szukaj:
zaloguj:
Zapowiedzi
Pomoc Archidiecezji Częstochowskiej dla uchodźców z Ukrainy

 

Archidiecezja Częstochowska bardzo aktywnie włączyła się w akcję pomocy dla ogarniętej wojną Ukrainy oraz dla przybywających do Polski uchodzców z Ukrainy. Ksiądz Arcybiskup Wacław DEPO, Metropolita Częstochowski nie tylko zarządził zbiórki pieniędzy i darów rzeczowych, ale udostępnił także na potrzeby działań pomocowych pomieszczenia Wydawnictwa Archidiecezji Częstochowskiej "Regina Poloniae" i obiektów będących własnością Caritas Archidiecezji Częstochowskiej.

Na prośbę Arcybiskupa Mieczysława MOKRZYCKIEGO, Metropolity Lwowskiego, Towarzystwo Patriotyczne KRESY organizuje kolejne juz zbiórki i transporty pomocy rzeczowej dla Ukrainy (informacje  na stronie Towarzystwa). 

We wtorek 8 marca, do ośrodka rekolekcyjnego "Święta Puszcza" w Olsztynie przyjechało ponad 80 dzieci ze wschodniej Ukrainy. Najbliższy czas spędzą pod opieką Caritas Archidiecezji Częstochowskiej (materiał na stronie Radia FIAT).

We współpracy z władzami Częstochowy uruchomiono Centrum Kryzysowe Pomocy Ukrainie, w którym uchodźcy otrzymują niezbędną pomoc oraz opiekę (informacje na stronie Caritas Archidiecezji Częstochowskiej).

W Środę Popielcową i w I Niedzielę Wielkiego Postu w parafiach Archidiecezji Częstochowskiej zbierano ofiary na rzecz Ukrainy. Dotychczas spłynęłu środki zebrane w około 1/5 parafii naszej Archidiecezji, w kwocie 310 000 zł.

ARCYBISKUP
DR WACŁAW DEPO METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI
MYŚLI APELOWE
Jak zauważa jeden z katolickich dziennikarzy Franciszek Kucharczyk szerzy się w polityce świata, Europy i w Polsce nowa pseudoreligia, która ma na imię "dobrzyzn". A wyznaje następującą zasadę: "Nie wierzę w Boga, nie uznaję Go, ale jestem dobry". Odpowiedzmy słowami poezji: "Czy można żyć bez Ciebie, Boże? - Można! Ale nie można bez Ciebie owocować". Matko Wcielonego Słowa, módl się za nami!

7 lutego 2019 r.
KALENDARIUM
29 XII 2011 - Benedykt XVI mianował bp. Wacława Depo arcybiskupem częstochowskim
LITURGIA


Kuria Metropolitalna
Al. NMP 54, 42-217 Częstochowa
tel.: +48 34 324 10 44
email: kuria @ archiczest . pl
konto bankowe: PKO BP 36 1020 1664 0000 3202 0156 6454

Sekretarz Księdza Arcybiskupa Metropolity:
ks. Mariusz Trojanowski
tel.: 34 324 33 75

Kuria czynna:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek – g. 9.00 – 13.00;
czwartek – g. 11.00 – 13.00; oraz g. 14.00 – 16.00.
Kuria jest nieczynna w soboty i niedziele
oraz w następujące dni: zobacz.