szukaj:
zaloguj:
Zapowiedzi
Pierwsza Komunia Święta - Celebracje

Zgodnie z instrukcją (nr 5 i 6), w okresie bezpośredniego przygotowania do pierwszej Komunii św., należy zorganizować dla dzieci i ich rodziców roczny cykl celebracji liturgicznych związanych z poświęceniem i wręczeniem znaków religijnych (książeczka, różaniec, medalik, krzyż, świeca). Scenariusze celebracji wraz z tematycznymi kazaniami można znaleźć w materiałach diecezjalnych z serii Boży Baranek: Pierwsza Komunia Święta. Materiały dla katechetów i duszpasterzy, Częstochowa 2019, s. 15-62.

Nie należy rezygnować z tych celebracji zostawiając wręczenie tych znaków religijnych po Komunii św., w jednym momencie. Mają one być okazją do spotkania z rodzicami i dziećmi (raz w miesiącu), tak aby nabrały one charakteru modlitewnego, a nie tylko technicznego i organizacyjnego przed uroczystością. 

 

Referat Katechetyczny
Kurii Metropolitalnej w Częstochowie

ARCYBISKUP
DR WACŁAW DEPO METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI
MYŚLI APELOWE
Na progu dwutysięcznego roku nasz polski pisarz Stanisław Lem postawił bardzo trafną diagnozę, że świat współczesny nie stanowi wspólnoty, lecz zbiegowisko ludzi, którzy patrzą, stoją z boku, interpretują wydarzenia...
Myślę, że wspólnota z Wadowic, za Świętym Janem Pawłem II wie, dokąd idzie, ze świadomością celu. Skąd są i do Kogo idą, i przez czyje pośrednictwo? Dlatego dziękujemy za to świadectwo wiary. Z serca Wam wszystkim błogosławię.

16 stycznia 2019 r.
KALENDARIUM
28 X 1925 - ustanowienie Diecezji Częstochowskiej bullą Vixdum Poloniae Unitas
LITURGIA


Kuria Metropolitalna
Al. NMP 54, 42-217 Częstochowa
tel.: +48 34 324 10 44
email: kuria @ archiczest . pl

Sekretarz Księdza Arcybiskupa Metropolity:
ks. Mariusz Trojanowski
tel.: 34 324 33 75

Kuria czynna:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek – g. 9.00 – 13.00;
czwartek – g. 11.00 – 13.00; oraz g. 14.00 – 16.00.
Kuria jest nieczynna w soboty i niedziele
oraz w następujące dni: zobacz.