szukaj:
zaloguj:
Wydarzenia
Zawierzenie dekanatów zawierciańskich Bożemu Miłosierdziu

W niedzielę 23 marca br. kapłani dekanatów zawierciańskich spotkali się w Godzinie Miłosierdzia na wspólnej modlitwie przed Najświętszym Sakramencie w bazylice św. Apostołów Piotra i Pawła.

W imieniu swoich wspólnot parafialnych i całego regonu zawierciańskiego zawierzyli Panu Bogu wszystkie sprawy związane z tym szczególnym czasem walki i przeżywania pandemii w Polsce i na świecie. „Boże, bogaty w miłosierdzie, my kapłani, zgromadzeni w bazylice św. Piotra i Pawła, w sercu duchowym tego miasta i całego regionu zawierciańskiego, chcemy złożyć w Twoim miłosiernym Sercu sprawy tego ludu i tej ziemi. (…) Zawierzamy Ci życie, zdrowie, przyszłość i zbawienie każdego bez wyjątku człowieka zawierciańskiej ziemi. Niech z Twego Serca wypłynie woda dająca nowe życie i obmywająca z choroby, Twoja Krew oczyszczająca nas z naszych grzechów i wszelkich wirusów i chorób – modlił się w imieniu zebranych kapłanów Bp Andrzej Przybylski.

Z1

Z2

Z3

fot. Facebook

Relacja z wydarzenia na stronie Radia "FIAT"

ARCYBISKUP
DR WACŁAW DEPO METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI
MYŚLI APELOWE
Mijają kolejne lata i pokolenia Polaków, a my ciągle nie zdajemy egzaminu ze stanu wojennego i papieskiego nauczania, że „nie ma wolności bez solidarności”. Ale jeśli solidarność jest w złym, to przynosi ciężary nie do uniesienia. „Jeden drugiego brzemiona noście i wtedy wypełnicie program apostolski”. Bez Boga, ani do proga.

4 lutego 2019 r.
KALENDARIUM
28 X 1925 - ustanowienie Diecezji Częstochowskiej bullą Vixdum Poloniae Unitas
LITURGIA


Kuria Metropolitalna
Al. NMP 54, 42-217 Częstochowa
tel.: +48 34 324 10 44
email: kuria @ archiczest . pl

Sekretarz Księdza Arcybiskupa Metropolity:
ks. Mariusz Trojanowski
tel.: 34 324 33 75

Kuria czynna:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek – g. 9.00 – 13.00;
czwartek – g. 11.00 – 13.00; oraz g. 14.00 – 16.00.
Kuria jest nieczynna w soboty i niedziele
oraz w następujące dni: zobacz.