szukaj:
zaloguj:
Zapowiedzi
Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!

 

 

Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej zaprasza do wzięcia udziału w jubileuszowej 5 edycji inicjatywy „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”, która odbędzie się 19 i 20 marca 2022 roku. Tegorocznym hasłem są słowa: Słyszeć – Słuchać – Wysłuchać nawiązujące do trwającego w Kościele synodu.

Pierwszy dzień modlitwy (19 marca) będzie zarazem wydarzeniem centralnym inicjatywy i odbędzie się na Jasnej Górze. Tegoroczne obchody rozpoczną się o 14:30 Eucharystią sprawowaną w kaplicy Matki Bożej i będą trwały do Apelu Jasnogórskiego o godzinie 21:00. „Po raz pierwszy zdecydowaliśmy się na zorganizowanie dużego wydarzenia, które zainauguruje inicjatywę. Uznaliśmy, że w tak niepewnych czasach, jedynym naszym ratunkiem jest wspólna modlitwa, dlatego też zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w obchody „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” na Jasnej Górze. Oprócz Eucharystii i Apelu przewidzieliśmy również inne punkty, które już niedługo powoli będziemy prezentować!” – mówi kleryk Rafał Orzechowski – organizator wydarzenia.

To właśnie spod Jasnej Góry wyruszy w Polskę wielka sztafeta modlitwy! Wzorem lat ubiegłych organizatorzy zapraszają parafie, ruchy, stowarzyszenia i osoby indywidualne, aby w niedzielę 20 marca włączyły się w duchowy prezent Polaków dla papieża – czyli inicjatywę „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”.

Organizatorzy zapewniają, że istnieje kilka możliwości wzięcia udziału tegorocznej akcji. „Przede wszystkim zapraszamy do przyjazdu na Jasną Górę 19 marca i organizowania miejsc modlitwy w niedzielę 20 marca. Jeżeli ktoś jednak nie ma takich możliwości to zapraszamy do modlitwy indywidualnej koronką do Bożego Miłosierdzia! Zgłoszenia i zapisy są możliwe na naszej stronie internetowej wszyscyza1.pl” – mówi kleryk Rafał, pomysłodawca wydarzenia. 

Do tej pory w inicjatywie wzięło udział setki grup z Europy, Azji, czy Ameryki Północnej. Od początku „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” jest objęte patronatem honorowym Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego.
Wszelkie pytania na temat akcji można kierować na adres: r.orzechowski@lednica2000.pl.

Zachęcamy wszystkie parafie, ruchy i stowarzyszenia do organizowania grup pielgrzymkowych i przyjazdu na Jasną Górę!

Strona internetowa inicjatywy: www.wszyscyza1.pl

Bezpośredni link do formularza zgłoszeniowego:  https://docs.google.com/forms/d/1DIytqAPUIy-MjIP8LVpZ3e0y-wGXN_hAjPouZD0QlHk/edit

Wydarzenia na facebooku:

https://www.facebook.com/events/1382667102193166/?ref=newsfeed

ARCYBISKUP
DR WACŁAW DEPO METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI
MYŚLI APELOWE
Przed sześciu laty przeżywaliśmy niezwykłe wydarzenie w Kościele Chrystusowym: ustąpienie z urzędu Świętego Piotra papieża Benedykta XVI. To był wielki akt wiary, odwagi i odpowiedzialności. I warto przywołać dzisiaj słowa tegoż papieża, że "miłosierdzie Boże pomimo wielu aktów przemocy i niesprawiedliwości, to miłosierdzie, które objawiło się w Jezusie Chrystusie „przeważy” szalę zła dobrem i przebaczeniem".

11 lutego 2019 r.
KALENDARIUM
28 X 1925 - ustanowienie Diecezji Częstochowskiej bullą Vixdum Poloniae Unitas
LITURGIA


Kuria Metropolitalna
Al. NMP 54, 42-217 Częstochowa
tel.: +48 34 324 10 44
email: kuria @ archiczest . pl
konto bankowe: PKO BP 36 1020 1664 0000 3202 0156 6454

Sekretarz Księdza Arcybiskupa Metropolity:
ks. Mariusz Trojanowski
tel.: 34 324 33 75

Kuria czynna:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek – g. 9.00 – 13.00;
czwartek – g. 11.00 – 13.00; oraz g. 14.00 – 16.00.
Kuria jest nieczynna w soboty i niedziele
oraz w następujące dni: zobacz.