szukaj:
zaloguj:
Wydarzenia
Wielka akcja pomocy dla polskich szkół z Wileńszczyzny

Częstochowskie Towarzystwo Patriotyczne „Kresy” organizuje po raz kolejny wielką akcję pomocy i solidarności z polskimi szkołami na Wileńszczyźnie. Głównym animatorem akcji jest Ks. Ryszard Umański, proboszcz parafii NMP Częstochowskiej w Częstochowie. W akcję pomocy Kresom włączyło się Śląskie Kuratorium Oświaty, wiele delegatur kuratoriów oświaty i gmin oraz kilkaset szkół województwa śląskiego.

Dzięki wielkiemu zaangażowaniu tych instytucji udało się zebrać kilka ton darów, które dotrą na Litwę w dniach 22-23 listopada br. W ramach przygotowania tej akcji, w dniach 4-8 listopada, wizytę w Wilnie i w szkołach regionu wileńskiego złożyli Bp Andrzej Przybylski, Ks. Ryszard Umański i Ks. Zbigniew Kras, kapelan Prezydenta RP.

Wilno

ARCYBISKUP
DR WACŁAW DEPO METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI
MYŚLI APELOWE
Przed sześciu laty przeżywaliśmy niezwykłe wydarzenie w Kościele Chrystusowym: ustąpienie z urzędu Świętego Piotra papieża Benedykta XVI. To był wielki akt wiary, odwagi i odpowiedzialności. I warto przywołać dzisiaj słowa tegoż papieża, że "miłosierdzie Boże pomimo wielu aktów przemocy i niesprawiedliwości, to miłosierdzie, które objawiło się w Jezusie Chrystusie „przeważy” szalę zła dobrem i przebaczeniem".

11 lutego 2019 r.
KALENDARIUM
28 X 1925 - ustanowienie Diecezji Częstochowskiej bullą Vixdum Poloniae Unitas
LITURGIA


Kuria Metropolitalna
Al. NMP 54, 42-200 Częstochowa
tel.: +48 34 324 10 44
email: kuria @ archiczest . pl

Sekretarz Księdza Arcybiskupa Metropolity:
ks. Mariusz Trojanowski
tel.: 34 324 33 75

Kuria czynna:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek – g. 9.00 – 13.00;
czwartek – g. 11.00 – 13.00; oraz g. 14.00 – 16.00.
Kuria jest nieczynna w soboty i niedziele
oraz w następujące dni: zobacz.