szukaj:
zaloguj:
Zapowiedzi
Nieszpory Maryjne i Pielgrzymka Archidiecezji Częstochowskiej z Bazyliki Archikatedralnej na Jasną Górę - 25 sierpnia 2023 r.

 

ZAPROSZENIE MATKI BOŻEJ DO NAWIEDZENIA PARAFII I CAŁEJ ARCHIDIECEZJI


Arcybiskup Metropolita Częstochowski Wacław Depo w liście „Maryjo! Ocal miłość i życie naszych rodzin” – zapowiadającym przygotowanie Nawiedzenia Matki Bożej w Archidiecezji Częstochowskiej - napisał, że „Ważnym momentem tegorocznych przygotowań będzie uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej poprzedzona nowenną odprawianą w sanktuarium jasnogórskim i w każdej parafii naszej archidiecezji. Dziękując parafiom miasta Częstochowy za coroczny udział w nowennie na Jasnej Górze, proszę o wzmożoną gorliwość w roku przygotowań.  W ostatnim dniu nowenny, 25 sierpnia br., zgromadzimy się najpierw na Nieszporach maryjnych w bazylice archikatedralnej o godz. 17.15, po czym wyruszymy z procesją maryjną na Jasną Górę, gdzie o godz. 19.00 będzie sprawowana Msza św. Proszę, by w tych wigilijnych uroczystościach ku czci Matki Bożej Częstochowskiej wzięli udział duszpasterze i przedstawiciele z wszystkich parafii naszej archidiecezji. Wówczas z głębi naszych serc zaprosimy Maryję, by w tajemnicy nawiedzenia przybyła do naszych parafii i całego Kościoła częstochowskiego”.

W nawiązaniu do listu Księdza Arcybiskupa i w Jego imieniu, serdecznie prosimy, by w uroczystościach w dniu 25 sierpnia br. wzięły udział przynajmniej trzyosobowe delegacje z każdej parafii naszej archidiecezji. Księży zapraszamy do udziału w Mszy św. o godz. 19.00. Podczas tej uroczystości delegacje parafialne odbiorą parafialne księgi zawierzenia, które na czas przygotowania i nawiedzenia pozostaną w naszych parafiach, po czym na nowo zostaną złożone w Jasnogórskim Centrum Zawierzenia.

Prosimy również, by nie tylko parafie miasta Częstochowy brały na Jasnej Górze udział w nowennie przed uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, ale również o to, aby taka nowenna została odprawiona w każdej parafii.

ARCYBISKUP
DR WACŁAW DEPO METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI
MYŚLI APELOWE
Kiedy w Kościele polskim przeżywamy rok duszpasterski pod hasłem: "W mocy Bożego Ducha", prośmy o taką odwagę wiary i głoszenia Ewangelii, która nie będzie odbierana jako klerykalizacja życia społecznego, ale jako fundament jedności człowieka z Bogiem i ludzi między sobą. A zarazem miarą przyszłego sądu nad nami.

30 stycznia 2019 r.
KALENDARIUM
28 X 1925 - ustanowienie Diecezji Częstochowskiej bullą Vixdum Poloniae Unitas
LITURGIA


Kuria Metropolitalna
Al. NMP 54, 42-217 Częstochowa
tel.: +48 34 324 10 44
email: kuria @ archiczest . pl
konto bankowe: PKO BP 36 1020 1664 0000 3202 0156 6454

Sekretarz Księdza Arcybiskupa Metropolity:
ks. Mariusz Trojanowski
tel.: 34 324 33 75

Kuria czynna:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek – g. 9.00 – 13.00;
czwartek – g. 11.00 – 13.00; oraz g. 14.00 – 16.00.
Kuria jest nieczynna w soboty i niedziele
oraz w następujące dni: zobacz.