szukaj:
zaloguj:
Zapowiedzi
Msza za zmarłych biskupów częstochowskich - zaproszenie

 

ZAPROSZENIE

 

Kuria Metroplotalna w Częstochowie w imieniu Księdza Arcybiskupa Wacława Depo, Metropolity Częstochowskiego oraz ks. prałata Włodzimierza Kowalika, proboszcza parafii Archikatedralnej, zaprasza na Mszę Świętą w intencji zmarłych biskupów częstochowskich Teodora Kubiny i Stafana Bareły, która zostanie odprawiona w rocznicę ich śmierci, tj. 12 lutego 2020 r. o gorz. 18.00 w Bazylice Archikatedralnej w Częstochowie.

 

Zapraszamy Przewielebnych Księży, Czcigodne Siostry Zakonne, Mieszkańców Miasta Częstochowy i Wiernych Archidiecezji Częstochowskiej.

 

Modlitwa za zmarłych biskupów.

Wszechmogący Boże, spraw, aby Twoi słudzy, biskup Teodor i biskup Stefan, którym powierzyłeś troskę o Kościół Częstochowski, weszli do radości swojego Mistrza i otrzymali nagrodę za apostolskie trudy. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

ARCYBISKUP
DR WACŁAW DEPO METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI
MYŚLI APELOWE
Z nauczania Świętego Jana Pawła II do polskich biskupów dzisiaj pragnę zacytować następujące słowa: "Nie lękajcie się głosić odważnego świadectwa o małżeństwie i rodzinie, bo ono zapisane jest w ich sercach i sumieniach". Dlatego kiedy przychodzą kryzysy - o których wspomniał tutaj Ojciec Mariusz - patrzmy w górę, patrzmy w Jej oczy i serce.
Przyzywajmy Ducha Świętego na wszelkie doświadczenia.

6 stycznia 2019 r.
KALENDARIUM
28 X 1925 - ustanowienie Diecezji Częstochowskiej bullą Vixdum Poloniae Unitas
LITURGIA


Kuria Metropolitalna
Al. NMP 54, 42-200 Częstochowa
tel.: +48 34 324 10 44
email: kuria @ archiczest . pl

Sekretarz Księdza Arcybiskupa Metropolity:
ks. Mariusz Trojanowski
tel.: 34 324 33 75

Kuria czynna:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek – g. 9.00 – 13.00;
czwartek – g. 11.00 – 13.00; oraz g. 14.00 – 16.00.
Kuria jest nieczynna w soboty i niedziele
oraz w następujące dni: zobacz.