szukaj:
zaloguj:
Zapowiedzi
Nowenna przed beatyfikacją Pauliny Jaricot - założycielki Żywego Różańca

„Uczynić różaniec modlitwą wszystkich”- Paulina Jaricot

NOWENNA PRZED BEATYFIKACJĄ PAULINY JARICOT ZAŁOŻYCIELKI ŻYWEGO RÓZAŃCA

22 maja 2022 w Lyonie zostanie zaliczona w poczet błogosławionych sługa Boża Paulina Jaricot, założycielka dwóch wielkich dzieł w Kościele: Żywego Różańca i Dzieła Rozkrzewiania Wiara, które w tym roku będzie obchodzić 200-lecie swego istnienia. Dla ludzi modlących się na różańcu i należących do Kół Różańcowych, to wielka łaska i radość, że będziemy mieć kolejną orędowniczkę w naszych sprawach w niebie.  Ten fakt wymaga od nas dobrego przygotowania, by w myśl założycielki: „Uczynić różaniec modlitwą wszystkich”. 

Przygotowany na ten czas „MAŁY MODLITEWNIK za wstawiennictwem Pauliny Jaricot”  zawiera wybór tych modlitw i rozważań, które są przygotowaniem do beatyfikacji, gdzie zostały dołączone wezwania o liczne owoce beatyfikacji Pauliny i modlitwy za jej wstawiennictwem. Decyzją Księdza Arcybiskupa Wacława Depo, Metropolity Częstochowskiego, modlitewnik ten otrzymała każda parafia w materiałach duszpasterskich na maj.

Natomiast  w „MODLITEWNIKU ŻYWEGO RÓŻAŃCA” (który też otrzymała wczesnej każda parafia) znajdują się modlitwy i rozważania o charakterze nowenny (s. 611-646). Przypominają one najważniejsze wydarzenia z życia Założycielki Papieskiego Dzieła Misyjnego i Żywego Różańca, a także zawierają jej piękne myśli i bogate w treść modlitwy. W indywidualnej modlitwie warto się przy nich zatrzymać.

Zachęcam wszystkich księży, duszpasterzy, moderatorów i członków ŻR, by w piątek, 13 maja 2022 r., gdy rozpoczynają się Nabożeństwa Fatimskie, rozpoczęli także nowennę przygotowującą do beatyfikacji Pauliny Jaricot. Wskazane jest, aby przynajmniej przez te dni przeżywać wspólną modlitwę w kościele. Wtedy podane  w naszych książeczkach modlitwy są gotową i najlepszą propozycją, którą można poszerzyć nabożeństwa majowe. Nie organizujmy w parafiach jakiś nadzwyczajnych wydarzeń dodatkowych, ale dołączmy przez te 9 dni do Nabożeństw Majowych naszą Nowennę, zapraszając na nią Koła Różańcowe w Parafii.

Niech słowa Pauliny „wszystkie dobra przyszły do mnie przez różaniec” staną się zachętą o owoce naszej codziennej modlitwy różańcowej. Zróbmy wszystko, by  ukazać współczesnym Polakom i światu różaniec jako modlitwę na dzisiejsze czasy, w której widzimy ocalenie wiary i miłości do Boga w polskich rodzinach, w sercach dzieci i młodzieży, w parafiach i na świecie.

W czasie trwającej wojny na Ukrainie i w innych częściach świata modlitwa różańcowa jest sprawdzonym i najlepszym  lekarstwem na te choroby o czym przypomina Maryja; „Zapomnieliście, że dzięki modlitwie i postom możecie oddalić wojny”.

Zapraszam wszystkich na Jasną Górę na dzień 3 i 4 czerwca 2022 r. na „Polskie Dziękczynnie” za beatyfikację Pauliny Jaricot, które będzie miało miejsce w czasie II Krajowego Kongresu Różańcowego, który łączy się w tym roku z X Ogólnopolską Pielgrzymką Żywego Różańca oraz Pierwszym Kongresem Różańcowym Archidiecezji Częstochowskiej.


Moderator Krajowy Żywego Różańca,

ks. dr Jacek Gancarek

 


W załącznikach do wykorzystania

1. Nowenna przed beatyfikacją Pauliny Jaricot (PDF)
2. Książeczka - Mały Modlitewnik przez wstawiennictwo Pauliny (PDF)
3. plakat z Pauliną Jaricot
ARCYBISKUP
DR WACŁAW DEPO METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI
MYŚLI APELOWE
W jutrzejszym święcie Chrztu Pańskiego powróci do nas bardzo ważne pytanie: "Czy znacie sprawę Jezusa z Nazaretu?" Powtórzymy również kolejne pytanie: Czy bez Maryi można znać sprawę Jezusa? Bez Tej, która dała Mu ciało i krew dla naszego zbawienia? Czy bez pomocy Ducha Świętego, który zaświadczy o Nim również poprzez głos Ojca, można dojść do całej prawdy i nie błądzić?

12 stycznia 2019 r.
KALENDARIUM
28 X 1925 - ustanowienie Diecezji Częstochowskiej bullą Vixdum Poloniae Unitas
LITURGIA


Kuria Metropolitalna
Al. NMP 54, 42-217 Częstochowa
tel.: +48 34 324 10 44
email: kuria @ archiczest . pl
konto bankowe: PKO BP 36 1020 1664 0000 3202 0156 6454

Sekretarz Księdza Arcybiskupa Metropolity:
ks. Mariusz Trojanowski
tel.: 34 324 33 75

Kuria czynna:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek – g. 9.00 – 13.00;
czwartek – g. 11.00 – 13.00; oraz g. 14.00 – 16.00.
Kuria jest nieczynna w soboty i niedziele
oraz w następujące dni: zobacz.