szukaj:
zaloguj:
Zapowiedzi
Pomoc Archidiecezji Częstochowskiej dla uchodźców z Ukrainy

 

Archidiecezja Częstochowska bardzo aktywnie włączyła się w akcję pomocy dla ogarniętej wojną Ukrainy oraz dla przybywających do Polski uchodzców z Ukrainy. Ksiądz Arcybiskup Wacław DEPO, Metropolita Częstochowski nie tylko zarządził zbiórki pieniędzy i darów rzeczowych, ale udostępnił także na potrzeby działań pomocowych pomieszczenia Wydawnictwa Archidiecezji Częstochowskiej "Regina Poloniae" i obiektów będących własnością Caritas Archidiecezji Częstochowskiej.

Na prośbę Arcybiskupa Mieczysława MOKRZYCKIEGO, Metropolity Lwowskiego, Towarzystwo Patriotyczne KRESY organizuje kolejne juz zbiórki i transporty pomocy rzeczowej dla Ukrainy (informacje  na stronie Towarzystwa). 

We wtorek 8 marca, do ośrodka rekolekcyjnego "Święta Puszcza" w Olsztynie przyjechało ponad 80 dzieci ze wschodniej Ukrainy. Najbliższy czas spędzą pod opieką Caritas Archidiecezji Częstochowskiej (materiał na stronie Radia FIAT).

We współpracy z władzami Częstochowy uruchomiono Centrum Kryzysowe Pomocy Ukrainie, w którym uchodźcy otrzymują niezbędną pomoc oraz opiekę (informacje na stronie Caritas Archidiecezji Częstochowskiej).

W Środę Popielcową i w I Niedzielę Wielkiego Postu w parafiach Archidiecezji Częstochowskiej zbierano ofiary na rzecz Ukrainy. Dotychczas spłynęłu środki zebrane w około 1/5 parafii naszej Archidiecezji, w kwocie 310 000 zł.

ARCYBISKUP
DR WACŁAW DEPO METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI
MYŚLI APELOWE
Zdumiewamy się żywotnością Słowa Bożego, które jest bardzo żywe i skuteczne. W dzisiejszym fragmencie Listu św. Jana Apostoła słyszymy: "Ten, kto ma Syna, ma życie. A kto nie ma Syna Bożego, też nie ma życia”. Maryja uczy nas, będąc Matką Syna Bożego, że jest Matka życia. To wezwanie jest nam bardzo potrzebne. Zwłaszcza, jeśli ktoś nie uznaje Boga jako Ojca, to wtedy nie uznając Syna, nie zrozumie Matki.

11 stycznia 2019 r.
KALENDARIUM
28 X 1925 - ustanowienie Diecezji Częstochowskiej bullą Vixdum Poloniae Unitas
LITURGIA


Kuria Metropolitalna
Al. NMP 54, 42-217 Częstochowa
tel.: +48 34 324 10 44
email: kuria @ archiczest . pl
konto bankowe: PKO BP 36 1020 1664 0000 3202 0156 6454

Sekretarz Księdza Arcybiskupa Metropolity:
ks. Mariusz Trojanowski
tel.: 34 324 33 75

Kuria czynna:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek – g. 9.00 – 13.00;
czwartek – g. 11.00 – 13.00; oraz g. 14.00 – 16.00.
Kuria jest nieczynna w soboty i niedziele
oraz w następujące dni: zobacz.