem Modlitw o Powołania zapraszamy do skorzystania z materiałów duszpasterskich przygotowanych przez Krajowe Centrum Powołaniowe.

ARCYBISKUP
DR WACŁAW DEPO METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI
MYŚLI APELOWE
Ojciec Święty Franciszek w czasie Światowych Dni Młodzieży w Panamie bardzo mocno zaznaczył, że Chrześcijaństwo to jest Jezus Chrystus. To jest styl życia wynikający z wiary w Jego Osobę jako Pana i Zbawiciela, a nie żaden system rozrywkowy i po taniej cenie, żeby pozyskać sobie ludzi. Dlatego nasze zawierzenia Bogu na wzór Maryi są odpowiedzią na miłość Chrystusa objawioną w Betlejem, na Krzyżu i w Zmartwychwstaniu.

25 stycznia 2019 r.
KALENDARIUM
28 X 1925 - ustanowienie Diecezji Częstochowskiej bullą Vixdum Poloniae Unitas
LITURGIA


Kuria Metropolitalna
Al. NMP 54, 42-217 Częstochowa
tel.: +48 34 324 10 44
email: kuria @ archiczest . pl
konto bankowe: PKO BP 36 1020 1664 0000 3202 0156 6454

Sekretarz Księdza Arcybiskupa Metropolity:
ks. Mariusz Trojanowski
tel.: 34 324 33 75

Kuria czynna:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek – g. 9.00 – 13.00;
czwartek – g. 11.00 – 13.00; oraz g. 14.00 – 16.00.
Kuria jest nieczynna w soboty i niedziele
oraz w następujące dni: zobacz.