szukaj:
zaloguj:
Zapowiedzi
Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika

Czcigodni Księża!

Po raz 30. zapraszamy do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika – największym tego typu przeglądzie w Europie, odbywającym się pod patronatem honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy. To wydarzenie całkowicie bezpłatne.

Przesłuchania eliminacyjne do Festiwalu odbywają się w ponad 30 miejscach w Polsce (także na terenie archidiecezji częstochowskiej) oraz na Litwie, Ukrainie, Białorusi i we Włoszech.

Na stronie www.mfkip.pl mogą już rejestrować się chóry, zespoły, soliści i duety chcące wziąć udział w jubileuszowej, 30. edycji Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. K. Szwarlika. Organizatorzy na zgłoszenia czekają do 27 listopada. Największy przegląd kolęd i jeden z największych amatorskich festiwali muzycznych w Europie, gromadzący każdego roku kilkadziesiąt tysięcy osób na radosnym kolędowaniu, odbywa się pod patronatem honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Grudniowe eliminacje odbędą się w 31 miastach na terenie całej Polski, a także na Litwie, Ukrainie, Białorusi i - po raz pierwszy - we Włoszech.

Na terenie archidiecezji częstochowskiej eliminacje odbędą się w dniach 13-14 grudnia w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie przy ul. Ogińskiego 13a.

Ponadto polskie eliminacje odbędą się w następujących miastach: Będzin, Bielsko-Biała, Białystok, Bydgoszcz, Dąbrowa Górnicza, Dębno, Dobrodzień, Gniezno, Goleniów, Jarosław, Jaworzno, Katowice, Kielce, Kołobrzeg, Kraków, Krasnobród, Lublin, Łazy, Łódź, Mikołów, Nowa Sól, Olsztyn, Ostrowiec Świętokrzyski, Racibórz, Radom, Rybnik, Sanok, Tarnowskie Góry, Tuchów, Warszawa oraz Wrocław.

Udział w Festiwalu jest bezpłatny. Festiwal przeznaczony jest dla amatorów (w tym uczniów i absolwentów szkół muzycznych I stopnia), którzy ukończyli 6 lat. Można śpiewać solo i w zespołach, z instrumentami lub podkładem z płyty.

Finał Festiwalu w Będzinie, o udział w którym walczą uczestnicy eliminacji, odbędzie się w dniach 11-14 stycznia 2024 r. w hali widowiskowo-sportowej Będzin Arena. Ubiegłoroczna pula nagród dla zwycięzców wyniosła ponad 100 tysięcy złotych.

Szczegółowe informacje, regulamin Festiwalu oraz możliwość zgłoszeń na stronie www.mfkip.pl.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 27 listopada. Wszystkie szczegóły dotyczące Festiwalu można znaleźć na stronie www.mfkip.pl

 

Z poważaniem i wyrazami szacunku

 

Jarosław Ciszek
rzecznik prasowy Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek
tel. 507 482 926

PLAKATPLAKAT DO POBRANIA

 

ARCYBISKUP
DR WACŁAW DEPO METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI
MYŚLI APELOWE
W dzisiejszym fragmencie Ewangelii odnajdujemy pewną pedagogikę maryjną. Otóż Ewangelista, ukazując Jej godność i rozważanie w sercu wszystkich tajemnic, które przeżywała wraz z Józefem, kończy fragment imieniem "Jezus". To imię było objawione w Zwiastowaniu, a oznacza: "Bóg jest zbawieniem".
Dlatego przyjmijmy ten dar, by Jezus wszedł w nasze życie i zjednoczył się z każdym człowiekiem.

1 stycznia 2019 r.
KALENDARIUM
29 XII 2011 - Benedykt XVI mianował bp. Wacława Depo arcybiskupem częstochowskim
LITURGIA


Kuria Metropolitalna
Al. NMP 54, 42-217 Częstochowa
tel.: +48 34 324 10 44
email: kuria @ archiczest . pl
konto bankowe: PKO BP 36 1020 1664 0000 3202 0156 6454

Sekretarz Księdza Arcybiskupa Metropolity:
ks. Mariusz Trojanowski
tel.: 34 324 33 75

Kuria czynna:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek – g. 9.00 – 13.00;
czwartek – g. 11.00 – 13.00; oraz g. 14.00 – 16.00.
Kuria jest nieczynna w soboty i niedziele
oraz w następujące dni: zobacz.