szukaj:
zaloguj:
Zapowiedzi
Konferencja Katechetyczna dla Katechetów i Duszpasterzy

 

Konferencja Katechetyczna dla Katechetów i Duszpasterzy

Tegoroczna konferencja katechetyczna zostanie przeprowadzona w formie online. Warunkiem udziału jest wcześniejsza rejestracja za pomocą formularza na stronie Referatu Katechetycznego: www.katecheza.archiczest.pl.

W tym roku ze względu na trwającą pandemię tradycyjną formę spotkania dla katechetów i duszpasterzy zastąpi konferencja online. Warunkiem udziału w konferencji będzie wcześniejsza, obowiązkowa rejestracja na stronie internetowej Referatu Katechetycznego. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny pod następującym linkiem: https://katecheza.archiczest.pl/category/aktualnosci/. Zgłoszenie należy przesłać w nieprzekraczalnym terminie do 27 sierpnia br. Transmisja konferencji będzie dostępna na kanale Youtube od soboty 29 sierpnia do piątku 4 września br. tylko dla wcześniej zgłoszonych uczestników. Link do transmisji zostanie przesłany mailem na adres podany w formularzu zgłoszeniowym. Przypominamy, że udział w konferencji jest obowiązkowy.

Biuletyn Katechetyczny 2020/2021

Wszystkie istotne informacje dotyczące katechezy w roku szkolnym 2020/2021 zostaną omówione podczas konferencji katechetycznej online oraz opublikowane w Biuletynie Katechetycznym. Biuletyn w formie pliku PDF od 1 września br. można pobrać ze strony internetowej Referatu Katechetycznego, natomiast w wersji drukowanej można zakupić w Referacie Katechetycznym w cenie 10 zł.

 

ARCYBISKUP
DR WACŁAW DEPO METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI
MYŚLI APELOWE
Święty Paweł pouczył nas, że gdy nie potrafimy się modlić; wyrazić słowami tego, czego pragniemy, to Duch Święty przychodzi z pomocą naszej słabości. To On doprowadza nas do całej prawdy, przekonuje nas o grzechu, o sprawiedliwości Bożej, o sądzie Boga i czyni nas świadkami. Bez pomocy Ducha Świętego nie będziemy prawdziwi, nie będziemy jednością, przebaczający sobie nawzajem i nie będziemy wspólnotą... A słowo wspólnota dzisiaj niektórych razi...

19 stycznia 2019 r.
KALENDARIUM
28 X 1925 - ustanowienie Diecezji Częstochowskiej bullą Vixdum Poloniae Unitas
LITURGIA


Kuria Metropolitalna
Al. NMP 54, 42-217 Częstochowa
tel.: +48 34 324 10 44
email: kuria @ archiczest . pl

Sekretarz Księdza Arcybiskupa Metropolity:
ks. Mariusz Trojanowski
tel.: 34 324 33 75

Kuria czynna:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek – g. 9.00 – 13.00;
czwartek – g. 11.00 – 13.00; oraz g. 14.00 – 16.00.
Kuria jest nieczynna w soboty i niedziele
oraz w następujące dni: zobacz.