szukaj:
zaloguj:
Zapowiedzi
Materiały duszpasterskie na Wielki Post - Wydawnictwo NIEDZIELA

 

„Za Tobą będę szedł” – to tytuł książki autorstwa ks. dr. hab. Romana Ceglarka, zawierającej teksty rozważań dla dzieci na wszystkie piątki Wielkiego Postu. Te praktyczne materiały mają pomóc katechetom i duszpasterzom w przygotowaniu dla nich nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Proponowane warianty rozważań mają zróżnicowaną tematykę: biblijną, katechizmową, hagiograficzną i teologiczną. Każdy z nich ma aspekt: dydaktyczny ‒ przekazuje wiadomości religijne; i wychowawczy – kształtuje postawy chrześcijańskie. Opracowane z myślą o dzieciach, mają prostą formę przekazu, która powinna je zaciekawić i aktywnie włączyć w przebieg nabożeństwa. Rozważania można wykorzystać w nie tylko w kościele, ale także na katechezie i rekolekcjach szkolnych.


 

"Na Krzyżowej Drodze" - to rozważania Drogi Krzyżowej na cały Wielki Post, których autorem jest ks. Michał Lubowicki, kapłan Archidiecezji Warszawskiej. Rozwżania te to nie tylko śledzenie kolejnych stacji ostatniej drogi Jezusa, ale przede wszystkim odkrywanie na nich Boga i siebie. W swym stylu autor prowadzi czytelników do konfrontacji ze sobą, do stawiania pytań i szukania odpowiedzi.


"Przez Krzyż i Mękę Twoją" - to dwa zestawy kazań pasyjnych na nabożeństwa Gorzkich Żali. Ich autorami są ks. dr Łukasz Połacik oraz ks. Michał Lubowicki. Przewodnikami rozważań prowadzonych przez ks. Łukasza są świadkowie Męki Jezusa. To Piłat, Szymon z Cyreny czy Weronika. Obok nich autor przedstawił tych, którzy w świecie współczesnym zdali egzamin z wierności i miłości Boga i człowieka – Siostrę Faustynę czy Martę Robin. I w ich towarzystwie pyta o nasze miejsce w drodze cierpienia Chrystusa. Medytacje ks. Michała są oparte na czwartej Ewangelii. Autor przedstawia Chrystusa jako w pełni wolnego Kapłana, Proroka czy... Ojca rodziny. Nie zatrzymuje się na powierzchni Janowego tekstu, ale wchodzi w głąb jego przesłania, pomaga się odnaleźć w mozaice zwyczajów i rzeczywistości sprzed dwóch tysięcy lat.

 

Książki można nabyć w księgarni stacjonarnej na ul. 3 Maja 12, w Kurii, w Księgarni NIEDZIELA, a w wersji elektronicznej na stronie ksiazkinawielkipost.niedziela.pl .

Patronami medialnymi są Katolicka Rozgłośnia Radiowa FIAT oraz portal niedziela.pl

 


ARCYBISKUP
DR WACŁAW DEPO METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI
MYŚLI APELOWE
W jutrzejszym święcie Chrztu Pańskiego powróci do nas bardzo ważne pytanie: "Czy znacie sprawę Jezusa z Nazaretu?" Powtórzymy również kolejne pytanie: Czy bez Maryi można znać sprawę Jezusa? Bez Tej, która dała Mu ciało i krew dla naszego zbawienia? Czy bez pomocy Ducha Świętego, który zaświadczy o Nim również poprzez głos Ojca, można dojść do całej prawdy i nie błądzić?

12 stycznia 2019 r.
KALENDARIUM
25 III 1992 - ustanowienie Archidiecezji Częstochowskiej bullą Totus Tuus Poloniae Populus
LITURGIA


Kuria Metropolitalna
Al. NMP 54, 42-217 Częstochowa
tel.: +48 34 324 10 44
email: kuria @ archiczest . pl
konto bankowe: PKO BP 36 1020 1664 0000 3202 0156 6454

Sekretarz Księdza Arcybiskupa Metropolity:
ks. Mariusz Trojanowski
tel.: 34 324 33 75

Kuria czynna:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek – g. 9.00 – 13.00;
czwartek – g. 11.00 – 13.00; oraz g. 14.00 – 16.00.
Kuria jest nieczynna w soboty i niedziele
oraz w następujące dni: zobacz.