szukaj:
zaloguj:
Wydarzenia
Zakon Ducha Świętego – 800 lat na ziemiach polskich

Zgromadzenie Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego de Saxia obchodzi w 2020 roku jubileusz 800-lecia działalności w Polsce. To dobra okoliczność, by przypominać misję zgromadzenia, jego historię i pokazać działalność we współczesnym Kościele. Gośćmi Radia Fiat były s. Edyta Wesołowska i s. Tarsycja Sadowa, które opowiedziały o historii Zakonu Ducha Świętego, przeszłości i teraźniejszości swego Zgromadzenia oraz przeżywanym Jubileuszu.

Rozmowa na stronie Radia "FIAT"

kanoniczki

* * *

W dniu 22 lutego 2020 r. (sobota), w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Częstochowskiej w Częstochowie, będą mieć miejsce uroczystości upamiętniające Jubileusz oraz dziękczynienie za dobro, którego doświadczyliśmy ze strony Zgromadzenia, a które stało się udziałem Kościoła Częstochowskiego. Honorowymi gośćmi tego wydarzenia będą Przełożona Generalna Zgromadzenia wraz z Zarządem oraz wspólnota Sióstr. Uroczystości rozpocznie Msza święta w kościele seminaryjnym o godzinie 10:00. Po Eucharystii, w Auli Jana Pawła II, odbędzie się sesja naukowa, podczas której ks. dr Paweł KOSTRZEWSKI przedstawi związki Zgromadzenia z naszą Archidiecezją poprzez wspomniane przyjęcie Seminarium w murach krakowskiego klasztoru oraz pracę Sióstr w Domu Księży im. Jana Pawła II w Częstochowie. Przedstawicielka Zgromadzenia przedstawi natomiast historię Zakonu Ducha Świętego i jego działalności w Polsce oraz postać Czcigodnej Służebnicy Bożej S. Emanueli KALB. Sesji towarzyszyć będzie Wystawa Jubileuszowa, która będzie wyeksponowana w hallu głównym Seminarium.

Strona internetowa Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego de Saxia

ARCYBISKUP
DR WACŁAW DEPO METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI
MYŚLI APELOWE
Bardzo znamienny jest dzisiejszy fragment Ewangelii Świętego Marka, który pokazuje nam Chrystusa zatroskanego o całego człowieka, skoro po działaniach Apostołów mówi: "Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco". To słowo Chrystusa jest dla nas bardzo aktualne, kiedy przeżywamy ostatnie dni ferii, odpoczynku zarówno dla dzieci, młodzieży czy studentów.

9 lutego 2019 r.
KALENDARIUM
25 III 1992 - ustanowienie Archidiecezji Częstochowskiej bullą Totus Tuus Poloniae Populus
LITURGIA


Kuria Metropolitalna
Al. NMP 54, 42-200 Częstochowa
tel.: +48 34 324 10 44
email: kuria @ archiczest . pl

Sekretarz Księdza Arcybiskupa Metropolity:
ks. Mariusz Trojanowski
tel.: 34 324 33 75

Kuria czynna:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek – g. 9.00 – 13.00;
czwartek – g. 11.00 – 13.00; oraz g. 14.00 – 16.00.
Kuria jest nieczynna w soboty i niedziele
oraz w następujące dni: zobacz.