szukaj:
zaloguj:
Zapowiedzi
Archikatedra w Częstochowie najlepszą inwestycją oświetleniową w 2020 roku

Z dumą publikujemy wyniki konkursu: NAJLEPSZEJ INWESTYCJI OŚWIETLENIOWEJ 2020 r., gdyż tytuł taki przyznano Katolickiej Parafii Archikatedralnej Świętej Rodziny w Częstochowie  za „Iluminację zewnętrzną budynku Bazyliki Archikatedralnej Świętej Rodziny w Częstochowie oraz oświetlenie wewnętrzne Bazyliki”.

Oświetlenie elewacji i wnętrza Bazyliki Archikatedralnej Świętej Rodziny w Częstochowie wykonano w ramach kompleksowych prac remontowych i konserwatorskich. Iluminacja zewnętrzna Katedry wydobywa ukryte piękno bryły zabytku w przestrzeni miasta, idealnie konturuje detale architektoniczne, przykuwa uwagę i zachwyca wysublimowaną prostotą. Barwa światła została idealnie zharmonizowana z barwą materiału elewacji.

Wnętrze oświetlono w sposób głęboko przemyślany, z uwzględnieniem wielu scen świetlnych, z możliwością kontroli poziomów oświetlenia dla różnych części Świątyni związanych z jej funkcjami liturgicznymi. Oświetleniem wyeksponowano elementy architektury i miejsca szczególne, takie jak ołtarz główny, ołtarze boczne, obrazy, chór.

Całość zachwyca rozmachem a jednocześnie subtelną prostotą i stwarza realizację obiektu sakralnego na najwyższym światowym poziomie.

Informacja za: https://pzpo.pl/znamy-wyniki-22-edycji-konkursu-na-najlepiej-oswietlona-gmine-i-miasto-2020-roku-i-najlepsza-inwestycje-oswietleniowa-2020-roku/

Zdjęcie: https://lightfair.pl/wyniki-22-edycji-konkursu-na-najlepiej-oswietlona-gmine-i-miasto-2020-roku-i-najlepsza-inwestycje-oswietleniowa-2020-roku/

ARCYBISKUP
DR WACŁAW DEPO METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI
MYŚLI APELOWE
W Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan uświadamiamy sobie prawdę, że wszelkie podziały, zło i śmierć istnieją od owego początku stworzenia, ale jednocześnie nigdy nie były tak nagłaśniane i nie miały takiej szybkości rozchodzenia się w nasze umysły, w nasze serca, jak teraz, przy pomocy sieci społecznościowych czy innych. Dlatego prośmy Ducha Świętego o odnowienie naszych umysłów i serc, o jedność z Bogiem. A wtedy będziemy jedno między sobą.

22 stycznia 2019 r.
KALENDARIUM
28 X 1925 - ustanowienie Diecezji Częstochowskiej bullą Vixdum Poloniae Unitas
LITURGIA


Kuria Metropolitalna
Al. NMP 54, 42-217 Częstochowa
tel.: +48 34 324 10 44
email: kuria @ archiczest . pl

Sekretarz Księdza Arcybiskupa Metropolity:
ks. Mariusz Trojanowski
tel.: 34 324 33 75

Kuria czynna:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek – g. 9.00 – 13.00;
czwartek – g. 11.00 – 13.00; oraz g. 14.00 – 16.00.
Kuria jest nieczynna w soboty i niedziele
oraz w następujące dni: zobacz.