szukaj:
zaloguj:
Zapowiedzi
Msza za zmarłych biskupów częstochowskich - zaproszenie

 

ZAPROSZENIE

 

Kuria Metroplotalna w Częstochowie w imieniu Księdza Arcybiskupa Wacława Depo, Metropolity Częstochowskiego oraz ks. prałata Włodzimierza Kowalika, proboszcza parafii Archikatedralnej, zaprasza na Mszę Świętą w intencji zmarłych biskupów częstochowskich Teodora Kubiny i Stafana Bareły, która zostanie odprawiona w rocznicę ich śmierci, tj. 12 lutego 2020 r. o gorz. 18.00 w Bazylice Archikatedralnej w Częstochowie.

 

Zapraszamy Przewielebnych Księży, Czcigodne Siostry Zakonne, Mieszkańców Miasta Częstochowy i Wiernych Archidiecezji Częstochowskiej.

 

Modlitwa za zmarłych biskupów.

Wszechmogący Boże, spraw, aby Twoi słudzy, biskup Teodor i biskup Stefan, którym powierzyłeś troskę o Kościół Częstochowski, weszli do radości swojego Mistrza i otrzymali nagrodę za apostolskie trudy. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

ARCYBISKUP
DR WACŁAW DEPO METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI
MYŚLI APELOWE
6 lutego 1946 roku, do Archikatedry Warszawskiej wchodził Ksiądz Prymas abp Stefan Wyszyński. Ten ingres poprzedzał bardzo znamienny fakt... Kiedy po Powstaniu Warszawskim płonęła stolica, Ksiądz Wyszyński wówczas jako kapelan Armii Krajowej patrzył się na dymy płonącej Warszawy w Laskach. Wtedy u jego stóp z wysokości nieba spadła spalona kartka Biblii. I odczytał jej treść: "Będziesz miłował".

6 lutego 2019 r.
KALENDARIUM
25 III 1992 - ustanowienie Archidiecezji Częstochowskiej bullą Totus Tuus Poloniae Populus
LITURGIA


Kuria Metropolitalna
Al. NMP 54, 42-200 Częstochowa
tel.: +48 34 324 10 44
email: kuria @ archiczest . pl

Sekretarz Księdza Arcybiskupa Metropolity:
ks. Mariusz Trojanowski
tel.: 34 324 33 75

Kuria czynna:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek – g. 9.00 – 13.00;
czwartek – g. 11.00 – 13.00; oraz g. 14.00 – 16.00.
Kuria jest nieczynna w soboty i niedziele
oraz w następujące dni: zobacz.