szukaj:
zaloguj:
Zapowiedzi

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej organizuje mikołajkową akcję pomocy dla dzieci - ofiar wojny.

Msza Święta z udzieleniem sakramentu bierzmowania w sobotę dn. 23 grudnia 2023 r. odbędzie się wyjątkowo o godzinie 10.30. 

W związku z Adwentowym Dniem Skupienia dla  pracowników Caritas ACz, BIURO w dn. 06.12.2023 r. będzie NIECZYNNE.

W ramach przygotowań do Jubileuszu 100-lecia Kościoła Częstochowskiego została zapoczątkowana przez Archiwum Archidiecezji Częstochowskiej seria wydawnicza „Hereditas Ecclesiae Częstochoviensis”, mająca na celu przybliżenie dziedzictwa naszego Kościoła partykularnego.

W ramach przygotowania do Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w Archidiecezji Częstochowskiej, które będzie odbywało się od kwietnia 2024 r. do maja 2025 r., przygotowano specjalną stronę internetową.

W ramach przygotowania do Peregrynacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w Archidiecezji Częstochowskiej przygotowano logo wydarzenia.

Parafia Katolicka pw. św. Marcina Biskupa w Kłobucku - Sanktuarium Matki Bożej Kłobuckiej Niepokalanej Ucieczki Grzeszników zaprasza serdecznie do wzięcia udziału w I Kłobuckich Warsztatach Muzyki Liturgicznej: "Nabierzcie ducha i podnieście głowy!".

W ramach przygotowania do peregrynacji kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej zapraszamy poszczególne parafie do udziału w czuwaniach na Jasnej Górze w nowennie miesięcy.

Po raz 30. zapraszamy do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika – największym tego typu przeglądzie w Europie, odbywającym się pod patronatem honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Częstochowskiej oraz Duszpasterstwo Organistów Archidiecezji Częstochowskiej zapraszają na Dzień Skupienia Organistów i Muzyków kościelnych Archidiecezji Częstochowskiej

Oferta rekolekcji kapłańskich w Archidiecezji Częstochowskiej w roku 2023.

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że 27 listopada 2023 r. odeszła do Pana śp. Teresa Dawidowicz-Biś, Mama ks. Wojciecha Bisia, Wikariusza Parafii Katolickiej pw. Św. Jadwigi Królowej w Częstochowie. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

W dniu 14 listopada br. minęło 100 lat od urodzin śp. Biskupa Tadeusza Szwagrzyka, biskupa pomocniczego diecezji i archidiecezji częstochowskiej w latach 1965 - 1992.

25 listopada 2023 r. odbędzie się diecezjalne spotkanie dla młodzieży - Kana Młodych.

Już po raz 10. zostały przygotowane częstochowskie materiały duszpasterskie na Adwent. W tym roku projekt realizowany jest pod tytułem: „Don Bosco. Do Jezusa z Matką Boską”.

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że 18 listopada 2023 r. odszedł do Pana śp. Marek Witek, Tata ks. Andrzeja Witka, Wikariusza Parafii Katolickiej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pajęcznie. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostały zamieszczone w nekrologu.

ARCYBISKUP
DR WACŁAW DEPO METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI
MYŚLI APELOWE
W odczytywanym dzisiaj fragmencie Listu Świętego Jana Apostoła słyszymy, że „Bóg pierwszy nas umiłował”. Dlatego przechodzimy ze śmierci do życia przez Chrystusa, Który stał się dla nas ofiarą przebłagalną za nasze grzechy. Wierzymy, że każdą miłość trzeba donieść aż do śmierci, bo przez Chrystusa w Duchu Świętym staje się dopiero wówczas nieśmiertelna.

8 stycznia 2019 r.
KALENDARIUM
29 XII 2011 - Benedykt XVI mianował bp. Wacława Depo arcybiskupem częstochowskim
LITURGIA


Kuria Metropolitalna
Al. NMP 54, 42-217 Częstochowa
tel.: +48 34 324 10 44
email: kuria @ archiczest . pl
konto bankowe: PKO BP 36 1020 1664 0000 3202 0156 6454

Sekretarz Księdza Arcybiskupa Metropolity:
ks. Mariusz Trojanowski
tel.: 34 324 33 75

Kuria czynna:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek – g. 9.00 – 13.00;
czwartek – g. 11.00 – 13.00; oraz g. 14.00 – 16.00.
Kuria jest nieczynna w soboty i niedziele
oraz w następujące dni: zobacz.