szukaj:
zaloguj:
Zapowiedzi
Kongres Eucharystyczny Archidiecezji Częstochowskiej

 

Czcigodni Duszpasterze i Katecheci,        
zbliża się czas Kongresu Eucharystycznego w naszej archidiecezji. Z tej racji pragniemy skierować do Was kilka słów związanych z jego organizacją, licząc na waszą współpracę, zaangażowanie i pomoc.

1. Kongres w miejsce pielgrzymki 
W tym roku nie organizujemy pielgrzymek dzieci komunijnych oraz ministrantów do sanktuariów diecezjalnych czy krajowych. W to miejsce proponujemy dla nich Kongres Eucharystyczny na Jasnej Górze, jako zwieńczenie trzyletniego programu duszpasterskiego i katechetycznego, poświęconego sakramentowi Eucharystii.

2. Motywowanie rodziców  
Prosimy o Wasze włączenie się w Kongres poprzez zmotywowanie rodziców dzieci komunijnych, ministrantów oraz scholii do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Chodzi o zachęcenie ich, by umożliwili swoim dzieciom udział w Kongresie i sami w miarę możliwości w nim uczestniczyli.

3. Organizacja pielgrzymki
Prosimy o zorganizowanie wspólnego wyjazdu z parafii na Kongres, zadbanie o transport, ubezpieczenie grupy czy odpowiednią liczbę opiekunów.

4. Piosenka kongresowa      
Prosimy o nauczenie piosenki kongresowej – Chleb aniołów, która będzie towarzyszyć nam podczas nabożeństwa. Jej nuty, słowa, podkład muzyczny znajdują się w załączniku tej wiadomości oraz >tutaj<. Piosenkę można przygotować z dziećmi na lekcji religii w szkole, jak również podczas spotkań parafialnych czy też przed Mszą św.

5. Czas i miejsce       
Kongres będzie miał miejsce 11 czerwca (sobota) w Częstochowie przed szczytem klasztoru na Jasnej Górze. Początek o godzinie 10.30. Trzeba być wcześniej, żeby nie przemieszczać się wraz z grupą podczas katechezy i przygotowania do Eucharystii.

6. Adresaci Kongresu         
Do udziału w Kongresie zapraszamy dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przystępują do pierwszej Komunii świętej (na ile to możliwe w strojach komunijnych), Liturgiczną Służbę Ołtarza oraz schole parafialne. Zapraszamy też dzieci, które przeżywały swoją pierwszą Komunię św. podczas pandemii oraz członków innych wspólnot dziecięcych i młodzieżowych działających przy parafii. Wraz z nimi zaproszeni są rodzice, duszpasterze i katecheci oraz wszyscy wierni, którzy pragną w nim uczestniczyć.

7. Zgłoszenia grup   
Każda grupa parafialna oraz kapłani, którzy będą koncelebrować Mszę św. powinni być wcześniej zgłoszeni przez formularz elektroniczny, który znajduje się na stronie: www.katecheza.archiczest.pl

Jest to konieczne ze względów organizacyjnych, logistycznych i technicznych, pozwoli też na przygotowanie odpowiedniej ilości pamiątek kongresowych.

8. Ministranci i lektorzy     
Liturgiczna Służba Ołtarza uczestniczy w Kongresie w strojach liturgicznych przed szczytem klasztoru na Jasnej Górze. Natomiast na wałach biorą udział we Mszy św. kapłani i ceremoniarze oraz wytypowani w dekanatach ministranci, którzy będą zaangażowani w procesji eucharystycznej.

9. Program Kongresu
10.30-11.00 Katecheza Eucharystyczna – s. Jana Krogul OSU, ks. Sebastian Kosecki

11.00-12.00 Msza Święta  – Abp Wacław Depo Metropolita Częstochowski

12.00 -12.30 Uwielbienie Najświętszego Sakramentu

12.45-13.45  Koncert Zespołu Arka Noego

 

10. Więcej informacji

Więcej informacji na temat Kongresu na stronie: www.katecheza.archiczest.pl

Dostęp również przez kod QR:

 

W razie jakichkolwiek zapytań prosimy kontaktować się z ks. Pawłem Wróblem (tel. 791 887 099) i ks. Adamem Polakiem (tel. 662 999 834).

 

ARCYBISKUP
DR WACŁAW DEPO METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI
MYŚLI APELOWE
Sobór Watykański II w jednym ze swoich najważniejszych dokumentów - Konstytucji Dogmatycznej o Kościele - określił rolę Kościoła, że jest on w Chrystusie "światłością narodów". Bardzo często słyszymy pytanie: Co mi daje Kościół? To odpowiedzmy sobie: kim bylibyśmy bez Kościoła? Chodzilibyśmy nadal w ciemnościach i skazani na bezsens życia...

31 stycznia 2019 r.
KALENDARIUM
28 X 1925 - ustanowienie Diecezji Częstochowskiej bullą Vixdum Poloniae Unitas
LITURGIA


Kuria Metropolitalna
Al. NMP 54, 42-217 Częstochowa
tel.: +48 34 324 10 44
email: kuria @ archiczest . pl
konto bankowe: PKO BP 36 1020 1664 0000 3202 0156 6454

Sekretarz Księdza Arcybiskupa Metropolity:
ks. Mariusz Trojanowski
tel.: 34 324 33 75

Kuria czynna:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek – g. 9.00 – 13.00;
czwartek – g. 11.00 – 13.00; oraz g. 14.00 – 16.00.
Kuria jest nieczynna w soboty i niedziele
oraz w następujące dni: zobacz.