szukaj:
zaloguj:
Zapowiedzi

Po długiej i ciężkiej chorobie, dziś nad ranem zmarł śp. ks. mgr lic. Roman Rataj, były proboszcz parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Dalachowie.

Jak co roku, tuż przed Uroczystością Narodzenia Pańskiego, odbędzie się spotkanie z Księdzem Arcybiskupem, podczas którego będzie okazja do złożenia życzeń świątecznych i noworocznych.

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież ze środowisk wiejskich, których przynajmniej jedno z rodziców jest płatnikiem pełnej składki KRUS, na zimowisko organizowane przez Caritas Archidiecezji Częstochowskiej.

Caritas naszej Diecezji poszukuje osoby na stanowisko animatora diecezjalnego Laudato Si’.

Może już zaistnieć w najbliższym czasie taka sytuacja, iż parafia po odejściu proboszcza nie otrzyma już osobnego duszpasterza, zamieszkującego pośród Was, lecz zostanie powierzona proboszczowi sąsiedniej parafii, który będzie dojeżdżał z posługą sakramentalną. W takiej sytuacji jednemu kapłanowi, tak jak to się zdarza już na Zachodzie, zostaną powierzone duszpasterskiej trosce dwie lub nawet więcej parafii.

W najbliższą sobotę, 14 grudnia w godz.10.30-12.30, uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej przy ul. Górnej 12 zapraszają wszystkie dzieci wraz z rodzicami na rodzinne warsztaty bożonarodzeniowe.

Już po raz szósty Parafia pw. Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie organizuje Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek.

W najbliższą niedzielę, 8 grudnia br, będziemy przeżywać Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Publikujemy Dekret Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, regulujący obchody tej Uroczystości.

Już w najbliższą niedzielę, tj 8 grudnia br., zapraszamy do Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Częstochowskiej w Częstochowie na wspólną modlitwę ku czci Najświętszej Maryi Panny.

W II Niedzielę Adwentu czyli 8 grudnia br. z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski będzie  obchodzony w Kościele w Polsce i na placówkach polonijnych już po raz dwudziesty: Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej.

Referat Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Częstochowie oraz Polskie Towarzystwo Teologiczne w Krakowie - Oddział w Częstochowie zapraszają na sympozjum.

W dniu 12 listopada rozpocznie się „Szkoła modlitwy”. Będzie to cykl warsztatów, w czasie których uczestnicy będą mogli na nowo odkryć wartość modlitwy i ją pogłębić.

Po raz 26. diecezja sosnowiecka zaprasza do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie.

W dniu 26 listopada 2019 r. odeszła do Pana śp. Cecylia WIELGOS, mama ks. mgr.  Janusza WIELGOSA, misjonarza w Ekwadorze, babcia ks. mgr. Szymona MOTYLEWSKIEGO, wikariusza parafii pw. NMP Zwycięskiej w Częstochowie.

Minionej nocy zmarł nagle śp. Ks. Dariusz GACH - Proboszcz Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Myszkowie - Nowej Wsi.

ARCYBISKUP
DR WACŁAW DEPO METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI
MYŚLI APELOWE
KALENDARIUM
29 XII 2011 - Benedykt XVI mianował bp. Wacława Depo arcybiskupem częstochowskim
LITURGIA


Kuria Metropolitalna
Al. NMP 54, 42-200 Częstochowa
tel.: +48 34 324 10 44
email: kuria @ archiczest . pl

Sekretarz Księdza Arcybiskupa Metropolity:
ks. Mariusz Trojanowski
tel.: 34 324 33 75

Kuria czynna:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek – g. 9.00 – 13.00;
czwartek – g. 11.00 – 13.00; oraz g. 14.00 – 16.00.
Kuria jest nieczynna w soboty i niedziele
oraz w następujące dni: zobacz.