szukaj:
zaloguj:
Wydarzenia
Sakrament bierzmowania w czasie pandemii

„Wiara jest jak ogień, który gaśnie, jeśli nie jest podsycany. Boimy się wygaśnięcia wiary w życiu wielu młodych ludzi z powodu panującej pandemii i obostrzeń spowodowanych ograniczonym dostępem do sakramentów świętych. Dlatego w tym czasie jeszcze ważniejsze, niż kiedy indziej, jest przyjęcie sakramentu bierzmowania, w którym Duch Święty, jak ogień może rozpalać wiarę młodych” – mówił bp Andrzej Przybylski podczas bierzmowania w sanktuarium św. Jana Marii Vianney’a w Mzykach, w dniu  21 maja br.

Mimo wciąż panującego stanu epidemii w wielu parafiach duszpasterze, młodzi i ich rodzice nie zrezygnowali, ani nie przełożyli na później bierzmowania. W niektórych parafiach bierzmowanie będzie udzielane w dwóch, a nawet w trzech grupach, aby zachować obowiązujące przepisy sanitarne. Uzupełnienie przygotowania do bierzmowania dokonuje się często drogą on line, dzięki której duszpasterze przekazują zaległe katechezy i bezpośrednio przygotowują do przyjęcia tego sakramentu.

Również w kościele rektorackim w Częstochowie, od ostatniej soboty maja udzielane jest bierzmowanie dla osób zgłoszonych i przygotowanych uprzednio w parafiach.


mzyki

ARCYBISKUP
DR WACŁAW DEPO METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI
MYŚLI APELOWE
Dzisiejszy fragment Listu Świętego Jana Apostoła kończy się bardzo ważnym dla nas stwierdzeniem, że zwycięstwo, które zwycięża świat wypływa z wiary.
W zwycięstwie Chrystusa szczególną rolę ma Maryja, która już we wskazaniu Protoewangelii miażdży głowę węża. Dlatego wobec wszystkich ataków złego ducha i wobec różnych fal, które nie omijają również naszego Kościoła na ziemi polskiej uciekajmy się do Niej.

10 stycznia 2019 r.
KALENDARIUM
28 X 1925 - ustanowienie Diecezji Częstochowskiej bullą Vixdum Poloniae Unitas
LITURGIA


Kuria Metropolitalna
Al. NMP 54, 42-217 Częstochowa
tel.: +48 34 324 10 44
email: kuria @ archiczest . pl

Sekretarz Księdza Arcybiskupa Metropolity:
ks. Mariusz Trojanowski
tel.: 34 324 33 75

Kuria czynna:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek – g. 9.00 – 13.00;
czwartek – g. 11.00 – 13.00; oraz g. 14.00 – 16.00.
Kuria jest nieczynna w soboty i niedziele
oraz w następujące dni: zobacz.