szukaj:
zaloguj:
Zapowiedzi

W najbliższą sobotę, 14 grudnia w godz.10.30-12.30, uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej przy ul. Górnej 12 zapraszają wszystkie dzieci wraz z rodzicami na rodzinne warsztaty bożonarodzeniowe.

Caritas naszej Diecezji poszukuje osoby na stanowisko animatora diecezjalnego Laudato Si’.

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież ze środowisk wiejskich, których przynajmniej jedno z rodziców jest płatnikiem pełnej składki KRUS, na zimowisko organizowane przez Caritas Archidiecezji Częstochowskiej.

Jak co roku, tuż przed Uroczystością Narodzenia Pańskiego, odbędzie się spotkanie z Księdzem Arcybiskupem, podczas którego będzie okazja do złożenia życzeń świątecznych i noworocznych.

Już po raz szósty Parafia pw. Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie organizuje Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek.

W najbliższą niedzielę, 8 grudnia br, będziemy przeżywać Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Publikujemy Dekret Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, regulujący obchody tej Uroczystości.

Już w najbliższą niedzielę, tj 8 grudnia br., zapraszamy do Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Częstochowskiej w Częstochowie na wspólną modlitwę ku czci Najświętszej Maryi Panny.

W II Niedzielę Adwentu czyli 8 grudnia br. z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski będzie  obchodzony w Kościele w Polsce i na placówkach polonijnych już po raz dwudziesty: Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej.

Referat Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Częstochowie oraz Polskie Towarzystwo Teologiczne w Krakowie - Oddział w Częstochowie zapraszają na sympozjum.

W dniu 12 listopada rozpocznie się „Szkoła modlitwy”. Będzie to cykl warsztatów, w czasie których uczestnicy będą mogli na nowo odkryć wartość modlitwy i ją pogłębić.

Po raz 26. diecezja sosnowiecka zaprasza do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie.

W dniu 26 listopada 2019 r. odeszła do Pana śp. Cecylia WIELGOS, mama ks. mgr.  Janusza WIELGOSA, misjonarza w Ekwadorze, babcia ks. mgr. Szymona MOTYLEWSKIEGO, wikariusza parafii pw. NMP Zwycięskiej w Częstochowie.

Minionej nocy zmarł nagle śp. Ks. Dariusz GACH - Proboszcz Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Myszkowie - Nowej Wsi.

W dniu 20 listopada 2019 r. odszedł do Pana śp. Ks. kan. Józef DAŃKOWSKI, emerytowany Proboszcz Parafii NMP Nieustającej Pomocy w Dalachowie.

„Wielka tajemnica wiary” to siódma edycja częstochowskich materiałów na Adwent przygotowanych przez Wydawnictwo „Regina Poloniae” i Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej w Częstochowie z pomocą Tygodnika Katolickiego „Niedziela” i Katolickiej Rozgłośni Radiowej „Fiat”.

Już w najbliższy czwartek zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy o godz. 17.00 w intencji Dostojnego Jubilata w kościele pw. Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Częstochowskiej w Częstochowie

ARCYBISKUP
DR WACŁAW DEPO METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI
MYŚLI APELOWE
Zdumiewamy się żywotnością Słowa Bożego, które jest bardzo żywe i skuteczne. W dzisiejszym fragmencie Listu św. Jana Apostoła słyszymy: "Ten, kto ma Syna, ma życie. A kto nie ma Syna Bożego, też nie ma życia”. Maryja uczy nas, będąc Matką Syna Bożego, że jest Matka życia. To wezwanie jest nam bardzo potrzebne. Zwłaszcza, jeśli ktoś nie uznaje Boga jako Ojca, to wtedy nie uznając Syna, nie zrozumie Matki.

11 stycznia 2019 r.
KALENDARIUM
29 XII 2011 - Benedykt XVI mianował bp. Wacława Depo arcybiskupem częstochowskim
LITURGIA


Kuria Metropolitalna
Al. NMP 54, 42-200 Częstochowa
tel.: +48 34 324 10 44
email: kuria @ archiczest . pl

Sekretarz Księdza Arcybiskupa Metropolity:
ks. Mariusz Trojanowski
tel.: 34 324 33 75

Kuria czynna:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek – g. 9.00 – 13.00;
czwartek – g. 11.00 – 13.00; oraz g. 14.00 – 16.00.
Kuria jest nieczynna w soboty i niedziele
oraz w następujące dni: zobacz.